Diletantstvo, arogancia a nezáujem

Písmo: A- | A+

Tieto tri javy už dlhodobo sprevádzajú správu Mestských lesov Bratislava a radnicu bratislavského Nového Mesta. Zdá sa vám v tomto prípade spojenie mestských lesov a radnice divné? To divné súvisí aj s posledným prípadom.

V tomto poslednom prípade ide o výstavbu neohlásenej stavby, teda bez stavebného povolenia (čo je v Novom meste, žiaľ, už bežná samozrejmosť) a vybudovanie prístupovej cesty pre ťažké stavebné mechanizmy cez les na území bratislavského lesného parku z miesta kde denno-denne za oddychom a pokojom v prírode prichádzajú stovky ľudí.

Vstup do lesoparku z Krahulčej ulice.
Vstup do lesoparku z Krahulčej ulice. (zdroj: Robert Puk)

To však nie je všetko. Nepochopiteľné sú aj kroky správy MLB (Mestské lesy Bratislava), kde žiadajú obyvateľov, aby sami preverili celú situáciu. Teda to, kde sa vôbec spomínaná cesta nachádza, kto povolil stavbu a kadiaľ vlastne chodia mechanizmy. Dobre čítate, správa lesov žiada obyvateľov, riešiť vážny problém, ktorý sa deje na pozemkoch, ktoré majú v správe od hlavného mesta! Vedenie magistrátu aj mestskí poslanci by mali začať vážne uvažovať koho vlastne zamestnávajú. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale osobne by som vymenil všetkých.

Autom z lesoparku. Prečo nie?
Autom z lesoparku. Prečo nie?  

Spomínam si na predvolebné sľuby niektorých novomestských poslancov, ktorí sa bili do pŕs a sľubovali: "My lesopark postrážime!" alebo tie týkajúce sa čiernych stavieb: "budeme všetko sledovať ako orly", "je to naša srdcová záležitosť". Aj tu sa prejavila "vysoká politická škola komunálnych politikov" - nič, len prázdne reči, nesplniteľné sľuby a neschopnosť riešiť aj ten najmenší problém. Teda všetko pokračuje podľa minulosti, to znamená, nerieši sa nič. A vôbec sa nečudujem, že sme smiech ostatným mestským častiam. Oprávnene. Už teraz je jasné, že si ďalšie štyri roky užijeme denno-denného strachu a rozčuľovania, čo sa skrsne v hlave nejakého bláznivého stavebníka, pretože títo majú v mestskej časti Nové Mesto dvere otvorené.

Aby mohli chodiť mechanizmy cez lesopark.
Aby mohli chodiť mechanizmy cez lesopark. 

Čudujem sa tým, čo sa tak vehementne hrnuli do funkcií - či už na úrad alebo na miesta poslancov - veď, napokon kandidátov sme mali ako maku, keď na to nemajú morálne, ľudské ani odborné predpoklady a nedokážu častokrát vyriešiť ani ten prvý a najmenší problém. A čo je ešte horšie, nepoznajú okrem svojej ulice a možno troch priľahlých, ani svoju štvrť, nieto ešte obyvateľov. Núka sa otázka, načo nám vlastne tí poslanci a úradníci sú, keď MLB žiada od nás, obyvateľov, aby sme čierne stavby strážili a les bránili pred devastáciou.

Čierna stavba na Pyrenejskej.
Čierna stavba na Pyrenejskej.  
Skryť Zatvoriť reklamu