reklama

Teraz je čas riešiť aj registrované partnerstvá!

Lebo teraz je príhodný čas na riešenie interrupcií, otváranie kostolov a vedúce miesto v rebríčku hospitalizácii i úmrtí je akosi mimo misu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dlho som statusmi na sociálnych sieťach upozorňoval, že riešiť za súčasnej situácie interrupcie alebo masové omše je podobne hlúpe, ako teraz vytiahnuť registrované partnerstvá. Heslom kampane za registrované partnerstvá totiž bolo "Mnohým pomôžu a nikomu neuškodia!" Riešiť v čase kolapsu zdravotníctva otváranie kostolov na omše a reguláciu interrupcií je nie hlúpe, ale priam idiotské. Je to ako počas požiaru riešiť, že prší a vám zateká strecha. Žiaľ, keď má istý Mareček potrebu TERAZ riešiť interrupcie, istý Križiak otváranie omši a Arcidiakon, jeho svätosť Igor, obviňovať erudovanú obec z nezvládania pandémie, ktorú jeho svätosť zvládala, tak už čas na mlčanie vypršal.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nevážený pán Igor! Občania si u teba objednali boj s korupciou, ktorý polícia s rozviazanými rukami zvádza. Ale si zlý dodávateľ. Lebo si k tejto objednávke pribalil aj niečo, čo málokto z príčetných chcel. Pomenujem to otvorene: Klérofašizmus.

Čo iné je, že Tvoji poslanci predkladajú návrhy aké predkladajú? Nevyhováraj sa, že nie sú tvoji podriadení. Dostali sa tam na tvojom chrbte a s tvojim plným vedomím. Vedel si veľmi dobre o koho ide a aké majú názory. A ak by som bol konzervatívec aký chcem, tak človeka, ktorý verejné navrhne, že sa máme z pandémie "vymodliť" by som vyťahal za uši. Nech si ide križiakovat inde. Zloženie sľubu na Ústavu Slovenskej republiky, kde sa píše, že sme "zvrchovaný štát, ktorý sa neviaže na žiadne náboženstvo ani ideológiu" evidentne bral iba ako formalitu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Teraz je ten správny čas!

Ako dlhoročný aktivista v LGBT som X-krát počul "Teraz nie je na partnerstvá správny čas" alebo "Spoločnosť nie je pripravená". Fajn, tak za situácie, keď kolabujú nemocnice, odkladajú sa úkony, nestíhajú krematóriá máme čas riešiť interupcie a zaradiť cirkevníkov medzi kritickú infraštruktúru alebo polarizovať spoločnosť neotestovanou vakcínou?

Igor, môžeš si za to sám. Ja som bol vždy evolučný, nie revolučný. Ale keď inak nedáš, tak ak je teraz čas na vyššie vymenované, je čas aj na manželstvá rovnakopohlavných párov a adopcie, nech netrochárime s registrovanými partnerstvami. Času i energie máte evidentne nazvyš.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Nechcel som takto osobne útočiť, ale útokmi na odbornú obec a následným vyzvaním na okrúhly stôl pán Igor prerazil nielen morálne, ale aj mentálne dno nielen politika, ale i človeka.

Ondrej Putra

Ondrej Putra

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  132
  •  | 
  • Páči sa:  31x

Presvedčený pravicový liberál s úctou k životnému prostrediu. Som predseda OZ Hnutie Ganymedes. Podporovatel Progresivneho Slovenska za West Midlands(Birmingham) v United Kingdom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu