Nenávidené tričko, alebo nenávidené vlastenectvo ?

30.marca 2017 sa konala na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave už tradičná demonštrácia proti NATO. Nebudem teraz hodnotiť NATO, každý má svoj názor, ten môj nie je pozitívny, ale nie je témou tohto blogu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Demonštrácie sa zúčastnila síce hŕstka ľudí, ale nechýbalo množstvo policajtov, ktorí si nenechali ujsť príležitosť zase šikanovať občanov pre ich názor. A keby len názor. Dostali sme sa do situácie, že politickej totalite vadí už aj tričko. Teda, nie som si istý, či tričko, alebo vlastenec, ktorý ho hrdo nosí.
 Ten vlastenec sa volá Rudolf Steigauf a za svoje presvedčenie bol už mnoho krát perzekvovaný a dokonca podmienečne odsúdený ! Na sociálnej sieti Facebook totiž vyjadril svoj názor, že cigánska menšina – naschvál nepíšem rómska, lebo slovo róm bolo umelo implementované do slovenského jazyka ( teda bez nejakej snahy znevážiť toto etnikum ) - by mala mať rovnaké práva, ako aj povinnosti ako majoritná väčšina. Taktiež napísal, že by súhlasil, ak by sa vytvoril zákon, ktorý by zakazoval maďarským politickým stranám kandidovať vo voľbách do parlamentu. S jeho názormi môžeme v skutočne slobodnej spoločnosti súhlasiť, alebo nesúhlasiť. To je tak všetko, čo by sme mohli a mali urobiť. Určite nie však trestať, keďže nevyzýval na žiadne násilie, alebo trestnú činnosť . Ale Rudolf dostal za vyjadrenie svojho názoru dvojročnú podmienku ! Svedčí to o tom, že žijeme v totalite, podobnej bývalému režimu. Navyše, v ústave SR, sa píše v
čl. 2,
(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá,
v čl. 12
(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.
(4) Nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody.
V čl. 17
(2) Nikoho nemožno stíhať alebo pozbaviť slobody inak, ako z dôvodov a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.
Ústava SR sa stala opäť trhacím kalendárom.
 Vráťme sa však k tričku, s ktorým mal problém aj v minulosti. Kvôli tomuto tričku bol totiž už raz zadržaný a následne prepustený s tým, že nespáchal žiadny trestný čin. Tričko mu bolo tiež zadržané a následne vrátené. Rudolf vo štvrtok na demonštrácii situáciu policajtom vysvetlil hneď na mieste, napriek tomu ho predviedli na policajnú stanicu. Takže jeho zadržanie bola obyčajná šikana.
 A čo toľko prekážalo na spomínanom tričku ? Mal na ňom vyobrazený pozdrav Na stráž !, o ktorom už 16. júna 2009 rozhodla prokuratúra, že nie je trestným činom, pokiaľ dotyčný súčasne nezdvihne aj pravicu do výšky očí. Čo je pri tričku zjavne logický nezmysel. Snaha premeniť jeho podmienku na nepodmienečný trest odňatia slobody teda zrejme štátnej moci nevyjde. Video so zadržaním Rudolfa si môžete pozrieť tu : http://www.spolocnezaslovensko.sk/zatykanie-rudolfa-steigaufa-za-tricko-s-napisom-na-straz/
 Mimochodom pozdrav Na stráž! nemôže byť fašistický, nakoľko na Slovensku sme fašizmus nikdy nemali. Fašizmus by sa mal totiž podľa definície jeho zakladateľa Mussoliniho nazývať korporatokracia, lebo je to kooperácia štátu s korporáciami. ( Nepripomína vám to niečo ? ) Pozdrav Na stráž! mnohí prisudzujú Hlinkovým gardám v snahe zdiskreditovať 1. Slovenský štát, ako aj tento pozdrav. Pravda je však taká, že vznikol ako náhrada českého pozdravu „Buď připraven“ a bol zavedený Slovenským katolíckym skautingom už v roku 1932. Dôkaz prikladám tu:

 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Nitra, Zobor
Nitra, Zobor (zdroj: Radovan Hynek)

 Až neskôr ho použil Andrej Hlinka, nie Hlinkove gardy ( ktoré vznikli až po jeho smrti ), ktorý povedal tieto slová :

" Naša slovenskosť je to, čo robí z nás samostatný a svojrázny slovenský národ.
Táto slovenskosť, uložená najbezpečnejšie v slovenskom jazyku a jeho samobytnosti,
cez dlhé stáročia slovenskej minulosti zachovávala náš národ i vtedy, keď si svoju slovenskosť ani neuvedomoval.
Svojím národným pozdravom chceme dať výraz svojmu odhodlaniu, že všetci, ktorí si svoju slovenskosť uvedomujeme, vždy a všade budeme na stráži, aby naša slovenskosť v ničom neutrpela škodu, ale aby sa v slobodnom Slovenskom štáte, rozvíjala tak, aby prenikal celý náš život a všetky jeho prejavy..."
Musíme byť všetci na stráži, aby sa zo slovenskej kultúry nestrácali nijaké hodnoty,
aby čistota slovenskej kultúry nepodliehala skazonosným vplyvom takých cudzích
prúdov, ktoré by mienili ohrozovať vývin slovenského života.
Preto sa zdravíme a budeme zdraviť slovenským národným pozdravom „Na stráž !“
 
 Tento pozdrav teda vznikol dávno pred 2. svetovou vojnou. O jeho význame a zmysle sa krásne vyjadril aj spevák Ondrej Ďurica v tejto piesni https://www.youtube.com/watch?v=i4zjIT--Wl8
 A prečo sa toto všetko deje ? Prečo sú perzekvovaní občania s národným zmýšľaním ? Či už sú to bežní občania, alebo osobnosti ako historici M. Lacko, alebo M.S. Ďurica a iní, všetci sú onálepkovaní ako extrémisti a fašisti, sú vyhadzovaní zo škôl a z práce, sú šikanovaní políciou kontrolami, zatváraním v celách predbežného zadržania, domovými prehliadkami, dokonca sú právoplatne odsúdení na trest odňatia slobody ako Rudolf.
 Je to preto, lebo ak chce niekto ovládať národ, musí ho najprv zbaviť národného povedomia, identity, postupne histórie, kultúry, tradíc, jazyka a následne slobody ako takej. Prebieha tu odnárodňovanie, aké tu snáď bolo len v časoch maďarizácie. Preto sa teraz spochybňuje nielen prvý samostatný štát, ale aj právny systém druhého štátu a tým jeho samotná podstata, kde Mečiarove amnestie sú len zámienka a prostriedok, preto sa na juhu Slovenska objavujú na železničných staniciach názvy miest v maďarčine, preto sa rýdzo slovenské slová nahrádzajú anglickými. Dokonca som objavil článok, kde z národného buditeľa Vajanského vyrobili antisemitu.
 Ako povedal Ľudovít Štúr : „Človek bez svedomia je koža biedna, daromná, národ bez vedomosti historickej o sebe a predkoch svojich je hromádka koží otrockých.“
 Preto by bolo na čase, aby ste si uvedomili, že nielen Rudolf, ale aj všetci vlastenci bojujú za vás, Slováci !

Radovan Hynek

Radovan Hynek

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som aktivista,zaujímajúci sa o veci verejné. Poukazujem na korupciu, klientelizmus, snažím sa u ostatných občanov tiež vzbudiť záujem o to,čo sa deje v našej krajine, lebo bez záujmu občanov sa korupcií bude dariť stále lepšie a lepšie a to práve na najvyšších miestach. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu