Kto vládne Európskej Únii

Na tému EÚ som sa už venoval korupcii, šialenému normovaniu, neschopnosti a arogancii, ktoré vládnu súčasnej Únii. Tieto javy rýchlym tempom nahlodávajú jej zdravé a pozitívne základy (voľný pohyb osôb, služieb, tovaru a kapitálu). Kto je však za ne, okrem politikov jednotlivých štátov, zodpovedný?Ryba smrdí od hlavy, tak sa pozrime na dvoch najvyššie postavených - Barrosa ako predsedu Európskej komisie (EK) a Pötteringa, predsedu Európskeho parlamentu (EP).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (53)

Ak sa pozrieme na oficiálny životopis predsedu Európskej komisie, José Manuel Durão Barrosa, prejdeme sa honosným vymenúvaním jeho profesných a akademických úspechov. Akousi náhodou zostáva opomenutou skutočnosťou jeho pôvodné politické pôsobenie. Barroso bol v sedemdesiatych rokoch prívržencom militantného, marxisticko-leninského hnutia zvaného maoizmus, nazvaného podľa čínskeho komunistického diktátora Mao Ce-Tunga. Nebol len pasívnym prívržencom, ale hneď jeho študentským vodcom v Portugalsku. Pozrite si jeho vášnivý prejav z roka 1976. Pripomínam, že maoizmus napáchal v Číne najväčšie zverstvá v rokoch 1966 až 1976, kedy boli desiatky miliónov ľudí terorizovaných a niekoľko stotisíc až miliónov zabitých ako následok „kultúrnej revolúcie". Toto obdobie je dokonca opatrne odsudzované aj dnešnou vládnou garnitúrou v Číne. Súčasný predseda EK bol po 10-tich drastických rokoch a v časoch zániku tejto obludnej ideológie v Číne jej fanatickým protagonistom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mohli by sme pokračovať ďalšími „skvostnými" členmi Európskej komisie. Za všetko hovorí fakt, že len za minulý rok bolo spreneverených z rozpočtu EÚ až 6 miliárd EUR, pričom kontrolóri (audítori) našli hrubé nezrovnalosti každý jeden rok kontrolovania použitia prostriedkov EÚ. Riešenie? Žiadne! V rámci EÚ nie je represívny orgán, ktorý by za kradnutie eurobyrokratov trestal a národné štáty takúto právomoc nemajú tiež. Minulá Komisia musela kvôli extrémnej korupcii v roku 1999 aspoň odstúpiť.

Keď nepodpíšeš bude zle
Podepiš!"
Nepodepíšu!"
Podepiš, seš už poslední ve vsi. Dokonce i ten kulak XY už podepsal."
...
Je scéna z filmu Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci, ktorý zobrazuje obdobie násilnej kolektivizácie v 50-tych rokoch. Nemecký predseda Európskeho parlamentu, Hans-Gert Pöttering, o filme, a možno ani o komunistickej kolektivizácii nemá ani páru, metódy však používa rovnaké. Tzv. Lisabonskú zmluvu* sa snaží presadiť silou-mocou a po nedávnom páde českej vlády sa poponáhľal s vyhlásením:

Neverím, že desať miliónov Čechov sa postaví proti 490 miliónom (zvyšných občanov EÚ)"

10 miliónov Čechov vrátane detí sa postaví PROTI ostatným?!

SkryťVypnúť reklamu

Schvaľovanie novej Základnej zmluvy nerobí Pöttering presviedčaním o jej kvalitách (ani to príliš nejde), ale zastrašovaním na úrovni komunistickej kolektivizácie.
Pöttering navyše žiadne stovky miliónov ľudí za sebou nemá, v referendách Euroústavu* podporili len Luxemburčania a Španieli, odmietli ju Francúzi a Holanďania. Po premenovaní na Lisabonskú zmluvu* robil nátlak, aby sa referendá už nekonali (ľudia nemajú do usporiadania Európy čo hovoriť), no Íri si ho napriek tomu dovolili spraviť. Lisabonskú zmluvu* zamietli.

