Článok je pokračovaním 1. časti:
Neodmysliteľnou súčasťou článku sú aj videá. Vo videách nájdete oveľa viac informácií o týchto miestach, rovnako ako aj trasu od kruhového objazdu v meste a tiež aj všetky možnosti, ako sa ku kaplnkám dostať. Rozhodne odporúčam pozrieť aj priložené videá, ak chcete celý Sakrálny chodník spoznať do svojej podstaty!
Kaplnka Panny Márie Škapuliarskej (Karmelskej)
Postavená bola v roku 1820. Zväčšená a zrekonštruovaná bola v roku 1934. Posviacka obnovenej kaplnky bola 12. augusta 1934. Pôvodne to bol kamenný objekt s obdĺžnikovým pôdorysom a polkruhovým uzáverom bez okna, okolo ktorého stála drevená ohrada. Výraznejšie zreštaurovaná a zväčšená bola v roku 1934. V priečelí je jednoduchý portikus tvorený štyrmi piliermi. Na vežičke je kovový kríž. Na jeho konci je osem cípa hviezda. Tvaroslovie pripomína gotiku lomenými oblúkmi na oknách a oblúkoch v portiku, je to ale veľmi insitná kópia vzorov z gotiky. Jediný plastický prvok na fasáde v priečelí je latinský kríž.
Vo svätyni nájdeme betónový oltár, v ktorom je zapustený mramorový oltárny kameň. V jeho strede stojí socha Panny Márie Karmelskej, ktorá v náručí drží Ježiša. Počas duchovnej správy Františka Tagániho bola renovovaná v rokoch 1849 a 1852. Keď v roku 1934 zložil na ňu fundáciu lesník Jozef Planetzer, pôvodná kaplnka bola zväčšená a reštaurovaná. Kaplnku si na starosť vzali obyvatelia z jej okolia. Kaplnka bola ešte mnoho krát obnovovaná, naposledy v roku 2017 mestom Turzovka, ktoré v rámci projektu Sakrálny chodník pokrylo strechu meďou, urobilo terénne úpravy a úpravy okolia, kde boli osadené nové lavičky.
Kaplnka Panny Márie Ustavičnej pomoci u Okuliarov
O tejto kaplnke sa nezachovalo mnoho informácií. Nachádza sa v centre mesta a pôvodná kaplnka bola drevená, postavená v roku 1810 Jozefom Okuliarom. Zasvietená bola Blahoslavenej Panne Márii. Kaplnka prechádzala obvodom cintorína.
V roku 1856 do kaplnky namaľoval obraz Panny Márie Eduard Świerkiewicz. V roku 1924 bola asanovaná a na jej mieste stojí súčasná kaplnka. Tá je vyzdobená upraveným erbovým znamením. Nad ním sa vznáša zlatá hviezda. Kovový dvojkríž je na špici malej vežičky.
Kaplnka Panny Márie Kráľovnej Pokoja
V období medzi aprílom a októbrom 1993 bola vybudovaná kaplnka na kopci Živčáková. Projekt stavby vypracoval Marián Goč. Posvätená bola v októbri toho istého roku. Hora Živčák bola lokalitou, kde sa pásol valašský dobytok. Prvýkrát sa spomína v roku 1616. 1. júna 1958 sa tu mala zjaviť Matúšovi Lašútovi Panna Mária. Zjavenia mali byť aj v júli a auguste. Veriaci tak začali toto miesto navštevovať.
V roku 1969 sa vyzbieralo takmer 10 000 podpisov od pútnikov na hore. To však ostalo bez odozvy. Ľudia na Slovensku získavali informácie zo zahraničných zdrojov. Živčáková bola v roku 1994 vyhlásená za pútnické miesto. Zaslúžil sa o to Nitriansky Biskupský úrad. Žilinský diecézny biskup vyhlásil toto miesto za Mariánske pútnické miesto a miesto modlitby.
Kvôli množstvu žiadostiam, ktoré prichádzali na Biskupský úrad v Nitre ohľadom postavenia kaplnky na Živčákovej, vydali v roku 1992 predbežný súhlas s jej výstavbou. Od roku 2000 patrí do farnosti Korňa. Kaplnka leží na hranici katastrov Korne a Turzovky. Má jednoduchý pravidelný tvar a presklenú fasádu. Nad obetným stolom visí veľký jednoduchý drevený kríž.

Na Živčákovej nájdeme toho oveľa viac. Kúsok za kaplnkou stojí aj Chrám Panny Márie, Matky Cirkvi:
Ku kaplnke vedie z mestskej časti Vyšný Koniec Lašútov chodník:
Idete do Turzovky a chcete využiť služby hromadnej dopravy?
Našim mestom prechádza železničná trať Čadca – Makov s označením 128. Jedná sa o jednokoľajovú železničnú trať, ktorá je v blízkosti cesty II/487. Jej dĺžka je 26,172 kilometrov. Na trati jazdia osobné vlaky. Celkový cestovný čas je približne 55 minút. Od 1. júla 2021 je trať Čadca – Makov zaradená do samoobslužného výpravného systému. Vo vlakoch chýba sprevádzajúci personál.
Hromadnú dopravu v meste dotvárajú autobusy spoločnosti SAD Žilina, ktorá je súčasťou Integrovanej dopravy Žilinského kraja. SAD Žilina, a. s. zaisťuje prímestskú dopravu aj v okrese Čadca, ktorého súčasťou je aj mesto Turzovka.