Psy zavýjajú a hymna sa hrá ďalej.

Niekedy mám skutočne pocit, že nás tá naša letargia privedie k titulu najľahostajnejšieho národa na svete. Držali sme hubu a krok, keď nás komančovia zatvorili za plot, odvracali sme pohľad, keď za Mečiara vybuchovali autá a rozpredával sa štát a potom sme, nepoučení 40 rokmi, povolali do zbrane spasiteľa s minulosťou červenou ako líca panny z Horehronia. Prečo by sme sa potom mali ozvať, keď súdruhovia v parlamente odpíšu zákon na ochranu týraných zvierat?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

"Tento návrh nebol spôsobilý na to, aby sa mohol stať zákonom....Tak ako to bolo sformulované, to nebolo dobre." Inžinier Ľubomír Petrák, hrdý príslušník strany Smer a člen ústavnoprávneho výboru na posúdenie legislatívy sucho uzavrel debatu na túto tému. A fajka zhasla. Cieľom zákona bolo pritom iba zabezpečiť, aby sa páchatelia zločinov na zvieratách dostali tam, kam patria - t. j. za mreže. Doteraz im totiž zákon kryl chrbát a maximálny trest za akékoľvek beštiálne týranie zvierat mohla byť peňažná pokuta alebo podmienka. Návrh novely Trestného zákona mal však jednu zásadnú chybu - bol opozičný. A to je biľag, s ktorým cez náš zákonodarný orgán nemal šancu prejsť. Koaličné kladivo tak opäť raz demonštrovalo svoju silu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keďže do volieb už parlament zasadať nebude, k zákonu sa náš parlament vyjadrí už v novom zložení. Dovtedy si trýznitelia zvierat môžu svoje frustrácie vybíjať na zvieratách beztrestne ďalej. To, ako dobre to so Slovenskom náš vodca a jeho družina myslia, nám svojím agresívnym "píár" tlačia do hláv tak dlhý čas, že už tomu pomaly aj začneme veriť. Faktom však ostáva, že keď príde na lámanie chleba, zdravý rozum, ľudskosť a ochota pomôcť ustúpia politikárčeniu a dokazovaniu si vlastnej dôležitosti. Toto je teda ďalší z tradičných "darčekov" vládnucej garnitúry svojim milovaným občanom. Povedané v skratke: "Sme tu pre vás, Slováci! A vyserte si oko."

SkryťVypnúť reklamu

Nepochybujem o tom, že tak ako inžiniera Ľubomíra Petráka, ani jeho spolustraníckych kolegov spolu so zvyškom koaličnej svorky nebude ťažiť svedomie, keď nám po krvi bažiace správy na Markíze alebo na Jojke budú servírovať nechutné videá stiahnuté z Youtube. Videá, v ktorých budú horieť mačky, za plotom odľahlých usadlostí budú pobehovať na kosť vyhladované psy alebo v ktorých budú ľudské bytosti, ktoré ani nemôžete nazvať zvieratami, ťahať šteňa nemeckého ovčiaka za otlčenou Ladou. Nevdojak sa potom človek zamyslí, čo by títo naši skvelí zákonodarcovia urobili, keby spoza susedovho plota počuli zavýjať týraného bígla. Predpokladám, že by si v snahe prehlušiť nepríjemné zvuky zanôtili slovenskú hymnu. Tak ako sa na správnych Slovákov patrí. Psy teda zavýjajú ďalej..... a naša veselá karavána im k tomu zahrá Nad Tatrou sa blýska.

SkryťVypnúť reklamu

PS: Pre tých z vás, ktorí nie sú ľahostajní:

http://www.slobodazvierat-po.sk/news/macky-sos-podporte-peticiu/

Vlado Radosa

Vlado Radosa

Bloger 
  • Počet článkov:  45
  •  | 
  • Páči sa:  0x

píše, čo vidí Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu