Ticho pred búrkou

Nebude trvať dlho a povestný pohár trpezlivosti pretečie. Na Slovensku, tak ako aj na celom svete, vládne nepokoj. Čoraz silnejšie prejavy finančnej a ekonomickej krízy, ktoré oberajú ľudí o prácu, nepriaznivá medzinárodná situácia, konflikty a blížiaca sa energetická kríza. Nemusíme sa však pozerať ďaleko za hranice, aby sme si uvedomili, že niečo nie je v poriadku. V tejto krajine sa dlhodobo zhoršuje politická, sociálna a ekonomická situácia a ľudia už začínajú byť naozaj naštvaní. Môžeme už vidieť prvé lastovičky v podobe protestov proti Gorile, štrajkom štátnych zamestnancov ako sú učitelia, policajti a zdravotníci či násilností v súvislosti s neriešenou rómskou otázkou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Začnime politickou situáciou. Nebudem ďaleko od pravdy, ak poviem, že tieto voľby sú poznačené tým najväčším sklamaním a letargiou za posledných dvadsať rokov. Každá jedna parlamentná strana zlyhala a zlyháva spôsobom, ktorý nedovoľuje opätovné obnovenie dôvery. Pravica sa vnútorne rozpadla, klesá počet jej voličov, a rozširujú sa tak rady nerozhodnutých občanov, alebo tých ktorí odmietajú voliť. Ľavica je síce stabilná a má veľké množstvo voličov, ale ani tí nie sú jej doterajšou politikou spokojní a skôr volia menšie zlo. Čoraz viacej počúvame hlášku „nikomu nedôverujem“, „všetci kradnú“ alebo „pôjdem voliť aj napriek...“. Tieto voľby budú kľúčové. Ak väčšinu hlasov opäť získajú súčasné parlamentné strany, ktoré viacnásobne znásilnili dôveru svojich voličov, nevyhnutne musí nastať niečo zlé. Tieto strany budú robiť to isté čo doteraz a občania to už nebudú môcť ďalej znášať. Ale keď dostanú hlasy vo voľbách ani nemajú dôvod robiť niečo iné!! Takže keď kradli a klamali a dostanú za to hlasy tak budú a dokonca musia ďalej kradnúť a klamať lebo si to ich voliči želajú.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

K celkovej spoločenskej nálade pozitívne neprispieva ani klesajúca dôvera k nášmu súdnictvu a polícii. Sudcov je málo a rozhodnutia sa vlečú, takže klesá vymožiteľnosť práva. Panuje tu všeobecný názor, že sudcovia sú skorumpovaní, prepúšťajú mafiánov na slobodu a sú politicky ovplyvniteľní. Niet sa čomu čudovať, keď im šéfuje človek, ktorý si tyká s albánskym mafiánom a píše zákony sám pre seba. Všimnite si, ako rozhoduje ústavný súd posledné dve desaťročia. Pri každej citlivej téme opatrne vyčkáva, aby žiadnu politickú stranu nenaštval a pravidelne sa stáva, že verdikt sa dozvieme až po voľbách. Len aby náhodou niekomu neuškodil! Policajti sa takisto nemajú čím chváliť. Vážim si všetkých poctivých príslušníkov polície, ale nemôžem si zatvárať oči pred tým, ako niektorí zneužívajú svoje postavenie. Drzá buzerácia občanov je podčiarknutá kamarátením sa so zločincami a neochotou riešiť prípady drobnej kriminality. Heslo na policajných autách „pomáhať a chrániť“ potom vyznieva ako pľuvanec do tváre slušného človeka.

