Smerák Horvát má problém

Písmo: A- | A+

Ide o člena strany SMER Jána Horváta, bývalého prednostu Obvodného lesného úradu v Bratislave, ktorý sa podpísal pod takú nehoráznosť, ako je vyňatie časti lesa na bratislavskej Kolibe z lesného fondu a šmahom ruky ho zmenil na pozemok, ktorý sa volá ostatné plochy. Ostatné plochy znamená, že na tomto území, ak dostanete povolenie na výrub môžete postaviť prakticky jedno sídlisko.

Policajný vyšetrovateľ obvinil Jána Horváta z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Tento však neváhal a začal obviňovať ministra vnútra Róberta Kaliňáka, že všetko ide pod jeho taktovkou a, že sa snaží jednotlivé kroky zahmievať. Neviem teda čo sa dá zahmievať, ale k tejto prvej kapitole len toľko - a berte to, prosím, ako hlas občana - strana SMER by si mala dávať väčší pozor, akých ľudí nominuje do funkcií, kde môže príjsť do konfliktu záujmu a môžu sa napáchať škody, ktoré budeme pociťovať desaťročia.

Druhá kapitola je ešte smutnejšia. Majitelia, ktorí sa k tomuto lesnému pozemku dostali veľmi čudným spôsobom, les následne vyrúbali a zničili všetku flóru a faunu. Územie teraz vyzerá ako po výbuchu atómovej bomby a pokojne by sa tam mohlo nakrúcať nejaké sci-fi. Na čo tento pozemok tak "upravili" je jasné, hoci o podnikateľských schopnostiach majiteľov pozemku mám isté pochybnosti a som zvedavý, ktorý developer by sa pustil s nimi do nejakého projektu. To by bola samovražda.

Preto je zaujímavý aj tento fakt. Dúfam, že vyšetrovatelia policajného zboru pripravia aj druhé trestné stíhanie a to za zločin porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Prvými podozrivými sú majitelia pozemkov - a tu už budem menovať: Róbert Šteffek, Vladimír Čarnecký a Mário Karlovský. No nesmieme zabudnúť ani na zodpovedného lesného hospodára a lesných robotníkov, ktorí napomáhali dokonaniu tohoto zločinu tak, ako to kvalifikuje Trestný zákon Slovenskej republiky.

O podnikateľských aktivitách týchto pánov sa však nebudem vyjadrovať, stačí si pozrieť obchodný register, no jedno je jasné, takíto ľudia nepatria do slušnej spoločnosti. Keby sa každý správal tak ako oni, žijeme v mesačnej krajine.

Skryť Zatvoriť reklamu