Sanitka pre Slovensko

V rokoch 2009-2011 vydali zdravotné poisťovne na zdravotnú starostlivosť 10 801 256 683 EUR, v starej mene okolo 330 miliárd korún. Okrem toho minuli z našich povinných odvodov 333 439 404 EUR na tzv. prevádzkové náklady. Plus je tam za rovnaké obdobie suma 333 390 231 EUR pod rubrikou „iné úhrady, okrem zdravotnej starostlivosti a prevádzkových nákladov". Spolu sme teda len za tie tri roky vydali zo zdravotných odvodov na zdravotnú starostlivosť viac ako 300 miliárd korún a na iné ako zdravotnú starostlivosť ďalších takmer dvadsať miliárd korún.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (57)

To všetko sú peniaze, ktoré od nás štát vybral pod hrozbou exekúcie aj trestného stíhania (§ 276 Trestného zákona). Od nás, to nie sú peniaze, ktoré popadajú z oslíka, otras sa! alebo ich na podlahe úradu vlády v nejakom tajomnom alchymistickom rituáli vyklikuje sám pán predseda. To sú peniaze, ktoré niekto musel najskôr odrobiť.

Celé desaťročia sa od ľudí vyberajú peniaze na konkrétny účel, takpovediac na zdravie. A keď tie peniaze potrebujú vrátiť v podobe akútnej pomoci, musia mať buď šťastie, že je v službe niekto normálny alebo tam majú známeho.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sa len chcem spýtať jednu vec: že koľko ešte máme doložiť, aby ťažko zranenému človeku poskytli pomoc namiesto patológov pohotovostní lekári? Každý ešte kilečko keď dáme, bude to už stačiť? Alebo to zase pôjde inam, maestro, na nové kachličky do novej kúpelne?

Toto je na sanitku pre celý štát, s majákom a so sirénou. :(

Radoslav Procházka

Radoslav Procházka

Bloger 
  • Počet článkov:  96
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zakladateľ Siete. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu