Ružový trojuholník nad Poľskom

Poľsko nikdy nebolo gay-friendly-zóne, ale to nie je ani Slovensko. Pred časom sa situácia začala rapídne zhoršovať a prezidentské voľby ju totálne dorazili Nesmieme mlčať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Ružový trojuholník bolo jedným z označení väzňov v koncentračných a likvidačných táboroch. Emigranti mali modrý, Rómovia bordový, Židia známu Dávidovu hviezdu. Homosexuáli mali ten ružový. Mimochodom pohon na gayov sa rozbehol náplne obrátky až po Noci dlhých nožov a likvidácii Ernsta Rohma, známeho homosexuálneho šéfa paravojenskej organizácie SA. Je paradoxom, že iniciátorom tejto čistky bol dalsi okatý "bukvič" Heinrich Himmler z konkurenčných SS.

Obrázok blogu
(zdroj: SS)

 Rozmiestnenie koncentrákov

Keď sa nacisti začali uberať cestou systematizácie eliminácie nepriateľov a štandardná sústava väzenského systému bola výrazne pod ich "potreby", rozbehli výstavbu koncentračných táborov. Prvým bol Dachau. Nebol určený na genocídu Židov, hoci ich perzekúcia už bežala na plné obrátky. Bol na umlčanie kritických novinárov a politických oponentov. "Dobytcaky" a ďalšie chuťovky začali podstatne neskôr a tzv. "Konečné riešenie" odklepli vo Wansee až 20.1.1942.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď k tomuto rozhodnutiu, že sa začne masovo trepať plechovkami s Cyklónom-B a bude sa hádzať do "spŕch", vyvstal problém. Nie ako fyzicky tých ľudí zlikvidovať, ale ako nechať práceschopných makať, "nepotrebných" splynovať a nemať v okolí iné obyvateľstvo, ktorému by takéto počínanie príliš vadilo. Európa nie je Sibír, kde keď sa spýtate na cestu, tak vám povedia "Tri dni rovno a dva dni doľava!""S bajonetmi môžete robiť mnohé monsieur, okrem jediného. Posadiť sa na ne!"  Talleyrand (minister zahraničia) Napoleonovi Bonapartovi

Väčšinové nemecké obyvateľstvo bolo antisemitské, ale ani v roku 1942 by nebolo komfortné tam mať za humnami dymiaci komín krematória bez filtra a pracovný tábor. Hľadalo sa miesto dosť odľahlé a s obyvateľstvom, ktoré s tým nebude mať problém. A to sa našlo. Juhovýchod Poľska. Poliaci nevymysleli ani nezrealizovali holokaust, ale bez tichého súhlasu miestneho obyvateľstva by si jeho realizácia vyžadovala podstatne viac námahy. Vysťahovanie obyvateľov z oblasti, všadeprítomná nervozita...

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

LGBT free zóny

Teda zóny bez LGBT ľudí sa začaly objavovať pred takmer dvoma rokmi, dnes zaberajú približne tretinu Poľska. Najskôr ľudia vraveli, že kašlať na to, nemá to právny účinok. Potom že ide o ekonomicky nevýznamné oblasti. Áno, právne je to len deklaratívna somarina. Lenže ak úrady niečo deklarujú, tak sa podľa toho správa obyvateľstvo i úradníci.

Napríklad keď je reprezentant justície dajaká Opička, bude v justícii smrad, nech sú zákony akokoľvek dobré. Majte tam Roberta Jacksona(sudca Najvyššieho súdu USA a hlavný žalobca v Norimberskom procese) a môžete mať zákony nedokonalé, systém bude šlapať ako švajčiarske hodinky.V Poľsku vytvorili tieto zóny a ľudia začali:

SkryťVypnúť reklamu
  • Sprejovať ľuďom na domy "Tu žijú buzeranti"

  •  

  • Voliť podľa toho, kto je pripravený ich chrániť pred touto pliagou

  •  

  • Rozdeľovať spoločnosť na "my a oni"

Tieto zóny sa prekrývajú s oblasťami, kde si skrytá buzna Himmler rozostavali tie koncentráky.

Títo ľudia sú v reálnom ohrození a musí im byť poskytnutá náležitá ochrana. Európska Únia pozastavila financovanie zo štrukturálnych fondov, pričom ide len o pár desiatok tisíc eur, čo je nič. Čo je horšie, vláda týmto samosprávam zamietnuté financie refunduje!

Sú to prvé známky, že to, čím si Andrzej Duda poistil svoje tesne volebné víťazstvo bude mať širší rozsah. Zatýkanie aktivistov po voľbách je toho jasným dôkazom a nesmie byť ponechané bez povšimnutia.

Obrázok blogu
(zdroj: Jakub i Dawid)

Jakub i Dawid

Známy poľský gay pár na situciu upozorňujú už mesiace a pred pár dňami vytiahli vo Vatikáne dúhovú vlajku s nápisom "HELP!" Je to jasný signál, že títo ľudí potrebujú pomoc! Oni (Jakub i Dawid) prežijú, ale máme tu tisíce, vlastne desaťtisíce mladých gayov a lesieb,ktorých rodina i spoločnosť odvrhne. A ti si už neporadia.

SkryťVypnúť reklamu

Dostanú ružový trojuholník na rameno....

Ondrej Putra

Ondrej Putra

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  131
  •  | 
  • Páči sa:  22x

Presvedčený pravicový liberál s úctou k životnému prostrediu. Som predseda OZ Hnutie Ganymedes. Podporovatel Progresivneho Slovenska za West Midlands(Birmingham) v United Kingdom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu