Prostitúcia, drogy, úplatkárstvo

Dnešná moderná spoločnosť má hromadu problémov, ktoré len tlačí pred sebou. Nech jej predstavitelia robia akékoľvek kroky, vždy sú málo účinné alebo len zastierajú všeobecnú bezmocnosť. Zákonodarcovia sa snažia o pretlačenie zákonov, ktoré by trestali všetky zainteresované strany akoby nechápali, že tým konajú kontraproduktívne. Jedna strana drží v šachu druhú a naopak a vzniká smiešny pat.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Prostitúcia. Vraj tu vždy bola a vždy bude. Najstaršie remeslo. Bla-bla. Pekná ukážka manipulácie vedomia. Prostitúcia vznikla až v období, keď matriarchálne spoločnosti vystriedali dnešné patriarchálne. V matriarchálnej spoločnosti bola žena považovaná zo skvost, mala všetku úctu a pozornosť. Postupne sa práva a prirodzené nároky ženy sa začali utláčať. Ženy na periférii spoločnosti sa nemali a nemajú šancu z rôznych dôvodov uplatniť a tak jedinou možnosťou je zneužiť svoje telo. A ako to chce vyriešiť dnešná „moderná“ spoločnosť“? Jednoducho zakáže prostitúciu. Nezákonné je vykonávať toto remeslo a nezákonné je využívať prostitútku. Žena však nemá iný zdroj príjmov a tak to bude robiť tajne, frustrovaný chlap si je toho dobre vedomý a nemá problém to zneužiť. Ani jeden z aktérov sa k svojej nezákonnosti neprizná a tak môžu vzájomne beztrestne fungovať ďalej. Čo keby sa však jednej strane (tej ktorá sa do tejto situácie dostala vplyvom vonkajšieho prostredia ) jej konanie zákonom povolilo?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Drogy. Ich vznik sa datuje so vznikom prvých prírodných liečiv. Slúžili hlavne na omámenie, či uvedenie mysle do stavu, pri ktorom bolo možné ošetrovať väčšie rany. Ich účinky poznal len veľmi úzky okruch ľudí a to zabezpečovalo, že ich používanie nespôsobí závislosť. Postupne však spôsob prípravy spoznali aj nekompetetní a výsledkom je dnešný stav. A ako to rieši spoločnosť? Označí za protizákonné to, čo robí chudák „závislák“ a tak isto ten kto tú drogu predáva, či vyrába. Kedy si už uvedomíme, že jednu zo strán treba z tejto patovej situácie dostať von?

Úplatkárstvo – moderný nástroj dnešnej doby dostať rýchlo a spoľahlivo k cieľu svojej snahy. Stretneme sa s ním všade. Vadí nám a napriek tomu zákony postavíme tak, aby  sa obidve strany - uplácaný aj úplatkár - dostali do nezávideniahodnej situácie. Čo by sa stalo, keby zákony povolili dávať úplatky ale zakázal by úplatky brať?

SkryťVypnúť reklamu

Možno si teraz ťukáte na čelo a neviete si to všetko predstaviť. Ale skúste aspoň na chvíľu: Bola by tu spoločnosť, kde zúfalá žena odhodlaná urobiť čokoľvek, len aby získala nejaký príjem, sa zaregistruje na nejakom úrade ako potencionálna prostitútka. Využitie jej služieb bude trestné. Ona bude mať právo oznámiť osobu, ktorá sa dopustila trestného činu a za jej lojalitu jej bude patriť odmena vo výške jej bežného príjmu. Drogovo závislý človek si bude môcť kdekoľvek beztrestne zakúpiť svoju nutnú dávku, ale bude povinný oznámiť osobu, od ktorej si to svinstvo kupuje. Dávať úplatky bude dovolené, ale zobrať úplatok už nie. Ten, kto je nútený podplatiť, aby dosiahol svoj inak nemožný cieľ, to nahlási, úplatok dá a potom je na strane spoločnosti, aby toho, kto berie úplatok súdila a nie ignorovala .

SkryťVypnúť reklamu

Asi si teraz ťukáte na čelo ešte viac, ale verte, že keby sem teraz prišiel človek z inej planéty a pozrel sa na spôsob ako riešime problémy spoločnosti, tak má z ťukancov na hlave modriny on.

Radovan Slávik

Radovan Slávik

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nikomu nevnucujem svoj názor. Mám holistický pohľad na svet. Pohľad iba z jednej strany je skreslený. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu