Hlavný likvidátor kolibských lesov

Písmo: A- | A+

V celej tej kauze výrubu a likvidácie kolibských lesov sa popri úradníkovi Jánovi Horvátovi a pseudomajiteľoch Róbertovi Šteffekovi, Vladimírovi Čarneckom a Máriovi Karlovskom akosi zabúda na hlavného strojcu celého podvodu, a to na Alojza Riška, bývalého riaditeľa Štátnych lesov SR,  nominanta  strany Smer. Ten vlastne podpísal doteraz spornú výmenu lukratívnych lesných pozemkov na Kolibe za les pri Handlovej. Zmluvy sú predmetom šetrenia, taktiež stíhanie Horváta a majiteľov pozemkov, takže týmto vás nebudem zaťažovať.

Chcem len objasniť charakter človeka, ktorého vládna strana Smer dosadila do funkcie generálneho riaditeľa Štátnych lesov SR - aký človek mal na starosti a spravoval v podstate jediné reálne bohatstvo tejto krajiny, teda okrem zásob vody. Samozrejme, ako je to už u nás zvykom, najprv si za štátne peniaze zabezpečil luxusné bývanie, a to tak, že keď pôsobil v čadčianskom lesnom závode, odkúpil budovu lesnej správy a prerobil ju na luxusnú vilu. K tomu pochopiteľne patrí rozsiahla záhrada a, ako inak, aj "jazierko". Po skvelej kariére generálneho riaditeľa Štátnych lesov SR nastúpil ako riaditeľ Vysokoškolského lesníckeho podniku. Tu preukázal ďalšie svoje schopnosti, keď šoféroval opitý a spôsobil dopravnú nehodu. Takže aj tu skončil veľmi úspešne. Teraz vraj pracuje pre akúsi súkromnú firmu v Čadci, ktorá, ako inak, obchoduje s drevom. Kšefty s drevom však má celá jeho rozsiahla rodina, od brata až po syna. Musím len podotknúť, že obyvatelia jeho rodnej dediny Zákopčie na Kysuciach musia mať z takéhoto rodáka veľkú radosť, a akoby toho nebolo dosť, jeden z majiteľov či skôr pseudomajiteľov kolibských lesov, Vladimír Čarnecký, tiež rodák z Kysúc. Jeho podnikanie rozoberať nebudem, roky sa totiž údajne pohybuje v prostredí organizovaného zločinu. Nečudoval by som sa, keby títo dvaja páni boli vzdialená rodina, charakter a povahové vlastnosti majú rovnaké a keby mali rozhodovať o ekonomike tohoto štátu, tak do roka by Severná Kórea bola o niekoľko tried vyššie ako my.

Mimochodom, prečo sa asi dnes ráno preháňali ťažké mechanizmy po teraz už znovu lesných pozemkoch na Kolibe a akože zbierali tenké suché konáre? Mechanizmy, ktoré sú určené na ťažbu veľkých stromov. Pre čo iné, než aby znovu zničili rašiace rastliny, ktoré začali vyrastať na zdevastovanej ploche? Napriek všetkým úkonom, ktoré sa vykonali, a napriek tomu, že podpisom ministra pôdohospodárstva sú to opäť lesné pozemky a tieto mechanizmy tam nemajú čo robiť. Viete, Čarnecký, Šteffek a Karlovský budú dovtedy provokovať verejnosť, až sa naozaj stane nejaká ľudská tragédia. S plným vedomím môžem povedať, že s takýmito arogantnými a bezcharakternými ľudmi som sa ešte nestretol a patria jedine na dlhé roky do zariadenia, ktoré sa volá Ústav na výkon trestu Leopoldov. Samozrejme, na čele s pánom Riškom ako kapitánom potápajúcej sa lode.

Skryť Zatvoriť reklamu