Kabát a horiaci korán

Tak som vraj obrátil kabát. Aspoň také označenie som dostal. Nie, neprevrátil som kabát. Stále som proti tomuto systému, stále som proti privezencom, stále som proti islamizácii Európy, ktorú „niekto“ dôsledne naplánoval.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

 Ale zapojil som sa do jednej diskusie, ktorá mi priniesla aj trochu iný pohľad na čin, ktorý urobila Adriana Meleková, ktorá si najprv koránom vytrela zadok, pomočila ho a následne zapálila. Keď si otvoríte internet, všade je tohto prípadu plno, preto toto bude moje posledné vyjadrenie k tomuto.
 Vždy som tvrdil, že jedine diskusia našu spoločnosť posúva vpred a preto by sa nemalo za názor perzekvovať a zatvárať do väzenia. V diskusii ide o to, aby sme slušne, vecne a argumentami presvedčili oponenta, že sa mýli, alebo on presvedčil vás, že sa mýlite. Ideálne by bolo prísť ku konsenzu. A tak aj v diskusii s jednou rozumnou ženou som musel uznať, že jej argumenty sú silnejšie. Priznal som si pár chýb, v niektorých veciach som stále presvedčený, že mám pravdu. A tak sa teraz budem snažiť o môj pohľad na situáciu okolo zapáleného koránu.
 Začnem tým, čo som už naznačil. V slobodnej spoločnosti nemôže byť nikto perzekvovaný za svoj názor. Absolútne nesúhlasím, aby Adriana bola potrestaná väzením. Preto chápem iniciatívy na jej podporu. Tí, ktorí ju podporujú, tiež argumentujú slobodou slova.
 Spravila však veľmi hlúpy čin, podobný barbarským činom privezencov, ktorí ničia naše kultúrne, historické pamiatky a náboženské symboly. Ak tento čin schvaľujeme, v čom sme odlišní od barbarských privezencov ? Riešením nie je páliť korán. Riešením je tlačiť na našich predstaviteľov vo vláde, aby pripravili zákon, ktorý by korán zakázal ako knihu, šíriacu nenávistnú ideológiu. A že šíri nenávistnú ideológiu, za tým si stojím. Korán som čítal, takisto aj vyjadrenia exmoslimov o niečom svedčia. Keď Adriana tvrdila vo svojom videu, že bude loviť každého moslima a je jej jedno, či to bude žena, alebo dokonca dieťa, vtedy ma prvý krát napadlo, či je tá žena v poriadku po psychickej stránke. Iste, dali by sa pochopiť jej pohnútky aj tak, že vidí, ako „naša“ vláda „rieši“ otázku privezencov a tieto slová predbehli jej myšlienky. Jednoducho to povedala v afekte. To bol prvý dojem. Neskôr sa k tomuto v článku vrátim. Ale riešením nie je pálenie koránu a strašné slová o zabíjaní detí. Riešením je opäť len tlak na našich ústavných činiteľov, aby pripravili a schválili legislatívu, ktorá by postavila islam mimo zákon ako nenávistnú ideológiu. Aj keď teda existujú vraj umiernení moslimovia. Avšak len do času, keď na danom území v Európe nevytvoria väčšinu. Korán im totiž káže ich zvrátenú ideológiu šíriť aj násilím.
 Ďalšou vecou sú skutočnosti, ktoré vyplávali na povrch. Adriana zrejme v skutočnosti nekonala v záujme a na obranu národa, ale riešila len svoje problémy s moslimami v minulosti. Preto si myslím, že Slovenská zástava za jej chrbtom vo videu, nemala čo robiť. Ale nesúhlasím s tvrdením, že práve kvôli tomu ohrozila bezpečnosť Slovenska. Keby to tak bolo, tak v Česku sú zrejme teroristické útoky na dennom poriadku. A ak by sa predsa len nejaký teroristický útok na Slovensku udial, určite by som vinu pripisoval len a len teroristovi a bezpečnostným zložkám štátu, lebo mu nezabránili.
 Vrátim sa teraz k tomu zabíjaniu. Dnes jeden mainstreamový denník priniesol informácie o jej súkromnom živote v minulosti. Samozrejme, že cieľom toho denníka bolo Adrianu zosmiešniť a odradiť ľudí od jej potenciálnej podpory. Je to zvrhlé ! Na základe opísaných skutočností som nadobudol dojem, že po tom, čo to dievča všetko prežilo, nemôže byť psychicky v poriadku a preto aj vypustila z úst slová o zabíjaní. Nie, to nie je ospravedlnenie. Len sa zamýšľam nad príčinou. Preto si myslím, že Adriana potrebuje v prvom rade odbornú pomoc, nie väzenie. Je to istým spôsobom aj obžaloba našej spoločnosti, že je nevšímavá a nepomáhame jeden druhému. Nie sme spolupatriční ako kedysi. Ak by jej najbližší pomohli, keď ju znásilnili a vyhľadali s ňou odbornú pomoc už vtedy, jej život sa mohol vyvíjať úplne iným smerom.
 Do úvahy prichádzajú aj rôzne konšpirácie, ktoré však nemusia byť ďaleko od pravdy. Čo ak je Adriana volavka NAKA ? Nasvedčovali by tomu veci okolo jej zatknutia. Kto chce, zamyslí sa nad tým. Možno čas všetko ukáže.

Radovan Hynek

Radovan Hynek

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som aktivista,zaujímajúci sa o veci verejné. Poukazujem na korupciu, klientelizmus, snažím sa u ostatných občanov tiež vzbudiť záujem o to,čo sa deje v našej krajine, lebo bez záujmu občanov sa korupcií bude dariť stále lepšie a lepšie a to práve na najvyšších miestach. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu