(Nielen) Päť dôvodov Andrejovho fašizmu

22. mája 2017 na zhromaždení občanov v Banskej Bystrici vyzval prezident časti občanov Slovenskej republiky Andrej Kiska políciu, aby spravila poriadok a zasiahla proti legitímne zvolenej parlamentnej strane.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

 Bez dôkazov, že by táto strana spáchala nejaký trestný čin. Môžete si o strane Kotleba-ĽSNS myslieť čokoľvek, ale svojim programom, ani stanovami rozhodne neporušuje ani ústavu, ani zákony SR. 
Touto svojou výzvou sa dopustil minimálne porušenia ústavy SR. A to v týchto bodoch:
Čl. 2
(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
Čl. 12
(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.
(4) Nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody.
Čl. 24
(1) Sloboda myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery sa zaručujú. Toto právo zahŕňa aj možnosť zmeniť náboženské vyznanie alebo vieru. Každý má právo byť bez náboženského vyznania. Každý má právo verejne prejavovať svoje zmýšľanie.
Čl. 26

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

(1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.

(2)Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu. Podmienky ustanoví zákon.

(3)Cenzúra sa zakazuje.
Čl. 29
(1) Právo slobodne sa združovať sa zaručuje. Každý má právo spolu s inými sa združovať v spolkoch, spoločnostiach alebo iných združeniach.
(2) Občania majú právo zakladať politické strany a politické hnutia a združovať sa v nich.
(3) Výkon práv podľa odsekov 1 a 2 možno obmedziť len v prípadoch ustanovených zákonom, ak je to v demokratickej spoločnosti nevyhnutné pre bezpečnosť štátu, na ochranu verejného poriadku, predchádzanie trestným činom alebo na ochranu práv a slobôd iných.

SkryťVypnúť reklamu

Čl. 31
Zákonná úprava všetkých politických práv a slobôd a jej výklad a používanie musia umožňovať a ochraňovať slobodnú súťaž politických síl v demokratickej spoločnosti.

 Dokonca je aj dôvod domnievať sa, že sa Andrej Kiska mohol dopustiť spáchania trestného činu navádzania na trestný čin. Policajný činiteľ, ktorý by zasiahol na základe výzvy Andreja Kisku, dopustil by sa trestného činu zneužitia právomocí verejného činiteľa, keďže by zasiahol na základe ničoho.
Prezident časti občanov Slovenskej republiky viackrát nazval túto stranu fašistickou. Ale pozrime sa na to aj z druhej strany. Nie je práve Kiskova výzva policajtom fašistický prvok ? Nepomýlil si Andrej Kiska Slovenskú políciu s gestapom ? Áno, viem, gestapo nemalo nič spoločné s fašizmom, lebo v Nemecku bol nacizmus, ale v tomto kontexte pojem fašizmus používa aj Kiska...

SkryťVypnúť reklamu

Prečo však bez akýchkoľvek dôkazov takto označuje spomínanú stranu ? Ak by totiž v stanovách, alebo programe strany boli zakomponované prvky fašizmu, určite by sa ju nepodarilo zaregistrovať a nemohla by sa zúčastniť žiadnych volieb. Vychádza mi to tak, že z tejto strany má nielen Andrej Kiska obrovský strach, lebo je to strana neskorumpovateľná, háji Slovenské záujmy a nie záujmy oligarchov a západu. Toto všetko samozrejme nie je v záujme vládnej koalície, ale aj opozície a samotného Kisku.
Ale môže tam byť ešte jeden záujem Kisku, ktorý má byť verejnosti skrytý ? Tým, že politickú stranu Kotleba ĽSNS označí za fašistickú, nezakrýva vlastný fašizmus ? Jedna z definícií fašizmus podľa jeho zakladateľa Benita Mussoliniho znie : „Fašizmus by sa mal nazývať korporativizmus, lebo je to prepojenie štátnej moci s korporáciami.“
Andrej Kiska je časťou verejnosti označovaný za úžerníka. Internetový portál denníka Pravda už 15.6.2015 priniesol článok o jeho úžerníckych praktikách v Českej nebankovke TGI Money, ktorá ponúkala hypotekárne pôžičky za ročný úrok 10,98%. Pre porovnanie, ČSOB ponúkala v tom čase hypoúvery za 1,99%. Kiskove nebankovky dostávali opakovane pokuty v Českej republike a na Slovensku. Článok nájdete tu: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/358441-prezident-poziciava-za-vysoke-uroky/
Potiaľto by šlo naozaj o úžeru. Ale táto úžera dostáva v kontexte vyššie uvedenej definície fašizmu úplne iný význam, ak sa jej dopúšťa čelný predstaviteľ štátu a dokonca hlava štátu ! A na závere perlička. Tu nájdete päť právoplatných rozsudkov o úžerníckych praktikách Kiskových firiem !
https://drive.google.com/file/d/0B7vX1xlCig0sT3lhVFVPZGxScnM/view
A to ani nespomínam bratríčkovanie sa s ďalším korporátnym fašistom Porošenkom, alebo tureckým prezidentom Erdoganom. 
Nie som právnik, neviem, či týmto neporušil zákonné podmienky, aby mohol kandidovať na prezidenta SR. Morálne právo však na to určite nemal.

Radovan Hynek

Radovan Hynek

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som aktivista,zaujímajúci sa o veci verejné. Poukazujem na korupciu, klientelizmus, snažím sa u ostatných občanov tiež vzbudiť záujem o to,čo sa deje v našej krajine, lebo bez záujmu občanov sa korupcií bude dariť stále lepšie a lepšie a to práve na najvyšších miestach. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu