
Nedivím sa, terajšieho riaditeľa si podľa všetkých dostupných informácii dosadil mestský poslanec za Dúbravku Juraj Káčer, postrach bratislavských lesov. O jeho charaktere vypovedá to, že hlasoval za trojnásobne vyššiu ťažbu dreva a za budovanie asfaltových parkovísk priamo za zelených plochách. V roku 2016 boli bilbordy s jeho tvárou a tvárou bývalého župana Pavla Freša a so sloganom "Ja som SDKÚ" po celom meste. O rok na to už svietil po pravici Rudolfa Kusého a ako inak, proti Frešovi.
V krátkosti o riaditeľovi mestských lesov. Je to obchodník so sladenými nápojmi a výrobkami z bukasu. Ale asi predpokladali, že bude poslušný, do dôchodku mu pred zvolením chýbali štyri roky a volebné obdobie trvá práve toľko. Aj je. Výberovej komisii sa zrejme nepáčil lesný inžinier, ktorý úspešne založil niekoľko urbárnnych spoločností a bol pri zakladaní viacerých mestských lesov. V jednom z nich pri Bratislave som sa bol pozrieť. Radosť sa prechádzať. Len má jednu nevýhodu: vždy povie, čo si myslí. A o drevárskej mafii v bratislavskom lesoparku toho vie veľa.

Tento problém sa totiž ťahá od vzniku príspevkovej organizácie Mestské lesy Bratislava. V minulosti sa však o tom veľmi nehovorilo, bola oveľa vyššia ťažba a tam sa stratí čokoľvek. Preto výmena riaditeľa, ktorý bude na svojej stoličke len vegetovať je zbytočná.
Poviete si, riaditeľ nestihne všetko a nemôže kontrolovať každý meter štvorcový. Súhlasím. Na to je horár a lesný hospodár. Lenže našim lesným hospodárom je pán Ivičič, niekoľkonásobne neúspešný kandidát za poslanca a starostu, za mestskú časť Rača, najprv za HZDS a neskôr SMER. V mestských lesoch robí od ich vzniku a všetko nasvedčuje tomu, že už je dosť frustrovaný zo svojej práce.

Horárom v najzdevastovanejšej časti lesoparku od Ahoja cez Kolibu až po Železnú Studienku je pán Antoš - biker a horolezec. Arogantný a veľmi nepríjemný. Presadzuje oveľa vyššiu ťažbu ako je a dôvodí to tým, že oni musia zarábať na dôchodcov. Zabúda, že jeho platíme my Bratislavčania a pri zníženej ťažbe dreva platíme ročne dotáciu 300 000 eur. Aj jeho výplatu. Pred niekoľkými týždňami som na neho na Železnej Studienke musel kričať, aby zliezol z bycikla - preháňal sa totiž po jedinej promenáde od bufetu smerom hore, kde je aj jediný zákaz jazdy na bycikli. Mamičky s deťmi mali čo robiť aby uskočili.
Zažil som všetkých predchádzajúcich horárov, ale kde objavili tohoto naozaj neviem.


Zlodeji dreva majú v jeho rajóne dreve otvorené. Jednak bola schválne zničená rampa na Ahoji, ktorá zabraňovala autám vstup priamo do lesa a tú druhú smerom na spodnú časť Cvičnej lúky na Kamzíku otvoril a zamkol.Tie rampy tam na náš permanentný tlak umiestnil bývalý riaditeľ mestských lesov, teraz sú zbytočné. Keď sme sa sťažovali, z mestských lesov sme dostali odpoveď, že oni ich môžu aj odstrániť.
Pokiaľ sa nevymenia viacerí ľudia v Mestských lesov Bratislava, o niekoľko rokov tam naozaj niektorí z developerov môže stavať sídlisko. Lenže smola, týmto problémom sa doteraz nechcel zaoberať nikto z metských poslancov. A ešte toľko: mestskí poslanci si asi neuvedomujú, že sú našimi zamestnancami a platíme ich my. Mali by si tak prinajmenšom pozrieť štatút hlavného mesta Bratislavy. Lebo inak sa namiesto lesa vyrastú ďalšie a ďalšie obrie stavby a namiesto ľudí sa budú po pláňach preháňať len bikeri.
