Kto je vlastne pán Nesrovnal

Písmo: A- | A+

Podľa posledných vyjadrení mnohých Bratislavčanov, si síce neskoro, ale pomaly začínajú uvedomovať, koho si to zvolili za primátora.

A to aj napriek tomu, že už pred voľbami boli k dispozícii relevantné informácie o koho ide a z akého prostredia tento pán pochádza: Bol vicežupan, predseda finančnej komisie mesta, cez ktorého išiel každý cent, ktorý malo mesto Bratislava v rozpočte, bol predsedom poslaneckého klubu SDKÚ a teda v mestskom zastupiteľstve mali väčšinu a väčšina znamená, že cez nich nemohol prejsť napríklad žiadny predaj alebo prenájom ani metra štvorcového majetku mesta Bratislavy. Toľko k jeho komunálnemu pôsobeniu. Teda žiadna nová tvár.

Možno horšie je na tom jeho životopis a profesionálna kariéra, ktorá sa doslova hmýri klamstvami a zavádzaním. Možno to bude trochu nudné čítanie, ale fakty nepustia.

Profesionálnu kariéru začal v SAV a ako interný ašpirant sa venoval, a to je na zaplakanie, právu ochrany životného prostredia. Ochrana životného prostredia bola aj témou semináru, ktorý viedol na Prírodovedeckej fakulte UK. S blahosklonnosťou uvádza, že pracoval v kancelárii Václava Havla so zameraním na ochranu ľudských práv. Je zaujímavé, že z ľudí, ktorí tam pracovali a ktorých osobne poznám si na neho nikto nepamätá. Ďalej si uvádza, že je člen Slovenskej advokátskej komory a Českej advokátskej komory, no tej slovenskej nie je a k tej českej - tam by som na jeho mieste ticho šúchal nohami. Prečo? No preto, lebo 19. 4. 2007 mu bola podľa § 8 odstavec 1 písmena g, Ustanovení zákona č. 85/1996 Sb. Zákonú o advokaci pozastavená funkcia z dôvodu, citujem zo zákona: "Vůči komu byl prohlášen konkurz, povoleno vyrovnání nebo zamítnut návrh na konkurz pro nedostatek majetku, nebo toho, kdo je společníkem právnické osoby zřízené k výkonu advokace (§15) vúči níž byl prohlášen konkurz, povoleno vyrovnání nebo zamítnut návrh na konkurz pro nedostatek majetku, pokud nekterá z techto skutečností ohrožuje důvěru v řádný výkon advokace."

S tým jeho partnerstvom v nemeckej advokátskej kancelárii Gleiss Lutz, kde údajne zarobil ťažké milióny, to asi tiež nebude celkom tak. Spoluvlastníkom ani podielnikom tam nikdy nebol a ani nikdy nebude. Gleiss Lutz, združuje viac ako 300 právnikov z rôznych krajín a jej ročný obrat je asi 360 miliónov eur. Nesrovnal si síce nejaký čas uvádza adresu ich pobočky na Jugoslávskej ulici Prahe, ale?

To, čo si však neuvádza je pôsobenie v štátnej firme Cargo Slovakia, kde pôsobil od jej vzniku 1. 1. 2005 a ktorá hneď za prvý rok vykázala stratu 713,03 miliónov Sk, ktorú neskôr auditor upravil na 974 miliónov Sk. Nuž, asi preto, lebo Dzurindova vláda mala záujem predať 100 % akcií spoločnosti za smiešnych 12,6 milióna eur pritom jeden zo záujemcov bol JaT Finance Group. Taktiež nespomína svoje pôsobenie vo firme Priemyselný park v Štúrovo, dátum je z 21.3.2012, ako park funguje a s akými ľuďmi a pozadím si kľudne popozerajme na internete.

Tragikomické je aj jeho uvádzanie si adresy, tú ma napísanú na svojich rodičov, jeho otec JUDr. Václav Nesrovnal je pritom spoluvlastník právnického vydavateľstva Wolters Kluver, s.r.o. spolu s JUDr. Martinom Winklerom a tí okrem iného spravujú Elektronickú zbierku zákonov - presnejšie - za obsah týchto stránok zodpovedá výhradne Wolters Kluver.

Bratislavčania sa smejú, že pán Nesrovnal chodí do práce na automobile značky Porsche. Pravdepodobne preto, aby vzbudzoval dojem, že je bohatý. Ojazdené Porsche si však kúpite v bazáre za 16 000 až 20 000 eur, pozrite si ponuky. Presne toto robia ľudia, aby sa snažili presvedčiť, že svoju funkciu sa rozhodli vykonávať pre blaho svojich spoluobčanov.

Nebol by som prekvapený, keby tento pán nevlastnil v Bratislave ani meter štvorcový pozemku a ani jeden meter štvorcový nehnuteľnosti a len sa smejem ako tvrdil, že vlastní v hlavnom meste niekoľko bytov a domov, inak už toto tvrdenie malo v budúcich voličoch naštartovať výstražné svetielka. Seriózni solventní ľudia sa predsa nechvália svojimi majetkami.

Nuž a s tým magistrátnym personálom, výhradne z prostredia Dzurindovho SDKÚ, ľuďmi, ktorí boli ako sa hovorí "odídení" zo svojich doterajších vysokých funkcií, viazaných výhradne na ich politickú príslušnosť, to je potvrdením jeho absolútnej závislosti. V prvom rade na rôznych sponzoroch a v druhom rade na bývalých politikov prvej ligy, tej Gorilej som myslel.

Skryť Zatvoriť reklamu