Skryť Vypnúť reklamu

Najvýraznejšie to vidieť pri (ne)riešení problémov s neprispôsobivými občanmi. Akékoľvek politicky korektné názvy však použijeme, nezakryjeme fakt, že sa jedná najmä o jednu agresívnu minoritu. Z čoraz početnejšej komunity Rómov sa postupne stávajú rasisti, ktorí nerešpektujú práva svojich spoluobčanov. Doteraz žiadna vláda nebola ochotná tento problém riešiť a napätie sa stupňuje. Strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ nie je extrémistická, nehádžeme všetkých do jedného vreca, jediné čo chceme je len dôsledné dodržiavanie zákonov, ktoré budú platiť pre všetkých a vymožiteľnosť práva. Veľmi dobre si uvedomujeme, že medzi nami je mnoho vzdelaných a slušných Rómov, zároveň si však nezatvárame oči pred tou pozitívnou diskrimináciou, ktorej sa tešia obyvatelia osád.

Skryť Vypnúť reklamu

Tieto skupiny občanov, ktoré stratili pracovné a často aj hygienické návyky získali neprimerané sociálne výhody. Kým sme tu ešte nemali krízu a naša ekonomika rástla, mali sme z čoho rozdávať. Tieto časy sú však nenávratne preč a my sa musíme zaoberať tým kde a ako začať šetriť. Nemôžeme brať dôchodcom ani sociálne slabým pracujúcim občanom. Už nemáme z čoho.

Správnymi zákonmi však môžeme z tej veľkej časti neprispôsobivých Rómov urobiť produktívnu zložku obyvateľstva. PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ chce vytvoriť v každej obci a meste pracovisko na údržbu životného prostredia. Spolu s ďalšími opatreniami ako sú „sebestačné komunity“ dáme Rómom možnosť vykonávať jednoduché činnosti, ktoré im prinavrátia pracovné návyky. Navrhujeme reálne riešenia, pretože ak si pred týmito problémami budeme zatvárať oči, nebude sa riešiť, budú narastať sociálne nepokoje a zvyšovanie napätia povedie k vážnym kriminálnym problémom, násiliu, vraždám a lúpežiam. Dopadneme ako Maďari, kde sa podpaľovali rómske osady alebo Česi, kde sa organizovali pochody proti týmto občanom.

Skryť Vypnúť reklamu

Asi najvýraznejším nasieračom posledných dní je však korupcia. Tá ma buď podobu otvoreného a drzého tendrovania z čias Ficovej vlády alebo skrytého a zákerného porušovania zákonov Dzurindovcami. Dnes už bežný človek dvakrát obracia každý peniaz v obchode, kým politici veselo rozdávajú zákazky kamarátom alebo si schvaľujú astronomické odmeny. Gorila je len kvapka v mori, len začiatok. Siskárom prejdú cez ruky podobné prípady niekoľkokrát ročne, ale nikdy sa nič nevyšetrí. Podľa nedávneho výskumu Transparency International sú síce slovenské zákony na boj proti korupcii štandardné, ale zlyháva ich konkrétna realizácia. Táto realizácia v skutočnosti znamená ochotu ľudí, ochotu politikov, policajtov a sudcov. Týchto ľudí treba vymeniť a trestať, pretože rozvracajú Slovenskú republiku a občania to už naďalej nebudú tolerovať.

Na záver mám však aj pozitívnu správu. Za určitých okolností politici nemôžu ignorovať hlas ľudu a tak nádej na zmenu stále žije. Tlak verejnosti je pre poslancov dôležitý, napríklad ako zrušenie priestupkovej imunity teraz tesne pred voľbami. Politici potrebujú vaše hlasy inak nedostanú mandát na to aby mohli ďalej kradnúť. Nedajte im ich! Strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ chce ísť do parlamentu práve preto, aby obmedzila moc politikov na spôsob systému priamej demokracie. Zvýšením účinnosti referenda docielime, aby sa politici báli kradnúť a nemohli si šiť zákony sami sebe na mieru. Museli by rešpektovať názory občanov pri každom hlasovaní. To je priama demokracia!

http://www.pravoaspravodlivost.sk

http://www.facebook.com/STRANAPRAVOASPRAVODLIVOST

Peter Puškár

Peter Puškár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  0x

aj v strednom veku sa dajú stratiť ideály Prislusnost právo a spravodlivost Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu