Orgazmus = zbytočné kýchnutie

V dnešnej dobe je  orgazmus považovaný za nevyhnutný cieľ pri milovaní. Bez dosiahnutia tohto cieľa je  milovanie považované za neúspešné a nedokončené. Ale zamyslel sa niekto poriadne nad tým, čo vlastne orgazmus je a načo vlastne slúži? A je naozaj taký nevyhnutný pri milovaní?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (95)

 Tento článok je vlastne takým malým logickým pokračovaním môjho „prvého pokusu": http://pokus.blog.sme.sk/c/195237/Sexualna-vychova-o-com-vlastne-je.html. Keďže som zaregistroval viacero reakcii na moje tvrdenie o nezmyselnosti orgazmu, rozhodol som sa túto tému trošku rozviesť.

 V rôznych slovníkov som našiel rovnakú a identickú definíciu slova orgazmus. Údajne je to „vrchol vzrušenia pri pohlavnom styku" alebo „najvyšší bod sexuálneho vzrušenia". Obidve definície sú síce blízke pravde, ale myslím, že úplne neobsiahnu to, čo sa skutočne deje s telom a mysľou človeka.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Prežívanie orgazmu u ženy a muža je zhruba rovnaké. Vnútorná energia pretransformovaná do sexuálneho vzrušenia sa neustále nazhromažďuje až dosiahne určitého „kritického bodu" a potom za sprievodu opakovaných telesných kŕčov a hlasových prejavov sa z človeka veľkou rýchlosťou vymrští do okolia a človek tak na pár chvíľ ostane bez sexuálneho vzrušenia. Vymrštená energia potom mizne nevedno kam. Pravdepodobne sa rozplynie v priestore okolo osoby prežívajúcej tento „zázrak sexuálneho styku". Malý rozdiel je snáď u reakcii muža, kedy vymrštenie energie je sprevádzané aj vyprázdňovaním semenníkov vo forme ejakulátu. Je to podobné, ako keď si človek intenzívne kýchne. S tým rozdielom, že kýchnutie sa len veľmi ťažko dá zastaviť a potlačiť, ale orgazmus sa naučiť ovládať dá.

SkryťVypnúť reklamu

 Predstavte si nádhernú, lesklú a čistú nádobu. Tá nádoba je až po okraj naplnená vodou. Nádoba je postavená na krásnom veľkom, silnom a zapálenom plynovom horáku. Chcete tú vodu v nádobe zohriať na maximálne možnú teplotu. Dá sa to iba jedným spôsobom. Pustíte horák úplne na maximum, aby jeho plamene čo najviac obopínali nádobu a zohriali ju. Zároveň si uvedomujete že musíte dávať veľký pozor, aby sa nestalo to, že voda v hrnci začne prudko vrieť, vyfŕka a vykypí von, zahasí plameň na horáku a spôsobí zbytočné komplikácie. Viete, že tesne pred bodom varu plameň buď úplne vypnete, alebo aspoň dáte na najnižšiu polohu a udržíte tak všetku vodu takmer vriacu veľmi dlhý čas. A teraz si predstavte, že tou nádobou je žena-partnerka a tým horákom je muž-partner. Voda v hrnci je Vaša spoločná nahromadená energia. Ohrev vody je ako milovanie a bod varu sa tak podobá orgazmu. Možno je to príliš technicky popísané, ale myslím, že to takto najviac vystihuje zmysel vzájomného milovania a škodlivosť orgazmu.

SkryťVypnúť reklamu

 A čo vlastne spôsobuje orgazmus? U obidvoch partnerov dochádza pri orgazme k obrovskej strate nahromadenej energie. Som zástancom tvrdenia, že vo vesmíre je len jedna energia a tá sa rozličným spôsobom prejavuje a premieňa. Aj v ľudskom tele je táto energia a tá nám dáva schopnosť žiť, dýchať, radovať sa, pohybovať, premýšľať. Jej dostatok uvádza človeka do absolútnej pohody a rovnováhy. Jej nedostatok spôsobuje fyzické, psychické a iné zdravotné problémy. A práve orgazmus je jedným z príčin, prečo máme tej energie vo svojom vnútri stále menej alebo nedostatok. Orgazmom sa dobrovoľne vzdávame svojej energie a odovzdávame je do ovzdušia, odkiaľ ju žiadna ľudská bytosť nie je schopná v rovnakom množstve a kvalite získať späť. Je to akoby sme si dobrovoľne „púšťali krv žilou", akoby sme si vedome rezali zápästie a šťastne sa pri tom usmievali. Nechcem tu vymenovávať všetky negatívne dopady energetickej prázdnoty na človeka, lebo ich je veľa a na každom jedincovi sa prejavia iným spôsobom. Niekto pri strate energie po orgazme cíti fyzické vyčerpanie, niekto celkovú únavu, niekto má úplne obrátený pohľad na svojho partnera.

SkryťVypnúť reklamu

 Chce to jednoducho nový a širší pohľad na milovanie medzi ženou a mužom. Treba byť k sebe otvorenejší a úprimnejší. Treba si uvedomovať každý aj zdanlivo nezmyselný prejav človeka. Často som dostával reakciu žien, ktoré identicky tvrdia, že vďaka orgazmu sú šťastnejšie, spokojnejšie, že vôbec nepociťujú nejaké vyčerpanie. Tieto ženy nie sú k sebe úplne úprimné. Vďaka každodennému stresu a napätiu používajú milovanie ako nástroj na odbúranie negatívnosti, ktorá s v nich nahromadila. Orgazmom sa z ich tela táto negatívna energia „odplavuje" a oni pociťujú obrovské uvoľnenie, ale neuvedomujú si, že zároveň s touto negatívnou energiu prichádzajú aj o tú pozitívnu. Potom sú o niekoľko dní prekvapené, keď ich rozbolí hlava, dostanú predmenštruačný syndróm, či prechladnú na ľadviny. Ale oni si to radšej odôvodnia hormónmi, zlým počasím alebo ďalším stresom v práci. Nenapadne ich, že by bolo možné tieto problémy odstrániť inak ako tabletkami či alkoholom.

 Týmto článkom som nechcel vystrašiť všetky zaľúbené páry, ktoré k sebe pociťujú náklonnosť a túžbu po vzájomnom spájaní sa. Chcel som len poukázať, že zmyslom milovania nie je vrchol, ale samotné milovanie. Naučiť sa takýmto spôsobom milovať je dlhá a náročná cesta. Nepodarí sa to ani na prvý ani na druhý pokus, ale až sa to raz podarí, obaja partneri na sebe pocítia obrovský skok vpred. Dodá im to množstvo energie na fyzický i duševný posun, zbaví zdravotných problémov, emočného napätia, otvoria sa im nové dimenzie a privedie ich to bližšie k Bohu. Držím palce .

Radovan Slávik

Radovan Slávik

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nikomu nevnucujem svoj názor. Mám holistický pohľad na svet. Pohľad iba z jednej strany je skreslený. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu