Klamstvá komunálnych politikov

Písmo: A- | A+

Dva pojmy politikárčenie a klamstvá majú v našej mestskej časti Bratislava - Nové Mesto dlhoročnú tradíciu. Viac ako dve desiatky rokov sa v samospráve motajú, česť výnimkám, neschopní a skorumpovaní ľudia, ktorí by sa v normálnom zamestnaní neuživili.

Šesťnásť rokov mala naša mestská časť starostu Richarda Frimmela, ktorý so svojou suitou zdevastoval vilovú časť Koliba, výstavbou načal Podhorský pás vinohradov, ktoré boli pred ním kvalifikované ako chránené. A pritom investície do tejto oblasti boli takmer nulové. Úplne zničené cesty (teda jedna, jediná hlavná), po ktorých vás neodvezie žiadny bratislavský taxikár, desiatky rokov stará kanalizácia, ktorá stále nie je dokončená, problémy s elektrinou, zanedbané a smeťami zahádzané verejné plochy. Inžinierske stiete preto nefungujú, lebo počet obyvateľov je v súčasnosti niekoľkonásobne vyšší a masívna zástavba pokračuje ďalej. Až sa bojím, že les zmizne a tá zástavba skončí na Železnej Studienke či na Kačíne.

No teraz, pol roka pred voľbami, akoby žiadne problémy neboli. Poslanci sa začínajú aktivizovať, a to najmä tí, ktorí si zo svojho mandátu urobili "biznis". Ako to už býva na Slovensku zvykom, aj ja som objavil vo svojej schránke informačný leták. Takmer som onemel. Mal to byť "odpočet" aktivít mestských poslancov za našu mestskú časť. JUDr. Tomáša Korčeka a Ing. Libora Gašpierika ( sú to mimochodom starí funkcionárski "harcovníci", ostrieľaní v komunále v tých najrôznejších funkciách, veď funkcionárčia od nepamäti raz na meste, raz v mestskej časti, poprípade majú "úväzok" v inej mestskej časti podľa toho ako to vyjde), nás láskavo oboznámili, čo všetko urobili a čo sa im pre Kolibu a Kramáre podarilo vybojovať. Samozrejme, z našich daní.

Ale pekne po poradí. Pravdou je, že detské ihrisko na Jahodovej ulici je zrevitalizované. Ale tu pravda končí. Ostatné aktivity sú polopravdy alebo úplne klamstvá. Polopravdou je bezplatná právna poradňa JUDr. Tomáša Korčeka, existuje síce, ale ľudia, ktorí ju navštívili, neodišli spokojní. Nič záväzné, žiadne rady, ktoré by obstáli pred súdom, nedostanú.

A teraz tie klamstvá: čistým klamstvom a zavádzaním je oprava menších úsekov ciest Limbovej a Vlárskej, opravili sa naozaj iba fliačky a zopár výtlkov. Žasnem, keď čítam informáciu o oprave ciest Podkolibskej, Jeséniovej a Hlavnej. Ide totiž o jeden väčší úsek cesty, ktorú dal na svoje náklady opraviť veľkoobchodný reťazec, ktorý na Kolibe otvoril svoju predajňu. Opraviť dal aj plot medzi materskou škôlkou a reštauráciou Slamená búda.

Klamstvom je aj to, že mesto nakúpi desiatky nových autobusov a trolejbusov, ktoré uvidíme v uliciach už v marci. Neuvádzajú, v ktorom roku, ale je logické, že malo ísť o marec 2014, kedže je to predvolebné lákanie. Páni poslanci si asi zabudli naštudovať, že nové vozidlá budú po Bratislave premávať "asi" v lete 2015. Síce sme ich všade v médiách videli, ale to len preto, aby sme sa na ne mohli rok tešiť. A vôbec to nie je zásluha týchto dvoch pánov, ale magistrátu. Je to nariadenie Európskej únie a financované budú z eurofondov.

Viem, že som problematiku klamstiev komunálnych politikov zúžil na malú mestskú časť, ale ako som sľúbil, postupne sa budem venovať aj ďalším "výkonným zástupcom občanov". Takíto "páni" totiž už pridlho a zbytočne odkrajujú z majetku nás všetkých.

 

Skryť Zatvoriť reklamu