Kto všetko vlastne bačuje v Bratislave?

Písmo: A- | A+

Už pekných pár týždňov funguje na facebooku stránka pod názvom Kto nám vládne v Bratislave. Ten kto ju založil sa snaží verejnosť upozorňovať na rôzne komunálne postavičky, ktoré sa podieľajú na rozhodovaní ako Bratislava v súčasnosti vyzerá. Ako vyzerá všetci vieme. Na hanbu všetkých návštevníkov a turistov. Horšie vyzerala snáď len tesne po druhej svetovej vojne.

Lenže pozor, nie všetky tie nezmyselné rozhodnutia, padajú na hlavu primátora, jednotlivých starostov, mestských a miestnych poslancov. Je tu štátna inštitúcia, ktorá často dobré rozhodnutia starostov mení a potom len nastáva pohroma. Tou inštitúciou je Okresný úrad Bratislava, spadajúci pod Ministerstvo vnútra SR a zodpovedá, napríklad, za starostlivosť o životné prostredie, cestnú dopravu a pozemné komunikácie či pozemkové úpravy. Riadi jednoducho všetko, čo sa dotýka každodenného života Bratislavčanov.

Prednostom Okresného úradu Bratislava je JUDr. Maroš Karšňák, bývalý podnikateľ a majiteľ firmy Rozhodcovská Arbitrážna a mediačná a.s. z Michaloviec. Áno, čítate dobre - z Michaloviec! Teda človek "veľmi znalý miestnych pomerov". Samozrejme - nemusím to ani pripomínať - je to nominant strany Smer. Je viac ako logické, že takýto človek nebude mať k mestu, v ktorom ako vysoký štátny úradník rozhoduje, žiadny vzťah a problémy jeho obyvateľov mu budú prinajmenšom ukradnuté.

Povedzme si pravdu, nezanedbateľnú časť obyvateľov Bratislavy tiež nezaujíma, ako naše mesto vyzerá. Zaujíma ich hlavne to, čo sa deje na ich ulici, to len tých aktívnejších trápia problémy štvrte. Tým však nemyslím mestskú časť, najviac tak päť ulíc doprava a tri ulice doľava. Preto tieto vyjadrenia neberte ako invektívy, ale ako fakty. Rozmýšľajte, ako sa napríklad správa váš starosta poprípade poslanci. Starostu prednostne (tak to vždy bolo aj bude), zaujíma tá časť obce, ku ktorej má najväčší vzťah, v ktorej býva. A tak aj poslanci lobujú za tú oblasť, kde žijú a majú svojich voličov. V prípade poslancov je to dokonca ich povinnosť a preto nečakajme, že poslanec bude bojovať za problémy inej štvrte, než tej, kde žije. Ak vám toto budú hustiť do hlavy v predvolebných sľuboch, je to nezmysel. Potrápte trocha pamäť a zaspomínajte.

Ale vrátim sa k nášmu prednostovi. Dosť sa desím tých jeho bývalých podnikateľských aktivít. Dosadiť do takejto funkcie človeka, ktorého firma mala blízke podnikateľské aktivity k firmám a osobám ako Istrokapitál Mária Hoffmanna, ku konkurznému mágovi a likvidátorovi firiem známeho aj z mafiánskych zoznamov Zoroslavovi Kollárovi, či k Jánovi Čarnogurskému mladšiemu, alebo Stredoeurópskemu maklérskemu domu v likvidácii Mária Hoffmanna a jedného z prvých sponzorov Smeru zosnulého podnikateľa Ľubomíra Blaška, ktorého firmy lietajú v miliónových daňových podvodoch, nebol práve ten správny krok. Totálne prepojenie strany Smer na finančné skupiny, pochybných veľkopodnikateľov, mečiarovských privatizérov a osoby z kriminálneho prostredia, je do očí bijúce. Menovať takéhoto človeka za prednostu, bol zase jeden z "vydarených" krokov Smeru. No treba ho pripomínať, najmä keď máme teraz voľbami pocit, že ideme vybrať ľudí, ktorí budú rozhodovať o našom meste, mieste, kde žijeme. Lebo či naozaj rozhodujú, je základná otázka.

Skryť Zatvoriť reklamu