Pöttering je v europarlamente už od roku 1979 a zvykol si vládnuť a pretláčať svoj nemecký mocenský komplex. Pripomeniem, že EÚ bola do značnej miery vytvorená preto, aby práve Nemcov držala na uzde a nedala im priestor na ďalšiu vojnu. Nemci, ktorí sú najdominantnejší v EÚ, majú dar riešiť technické veci, no keď sa pokúšajú „riešiť ľudí", spôsobujú katastrofu. Spolu s francúzskou byrokratickosťou sa tak EÚ stáva celkom, kde je v rámci nemeckej strojovosti všetko do bodky predpísané a na všetko treba úradnícky štempel.

Predseda EP v akcii
Keď časť europoslancov žiadala referendá o Lisabonskej zmluve* (ako bolo pôvodne v pláne) a chcela o tom elektronické hlasovanie a možnosť vyjadriť sa, Pöttering jednoducho požiadal o neobmedzené právomoci a následne to zamietol. Tu je záznam z udalostí po tom, ako Íri Zmluvu zamietli, ale EP to nerešpektoval (prosím, pozrite si to celé, v klipe sa predviedol aj súdruh Schulz, predseda socialistov, tiež z Nemecka).
Mimochodom, podobne ako Pöttering si dal neobmedzené právomoci menovať aj Hitler v roku 1933, na čo upozornil britský europoslanec Hannan. Nasledovala okamžitá perzekúcia a poslanca vylúčili z Pötteringovej (ľudovo-demokratickej) frakcie EPP-ED. On predsa nie je žiaden führer a kto si dovolí o tom pochybovať bude blitzkriegovo zlikvidovaný. On chce svojimi neobmedzenými právomocami len nadiktovať ako má demokracia vyzerať v praxi (tu je ďalšie video ak máte chuť).
Nakoniec odchádzajú z EPP-ED všetci britskí (a poľskí) konzervatívci aj spolu s českou ODS.

SkryťVypnúť reklamu

Bohužiaľ, zo Slovenska (a mnohých iných východných krajín) zväčša posielame len komparzistov spomínaným ľuďom, ktorí zdvihnú ruku za čokoľvek, hlavne nech si môžu užiť svoju dovolenku v luxuse. Demokracia však je zriadenie, ktoré funguje len keď je o to nepretržité úsilie. Inak sa mení na diktatúru.

Záleží od nás, či chceme posielať do Európskom parlamentu ľudí spojených s naším bývalým režimom a štatistov. Ak však chceme ľudí, ktorí neuhnú ani pred hrubým tlakom a budú otvorene presadzovať decentralizovanú a prosperujúcu Európu ľudí a štátov, nie elít a byrokratov, máme možnosť podporiť vo voľbách v sobotu 6. júna stranu Sloboda a Solidarita (č. 2) reformátora Richarda Sulíka. Kandidátska listina je tu. Číslom jedna na kandidátke je skúsený ekonóm a presvedčený demokrat Ján Oravec a vyberať sa dá krúžkovaním aj z ďaľších kandidátov podľa osobných preferencií.

SkryťVypnúť reklamu

* Vysvetlenie k Základnej zmluve upravujúcej vzťahy v rámci EÚ:
- V súčasnosti stále platí Zmluva z Nice
- Bola snaha pretlačiť Euroústavu radikálne posiľňujúcu právomoci EÚ
- Po stroskotaní tejto snahy (neúspešné referendá) sa Euroústava symbolicky zmenila a premenovala na Lisabonskú zmluvu (LZ)
- Lisabonskú zmluvu zamietli Íri a tak sa mal proces ukončiť, ale v rozpore s pravidlami aj demokraciou musia Íri hlasovať dovtedy, kým nepovedia Áno

Jozef Rajtar

Jozef Rajtar

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Autor sa rád zapája do diskusií na rôzne témy a myslí si, že keď je človek o niečom presvedčený, mal by to aj vyjadriť. Zakladajúci člen strany Sloboda a Solidarita. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

767 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

92 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

142 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,079 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu