Je Covid-19 rasista?

Na väčšinu chorôb má okrem našej imunity, veku, životosprávy a podobne vplyv aj nás pôvod. Covid nie je výnimka. Riskantné je nevhodné uchopenie tejto informácie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Úvod do "genetickej imunity a rezistencie"

Nie je to tak dávno, keď sa ukázalo, že mala časť Európanov má imunitu voči vírusu HIV a prepuknutiu choroby AIDS. Je to následok morových rán v stredoveku, kde infekciu prekonalo veľmi malo jedincov. Podľa všetkého sa u niekoľkých vyvinula genetická mutácia, ktorá tento vírus nepustí ďalej do organizmu. Na nás úžitok ide o dominantný gen, takže sa v populácii postupne šíri. HIV je vírus, Yersinia pestis je baktéria spôsobujúca Čiernu smrť. Napriek tomu druhé naučilo tela obrane pred prvým. Podobne je to aj s inými nákazami a terapiami - úmyselnými, či neumyselnymi.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sú známe prípady ľudí, ktorí prežili Španielsku chrípku až keď dosahovala také úrovne, že po budapestiankych uliciach ležali mŕtvi, ktorých nemal kto odpratať. Časť z tých ľudí po ťažkom prekonaní tejto infekcie nebola do smrti chorá.

Faktom je, že kontakt s ochorením má za následok, že telo, teda imunitný systém, si daný patogén zapamätá a do budúcna bude vedieť ako reagovať. Problém je, že u časti infikovaných to bude posledna informácia zaradená do tej imunitnej knižnice. Coronavirusy sú primárne vírusy zvieracie. Pointa je v tom, že väčina z nás s nimi teda neprišla do kontaktu. Kým by sme si na ne ako populácia zvykli asi tak ako na chrípku, tak by sme mali po preľudnení. Niektoré etnika a oblasti so slabšou infraštruktúrou by pravdepodobne zmizli z povrchu Zeme.

SkryťVypnúť reklamu

Od príchodu covidu sa spomína kolektívna imunita a táto úvaha má racionálny základ, nevýhody som opísal v predoslom odtavci.Prečo majú bieli Európania lepšiu imunitu?

Spomeňte si na amerických Indiánov. S príchodom conquistadorov do Nového sveta mohlo jedno kýchnutie zabiť viac pôvodných Američanov ako salva z muškiet. Chrípka, kiahne, čierny kašeľ, tuberkulóza....áno, tieto choroby kosili Európanov tiež, ale v istej miere, keďže naše tela už vedeli čo to je a časť z nás buď neochorela alebo sa zotavila. Pre pôvodných Američanov to bolo ako sa z neznalosti dotknúť holou rukou obohateného uránu. Ak si odmyslíme krátke obdobie objavno-obchodných plavieb Číňanov, tak najscestovanejšími obyvateľmi planéty boli Európania. A prišli teda aj do kontaktu s najviac kmeňmi patogénov.

SkryťVypnúť reklamu

Pozor, hovorím o kmeňoch, skupinách, ktoré sa vyvíjali nezávisle. Ak ste v subsaharskej Afrike, naučíte sa žiť s tým, čo žije tam. Ak ste Európan, vy a vaši predkovia ste navštívili Činu, Indiu, subsaharskú Afriku, tak môžete pristáť v Amazónii a budete mať vyššiu šancu, že vaše baktérie/vírusy zabijú domáceho ako tie jeho vás.Problém rozličnej imunity a rezistencie pri Coviv-19

Kto vie čítať s pochopením, zrejme už naň prišiel. Aj medicínske výkumy preukázali, že u bieleho Európana je riziko úmrtia 5x nižie ako u černocha. Problémom je, že tým štatistikám sa dá veriť len čiastočne. Keď vezmeme v úvahu skladbu testovaných, ich sociálne zloženie, tak sa blížia spoľahlivosti výsledkov volieb za Stalina. Je snáď jasné, že človek, ktorý má dobrú stravu, hlavne dosť vitamínov z ovocia a zeleniny, má vyššiu šancu prežiť.

SkryťVypnúť reklamu

No a čo by sme si klamali, tak ako rómsky dôchodca v osade nemá takú výživu ako bratislavcan, tak nemá ani podobnú šancu prežiť možnú infekciu(mizernejsie je na tom uz len jedinec odchovany v sterilite). Rovnaké to má väčia časť čiernej populácie, prípadne iných rás/narodnoti v UK. Nie sú diskriminovaní, ale je logické, že ak 3-5 generácií pred vami drelo vo fabrikách, budete mať nižie výživové zabezpečenie ako office-man.A teraz ta chyba vakcínou!

Keď už sme v tomto nastavení, stávajú sa títo ľudia náchylnejší ako na ochorenie, tak na vážnejšie a potenciálne terminálne následky Covid-19. A tu nastáva krucialny problém - ich zaradenie do tzv. rizikových skupín.

Na tie vakcíny sa bude tat pekne dlhá fronta. Navrhnite, aby bol niekto zaradený medzi rizikové skupiny a hneď je z toho za kotol závisti!

Zdravotníkov, požiarnikov, políciu alebo armádu ľudia príjmu. Rozdeliť to na základe rasového pôvodu je čisté šialenstvo! Podhubie na rasovú a nabozensku neznášanlivosť už dalo na zber mnohé plodnice. Len trochu mu pomôžte a môžete čakať viac obetí z nenavisti, nez na Covid-19. Ako keby ekonomika nestačila. A ludia sa uz na to zacali pytat a na vlastnu skodu im napr. starosta Londyna pritakal....Porovnanie rizika na úmrtie na covid-19 podľa národnosti:

https://www.health.org.uk/news-and-comment/charts-and-infographics/emerging-findings-on-the-impact-of-covid-19-on-black-and-min 

Ondrej Putra

Ondrej Putra

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  131
  •  | 
  • Páči sa:  22x

Presvedčený pravicový liberál s úctou k životnému prostrediu. Som predseda OZ Hnutie Ganymedes. Podporovatel Progresivneho Slovenska za West Midlands(Birmingham) v United Kingdom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu