Maurícius a Seychely - 1. časť : Pred cestou

Naša svadobná cesta musela byť špeciálna, konečne sme si vyhradili dva týždne na dovolenku a tak hneď po svadbe, ako som mala v rukách nové doklady som sa pustila do hľadania leteniek.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Plán bol ísť čo najskôr, čiže cez letné mesiace a ideálne kombinácia dvoch miest. Smelá predstava ísť cez leto lacno do exotiky v úzkom termíne a to hneď ☺️. Ale po pár dňoch hľadania som to našla.

Letenky

Na stránkewww.fly4free.comsom si vyfiltrovala akciové letenky z odletom z Európy a našla som, čo som hladaľa. Týždeň na Mauríciu a týždeň na Seycheloch, síce z Berlína a s dvoma prestupmi, ale za 540 eur za letenku. To sa mi zdala dobrá cena, destinácia aj termín (23.6.-7.7.2017). A ešte na to, že odlet bol ani nie o tri týždne. Do Berlína boli spiatočné letenky z Viedne za 50 eur na osobu, my sme ale išli autom lebo sme sa potrebovali domov dostať čo najskôr a let bol až večer. Parkovisko na dva týždne pri letisku stálo 94 eur aj s transferom na letisko. Našla som ho cez stránkuwww.parkvia.coma na nej ma presmerovalo na najlepšiu ponuku myParkplace.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Počasie

Hneď ma to donútilo zistiť, či je tam vôbec sezóna a aké sú ceny za ubytovanie. Na slovenských stránkach som sa dočítala o sezóne všeličo, na jednej že sezóna je od októbra, na druhej od augusta, na ďalšej od novembra do mája a potom zas od augusta… Hovorím si, že dosť veľké odchýlky v informáciách. Tak som sa pregooglila cez zahraničné stránky až nawww.indian-ocean.com, kde som sa dočítala, že aj keď zima ako ročné obdobie je na Mauríciu od mája do septembra, na dovolenku je vhodný čas celý rok, lebo rozdiely v teplotách nie sú veľké, okrem začiatku roka, kedy tu je monzúnové obdobie. To potvrdila aj tabuľka:

SkryťVypnúť reklamu

V júni tu je síce nižšia teplota ako v januári, ale aj 28 stupňov nám stačilo. Noc je približne o 5 stupňov chladnejšia. Zato tu v tomto období oveľa menej prší. Počítajte ale s tým, že deň je krátky, už o šiestej slnko zapadá.

Seychely sú teplejšie aj v tomto období ale hlavne vlhkosť tu je oveľa vyššia. Hneď na letisku dostanete facku a budete sa cítiť stále lepkaví. Rozdiel medzi teplotou v noci a cez deň je minimálny, takisto celý rok je stabilná teplota medzi 25 a 35 stupňov.

Takže nedajte sa poblázniť sezónami/nesezónami, tabuľky s číslami sú jasné. Okrem toho, v tomto období (jún, júl, august) je tu minimum turistov, takže žiadne rady na atrakcie a preplnené pláže.

SkryťVypnúť reklamu

Ubytovanie

Ak chcete ušetriť 15 USD na ubytovaní cez booking.com, kliknite na tento link: https://www.booking.com/s/32_8/5030f814 , nájdite a zajednajte si svoje ubytovanie a po absolvovaní ubytovania sa Vám na účet vrátia peniaze. Nezabudnite si v nastaveniach bookingu zadať číslo svojej karty. Tieto peniaze môžete potom použiť na cestovanie alebo na niečo úplne iné :-)

Čo sa týka ubytovania, cezwww.booking.comsom si pozrela približné ceny ubytovania. 6 nocí s raňajkami pre dve osoby boli na Mauríciu už od 100 eur a to isté na Seycheloch od 400 eur. Vedeli sme, že na Mauríciu chceme cestovať, tak sme si vybrali ubytovanie za priemernú cenu 330 eur na dvoch. La maison de la Plage je vila v dedinke Albion na západnom pobreží, odkiaľ sme mali dobrú polohu na cestovanie. Mali sme k dispozícií kuchyňu, záhradu s bazénom a grilom a priamym prístupom do mora a hostiteľ Stephan bol veľmi milý a ochotne nám dával tipy na stravu a cestovanie, ktoré sú od miestnych na nezaplatenie. Zabezpečil nám aj lacný prenájom auta, nosil drinky k bazénu, doniesol najlepší rum, takže nakoniec sa z toho vykľulo nadpriemerné priateľské ubytovanie, ktoré určite odporúčam. Zároveň on ako francúz žijúci 10 rokov na Mauríciu bol pre nás bezpečný prístav v prípade, keby sme mali nejaké problémy (čo v africkej krajine nikdy nevieš) a naopak dostatočne udomácnený, aby nám dal dobré tipy. Luxusné ubytovanie tu viete zohnať za cca 700 eur. Ubytovanie na Seycheloch je drahšie, 6 nocí s raňajkami pre dve osoby od cca 400 eur. Tu sme si dopriali hotel Avani Seychelles Barbarons Resort & Spa za 1 100 eur. Takže ak natrafíte na dobrú letenku, vedia Vás výjsť Seychely a Maurícius na dva týždne s raňajkami na cca 800 eur.

SkryťVypnúť reklamu
Ubytovanie na Mauríciu
Ubytovanie na Mauríciu (zdroj: Roman Beluš)
La maison de la Plage - Maurícius
La maison de la Plage - Maurícius (zdroj: Roman Beluš)
Hotel Avani - Seychely
Hotel Avani - Seychely (zdroj: Roman Beluš)

Praktické informácie o lete s prestupmi

Z Berlína do Dusseldorfu sme leteli cez Air Berlin a ďalej cez Air Seychelles. Nezabudnite si pozrieť limity pre batožinu pre konkrétnu leteckú spoločnosť. Na letisku sme si cez internet spravili online check in. Nebolo potrebné nič tlačiť. Nebolo to ale nutné, ako pri nízkonákladovkách, pri lete na Seychely sme sa zaobišli aj bez toho. Batožinu sme odovzdali pred prvým letom a vyzdvihli až v cieli. Pripravili sme sa aj na možnú stratu batožiny, preto sme si pre istotu rozložili veci do kufrov tak, aby sme každý mali niečo v príručnej aj v oboch kufroch. Našťastie (a trochu prekvapivo pri 3 letoch) celá batožina dorazila načas.

V Dusseldorfe sme mali asi 10 hodín čas, za ktorý sme si stihli pozrieť mesto. Metrom S11 sme sa za asi 15 minút dostali na hlavnú stanicu. Jednosmerný lístok je za 2,7 eur. Z Dusseldorfu sme leteli na Seychely a tam sme hneď prestúpili na let na Maurícius. Počas letu sme dostali 2 jedlá, nápoje, deku, štuple do uší a iné praktické veci.

Viac v nasledujúcich častiach blogu!

Miroslava Pukajová

Miroslava Pukajová

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rada spoznávam nové miesta a tu môžem posunúť moje zážitky ďalej. Skúsenosti ľudí sú niekedy viac ako fakty z bedekrov. Dúfam, že moje zážitky a informácie, ale tiež fotky a videá pomôžu a poradia, čomu sa vyhnúť a čo naopak stojí za to!V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať na miroslavapukajova@centrum.sk Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu