Simpsonovci a Hlinovo hrdinstvo

Mimoriadnu schôdzu na odvolávanie predsedu vlády, ktorú dali zvolať poslanci Ľudovej platformy, považujem za úplnú hlúposť, ktorá indikuje stratu akejkoľvek politickej intuície. Z dvoch dôvodov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (83)

Za prvé, s predsedom SMER-u sa nedá viesť vyrovnaný súboj na ihrisku, kde na jednej strane stojí poslušný šík 83 poslaneckých asistentov a na druhej zmätene pobehuje štrnásť tímov v zle zaviazaných kopačkách.

Tou arénou, kde je Fico zraniteľný, sú prezidentské voľby. Tam totiž rozhodne národ, nie postavičky s poslaneckým preukazom. Práve do tohto súboja nasadila Ľudová platforma človeka, ktorému pani Flašíková Beňová vyslovila na Facebooku osobnú podporu a želanie, aby sa dostal do druhého kola.

Za druhé, a predovšetkým, akýkoľvek útok na Fica od ľudí ako sú Lurch alebo Mr. Burns, mu vyslovene pomáha. Jednak je vždy platonický a jednak slúži na mobilizáciu jeho vlastných voličov. Zase mu robia zle, toľko sa pre ten národ narobí a hentí sa furt len sťažujú, kverulanti. Všetci na jedného, nášho martýra. Toto hrá od začiatku a bude hrať do konca. A tí, ktorým to je určené, takto dostanú len ďalšiu dávku na spapanie. Mňam.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie že by tie emisie nevolali do neba, iste, že volajú. Ale to všetci vieme, že to je jeho maslo a kto to ešte nevie, ani to vedieť nechce a nebude chcieť.

Mimochodom, ak v tom parlamente dnes niekto dostáva smerákov pod tlak, tak je to väčšinou – sebe vlastným spôsobom – Alojz Hlina. Aj Lipšicova iniciatíva dostať na výbor Kaliňáka s Gašparom a moja snaha dostať na výbor Čižnára priniesla konkrétne ovocie, ale nestála nás ani zďaleka toľko fyzickej energie, koľko do toho vráža Hlina. To, čo dáva v ostatných mesiacov, je esenciálne hrdinstvo, pretože musí tušiť, že už „obťažuje“ aj časť opozície. Stojí tam sám tri hodiny, nechá sa neznášať dvoma tretinami parlamentu, ale ide: kričí, dupe, hromží, jednoducho ich vytáča, každý deň znova. Viem, že by sme potrebovali viac a že to nemôžeme robiť všetci, ale Hlinove afekty sú za dnešných okolností stokrát efektívnejšie, ako mľandravé srandičky s mimoriadnymi schôdzami.

SkryťVypnúť reklamu

Viacerí robíme, čo najlepšie vieme, ale poviem to otvorene a bez zábran: nadchádza čas, keď to budete musieť vziať do ruky aj vy. A hodiť to do urny.

Radoslav Procházka

Radoslav Procházka

Bloger 
  • Počet článkov:  96
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zakladateľ Siete. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu