Výzva: nepodporte referendum SaS!

Už niekoľko mesiacov prebieha podpisovanie petície za vypísanie referenda pod záštitou novej strany Sloboda a Solidarita. Je to nehoráznosť aká sa málokedy vidí. Ide totiž o priamy zásah občanov do práv politikov, a tu už prestáva akákoľvek sranda.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)

Napríklad voľby cez internet by spôsobili, že by volilo väčšie množstvo ľudí, a to takých, ktorí cez Internet aj svojich zástupcov denno-denne sledujú a vyhodnocujú. Tým by v politike pribudli ľudia, ktorí by pred takýmito voličmi mali šancu odborne a morálne obstáť. Súčasní politici však potrebujú pokoj na svoje kšefty, pardón prácu, a zvolenie čerstvej krvi, nebodaj odborníkov, by im v ich doterajšej činnosti nepomohlo. Naopak by sa mohlo stať, že nová konkurencia by nútila rozšíriť okruh beneficientov ich činnosti z rodinných príslušníkov a sponzorov aj na občanov všeobecne. Takýto enormný nárast rozšírenia služieb z malej skupiny ľudí na niekoľko miliónov občanov by zaručene spôsobil kolaps. A to psychický kolaps našich vládnych činiteľov, ktorí doteraz pokrývali potreby obyvateľstva zaužívaným spôsobom. Prázdnym tliachaním, nereálnymi sľubmi a bohapustým strašením.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďalšou zhubnou vecou, ktorú by ste spôsobili, by bolo prelomenie ľadov v oblasti priamej demokracie. Referendum iniciované zdola a sprísňujúce podmienky priamo pre poslancov a členov vlády tu ešte nebolo. Je ‚preci' nemysliteľné, aby ľudia začali určovať politikom nejaké mantinely. Ľudovo povedané: „Ta to už de by sme boli?!" Predbiehanie sa v tom, kto si kúpi drahšie auto za vaše peniaze je jeden z mála koníčkov, ktorými si naši najvyšší predstavitelia nevyhnutne potrebujú spríjemniť náročnú starostlivosť o vaše peniaze.
Snáď by ste neodopreli našim ministrom po namáhavom dni, plnom dohadzovania tendrov spriateleným firmám, sa posadiť do svojho predraženého auta a odviezť sa domov. Nie že by zďaleka potrebovali autá v takej výbave, ale dôležitý je pre takého ministra pocit. Pocit, že je niečo viac ako bežní občania, a že svojím novým autom tromfol iného ministra či funkcionára.

SkryťVypnúť reklamu

No a potom takí poslanci a ich imunita. Títo nemajú ani len šoférov platených štátom a ako by k tomu došli, aby si nemohli ani riadne vypiť a potom sa beztrestne odviezť domov? Poprípade si zašpásovať vynadaním policajtke pri konaní si svojich povinností, alebo sa nacenganí vytrepať po havárii z auta a vysmiať sa do kamier hromadne všetkým?
Snáď by ste nemali to srdce ich o takéto základné nadľudské práva pripraviť?

O znížení počtu poslancov ani nehovoriac. Snažia sa snáď poslanci o zníženie množstva občanov? Nie! Naopak, veď čím viac plebsu, tým viac má kto na nich drieť a tým viac môžu kradnúť, pardon, prerozdeľovať. Takže pekne sa milujte a množte, makajte a plaťte.
Napríklad také koncesionárske poplatky môže odmietať platiť len sociálny netvor. Niektorí dokonca používajú smiešnu výhovorku, že nemajú TV aparát alebo STV nepozerajú. Prosím vás, a akú to má súvislosť? Poplatky sa platia na to, aby sa vedenie STV mohlo zabezpečiť na dôchodok a dôchodok by niekomu odopieral naozaj len človek bez štipky sociálneho cítenia. Na oplátku vedenie STV podporuje aktuálnu vládu a všetci sú spokojní. Všetci, ktorí sa rátajú, pochopiteľne. Nie, dajme tomu, nejaká nevďačná matka troch detí, ktorá by mohla demagogicky tvrdiť, že obracia každý cent aby prežila a poplatky ju ruinujú.

SkryťVypnúť reklamu

Ľudia, nepodporte preto takú habaďúru. Postavíte na hlavu celý systém v ktorom majú jedni právo vám ľubovoľne regulovať život, skákať vám po hlave a brať za to zaslúžené výhody. Vy máte zase právo sa na to pozerať, akceptovať to a pritakávať. Lebo tak je to správne. Zmena by len rozvrátila osvedčené pomery a spôsobila chaos. Poslanci a členovia vlády by sa po takomto necitlivom zásahu občanov do ich vecí nevedeli sústrediť na rôzne radovánky a museli by sa venovať práci, dokonca zodpovedaniu sa občanovi za to, čo robia a ako hospodária. A to by mohlo predznamenať koniec hrubej arogancie moci u nás.

SkryťVypnúť reklamu

Preto ľudia, zostaňte pasívni, nič nepodnikajte a referendum nepodpisujte! V pokoji počkajte, kým vám príde účet za šafárenie politikov, ktorý budú splácať ešte aj vaše vnúčatá, alebo kým vás nezrazí opitý poslanec a nevysmeje sa vám do očí.


Keby predsa...

Jozef Rajtar

Jozef Rajtar

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Autor sa rád zapája do diskusií na rôzne témy a myslí si, že keď je človek o niečom presvedčený, mal by to aj vyjadriť. Zakladajúci člen strany Sloboda a Solidarita. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu