Aká je alternatíva?

Zajtra sú voľby, strany ponúkajú zlodejov, podozrivých podnikateľov, alebo neschopných šašov. Môžete si vybrať. Voľby sa blížia a nerozhodnutých voličov je asi najviac v histórii Slovenskej republiky. Dôvody prečo nevoliť staré parlamentné strany sú očividné, aj keď si ich pochybenia treba neustále pripomínať, aby sme sa im v budúcnosti vyhli. Zároveň sa však treba pozrieť aj na nové strany, ktoré chcú osloviť nespokojných voličov, pretože majú často pochybné pozadie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Človek sa pre nové strany rozhoduje najmä z dvoch dôvodov. Chce nové tváre, nepoškvrnené kauzami a chce nové riešenia pre aktuálnu situáciu, pretože návrhy starých strán sa ukázali ako zlé. Ani jedna nová strana nespĺňa obe podmienky naraz, okrem strany PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ. Aj napriek mediálnej ignorácii našej strany vám chceme pripomenúť, že sme jediná strana s čistým štítom, odborníkmi na kandidátke a profesionálnymi riešeniami.

Začnime súčasnými parlamentnými stranami. Volič má možnosť rozhodnúť sa medzi stredopravými politickými subjektami, ktorých nádej na úspech vo voľbách sa blíži nule, alebo opozičným Smerom, ktorému aj napriek gréckej politike stúpajú preferencie. Myslím si, že v oboch prípadoch sa jedná o rovnako veľkých zlodejov, s tým rozdielom, že jedných voliči tolerujú a druhých nie. Stranu Smer sme už raz vo vláde mali a napriek ich deštruktívnej politike, má stále dôveru svojich voličov. Kým žili z reforiem a pozitívnej globálnej situácie vo svete, tak rozdávali, čo sa dalo. Nakupovali sme neuveriteľne draho (napríklad diaľnice), predávali sme pod trhovú hodnotu (emisie). Potom však prišla kríza a zrazu už nebolo z čoho rozdávať. Smer sa dostal pred situáciu, ktorá mala preskúšať, či vie vládnuť aj počas ťažkých časov. Dovolím si tvrdiť, že zlyhal na celej čiare. Začalo sa hovoriť o výrazných schodkoch v rozpočte a nadávalo sa novinárom, ktorí na to upozorňovali. Stavali sme futbalové ihriská, však načo tvoriť pracovné miesta, keď si môžeme vo voľnom čase zahrať futbal. Smer nie je strana do nepohody, lebo nevie zodpovedne hospodáriť. Obávam sa, že kým v iných krajinách kríza ozdraví podnikateľské prostredie a očistí politiku, Slovensko sa vďaka Ficovi dostane niekde na úroveň Maďarska.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako alternatíva sa núka SDKÚ a ostatné parlamentné pravicové strany. Hovoria o tom, že vedia hospodáriť zodpovedne, vytiahli Slovensko z mečiarovskej éry a podobne. Asi nás považujú za podobne retardovaných ľudí ako Fico svojich voličov. Dlhy sa za ich bačovania platili privatizáciou strategických podnikov a dôsledky môže občan, pri platení účtov, cítiť už dnes. SDKÚ spolu s KDH vznikli ako mafiánsky projekt, založený na nenávisti voči Vladimírovi Mečiarovi. Teraz, keď ich praktiky uzreli svetlo sveta aj vďaka gorile, silne pochybujem, že ešte získajú nejakú solídnu dôveru. Nie SDKÚ ani ich príbuzní KDHáci nie sú alternatívou voči Ficovej kleptomanskej strane. Sú to vlci v ovčom rúchu, ktorým dnes už niekto neverí.

Skryť Vypnúť reklamu

K týmto stranám môžeme ešte priradiť Most a SMK. Obe strany sú hlavne podnikateľskou investíciou juhoslovenských majordómov, ktorí sa snažia ekonomicky ovládnuť túto oblasť. Už len pri samotnej definícii Mostu ako strany, musí Bugár klamať. Tvári sa ako predseda strany, ktorá háji záujmy menšín na Slovensku, pričom používa najmä maďarské nápisy na bilboardoch. Nie pán Bugár, vy nevediete menšinovú stranu, vediete maďarskú stranu, volia vás najmä Maďari a ostatné menšiny sa od vás dištancujú. Ako mám dôverovať strane, ktorá klame už pri svojom zrode? Asi by som sa mal vyjadriť aj k HZDS a SNS ale filmy o zombíkoch sa vysielajú až po desiatej. Tieto politické mŕtvoly už nemajú, čo ponúknuť. Obaja ich lídri sa chystajú opustiť veľkú politiku a ja im len poprajem, príjemný dôchodok z nakradnutých peňazí. Aj na vás raz dôjde.

