Kňažko sľubuje hory doly

Písmo: A- | A+

A je to tu. Bývalý mečiarovec, kmotríkovec a spolupracovník JaT Milan Kňažko nadobudol toľko trúfalosti, že sa rozhodol kandidovať na funkciu primátora Bratislavy. Bolo už verejným tajomstvom, že jeho kandidatúra na post hlavy štátu bola len akousi skúškou pred komunálnymi voľbami. Niektorí neverili, mnohí sa smiali. Výsledok vidíme.

Čítal som jeho blog a doteraz neviem, či to všetko, čo napísal myslí vážne alebo si robí žarty. To, čo zhrnul do svojho predbežného programu, sú len tisíckrát opakované frázy, ktoré som počul už sto krát od všetkých predchádzajúcich kandidátov. Samozrejme, s malými odchýľkami. Zasmial som sa viacerým a svoju vážnosť, s ktorou chce úrad viesť dokazuje, že ani v jednej oblasti sa neaktivizoval ako občan. To, čo uvádza sú jednoducho prázdne reči.

Uvediem len to, čo ho akože vo funkcii primátora bude najviac zaujímať a čo mieni riešiť. Doteraz ho nezaujímali žiadne čierne stavby ani rozbité cesty, o problémoch s parkovaním pravdepodobne vôbec netuší. Uvádza, že PKO je dlhodobo v stave neriešenia a Bratislava nemá kultúrny stánok podobného charakteru. Od aktivistov som sa dozvedel, že o PKO neprejavil ani štipku záujmu.

O kauze výrubu stromov na Kolibe, ktorá pokračuje na Ministerstve pôdohospodárstva SR vie asi toľko, ako ja o jadrovej fyzike a zaberanie pozemkov majiteľmi hausbótov v Jaroveckom ramene je pre neho tiež španielska dedina.

Je fakt, že niektoré kauzy sa ťahajú už roky, ale čo urobil on ako občan Bratislavy, známy širokej verejnosti, aby sa ľady pohli? Myslím tým, kedy verejne vyjadril svoj názor a pomenoval problém? Kedy ukázal prstom na toho, kto tieto problémy spôsobil? Nikdy. Čo mu to jeho vtedajší chlebodarcovia zakázali? 

Jeho riešenie dopravy a budovanie mesta na príťažlivú európsku metropolu nebudem rozvádzať, ani záujem pravidelných výjazdových zasadnutí primátora a vedenia magistrátu v jednotlivých mestských častiach. To už veľakrát sľuboval Andrej Ďurkovský.

Takže jeho kandidatúre sa môžem už len zasmiať. A možno trochu pouvažovať, či je to recesia, alebo dostal príkaz niekomu z ďaľších kandidátov odobrať zopár hlasov.
 

Skryť Zatvoriť reklamu