Skryť Vypnúť reklamu

Potom sú tu ešte dve pomerne mladé strany SaS a Matovič. Píšem Matovič a nie Obyčajní ľudia a tak ďalej, pretože je to strana najmä jedného muža, kým ostatní sa len zvezú na jeho chrbte. Matovič nám za ten rok a pol veľa neukázal a neverím, že vyvedie Slovensko z krízy, keďže v kríze sa nachádza už len jeho psychický stav. Neverím mu jeho nacvičený úsmev v žiary reflektorov ani jeho detektor lží, pre ktorý si sám pripravuje otázky. Veď ten detektor neodhalil ani úplatok, ku ktorému sa sám priznal! SaSka na tom nie je o nič lepšie, táto strana je najmä koníčkom pre pár podnikateľov odtrhnutých od reality. Tvária sa ako skupina odborníkov, ale prax ukázala, že okrem ekonómie sa v ničom inom nevyznajú. Krajcer ako minister kultúry zlyhal, „veľký brat ťa vidí“ Galko tiež. Ich návrhy boli neprofesionálne a v prípade odvodového bonusu dokonca ekonomicky nebezpečné. Tieto strany nás zo súčasnej morálno-ekonomickej krízy takisto nevyvedú.

Skryť Vypnúť reklamu

Akú máme teda alternatívu, ak nechceme voliť gorily, mentálnych chudákov alebo mafiánov? Nových strán sa síce urodilo požehnane, ale vypátrať medzi nimi serióznych ľudí či program, by bol tvrdý oriešok ja pre Sherlocka Holmesa. Najznámejšou novou stranou je asi 99% občiansky hlas. Neviem síce, čo je občianske na protizákonnej a drahej, profesionálne urobenej kampani ale dobre. Stačí si prečítať noviny a človek sa dozvie, kto je pán Weiss, aké strany v minulosti podporoval, a čo asi od neho môžeme očakávať. Sú reálne podozrenia, že 99% vznikla nelegálne, kvôli nedostatku podpisov a urobila si nelegálnu kampaň v televízii za nelegálne získané peniaze. Nie je ťažké odhadnúť, ako sa táto strana bude správať, keď sa dostane ku korytu, ale transparentnosť to na 99% nebude.

Druhou najvýraznejšou novou politickou partajou je strana so skromným názvom – Strana slobodné slovo Nory Mojsejovej. Kto za tým necíti egocentrické komplexy jednej mečiarovskej zbohatlíčky z Pereša, nech si pozrie aspoň jedno jej video. Po tomto intelektuálnom výplachu vám odporúčam prezrieť si jej kandidátku alebo program a devastácia vášho IQ je dokončená. 82% kandidátky týchto SSSákov nemá ukončenú vysokú školu a som fakt zvedavý, či aspoň vedia popísať legislatívny proces. Navyše Nora Mojsejová doteraz dôveryhodne neodpovedala na otázky týkajúce sa jej obvinení z podvodu a neplatení daní. Vyzerá to tak, že sa len proste potrebuje vyšplhať nad tie tri percentá, aby mohla zhrabnúť 10 eur za hlas a zaplatiť súdne trovy.

Strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ nie je spokojná s alternatívami, ktoré chcú zaplniť miesto po gorilách. Vznikli sme ako skupina občanov, ktorá má prehľad a má nápady na skutočnú zmenu Slovenských pomerov. Kto pochybuje o našich úmysloch, nech si prečíta volebný program, nech si prezrie kandidátku a overí našu minulosť. Ponúkame reálne riešenia, inšpirované úspešnými nápadmi zo zahraničia a čistých, politikou neskazených ľudí. My sme alternatíva, my sme riešenie.

http://www.pravoaspravodlivost.sk

http://www.facebook.com/STRANAPRAVOASPRAVODLIVOST

Peter Puškár

Peter Puškár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  0x

aj v strednom veku sa dajú stratiť ideály Prislusnost právo a spravodlivost Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu