Vraždiaca mašinéria NATO v Líbyi (1. časť: Ako sa to začalo)

Zatiaľ čo nám euro a celý peňažný systém kolabuje a politici tárajú hlava nehlava ako ho zachrániť (a niektorí tomu zdá sa aj naozaj veria), v Líbyi je za podpory týchto istých politikov vyvražďovaný a terorizovaný celý národ. Myslím, že by sa patrilo teda priblížiť a zhrnúť si, čo sa v tých končinách vlastne dialo a deje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (24)

(terorista = "osoba uskutočňujúca teror, násilník" / teror = "najostrejšia forma boja proti (polit.) odporcom, násilie; hrôzovláda")

Aby si človek mohol spraviť ako-taký obrázok, ako sa situácia v Líbyi postupne od začiatku vyvíjala prikladám nasledovné video.Ďalej tieto dve: (Prvé vysvetľuje, ako sa tento konflikt začal, druhé ukazuje, akú slobodu a demokraciu NATO prináša Líbyi.)

1. časť
2. časť

Taktiež tieto sú dobrým súhrnom udalostí: [1/2], [2/2]. A ešte toto.

Tu si pozrime okružnú jazdu "nenávideného diktátora" cez Tripolis v čase konfliktu. Odporúčam prezrieť celé video a všimnúť si "nenávisť" prejavovanú obyvateľstvom voči diktátorovi. Taktiež si môžme povšimnúť vozový park zbedačeného líbyjského ľudu (aspoň podľa médií), k tomuto paradoxu sa dostaneme inde.

Ale postupne od začiatku... V článku spomeniem čo konfliktu predchádzalo, akú úlohu v tom zohrávajú médiá, tiež prihodím pár riadkov ohľadne Kaddáfiho a samozrejme o teroristoch ktorí napadli Líbyu, to zahrňuje NATO.
Dodatok k videám: zelená vlajka = Líbyjská džamahírija (podporcovia Kaddáfiho), červeno-čierno-zelená trikolóra = teroristi, taktiež nazývaní "povstalci", "mierumilovní demonštranti", "bojovníci za slobodu a demokraciu", "revolucionári", a podobne. Kaddáfiho diktatúra, o ktorej stále všade počuť, bola/je v skutočnosti džamahírija = vláda ľudu založená na ľudových výboroch a kongresoch, v Líbyi nemali diktatúru, ale priamu demokraciu, túto informáciu sa možno dočítať dokonca aj na stránkach MZV SR, čo tu prepíšem, keďže sa obsah môže každým dňom zmeniť - "Výkonná moc v štáte: V Líbyi oficiálne vládne všetok ľud prostredníctvom ľudových kongresov, ktoré si pre praktické potreby vytvárajú servisné inštitúcie (paralela s vládou v iných štátnych formách) tvoriace Najvyšší ľudový výbor (tajomník, zástupca tajomníka, 12 tajomníkov pre jednotlivé rezorty a 5 najvyšších kontrolórov pre ďaľšie rezorty).", "Zákonodarný orgán: Všetci obyvatelia krajiny prostredníctvom účasti na základných kongresoch riadia chod krajiny. Pre praktický výkon moci nominujú do kongresov vyššieho stupňa (na úrovni šaabíje) svojich predstaviteľov a do celonárodného Najvyššieho ľudového kongresu (obdoba parlamentu v parlamentných štátnych zriadeniach)."
V SR je parlamentná demokracia založená na vláde politických strán, čo je cca 1000x horšie ako demokracia priama. Preto len človek neznalý a odchovaný na mediálnej propagande môže uveriť drístom o boji za slobodu a demokraciu v Líbyi.


Najprv teda trochu histórie a čo nepokojom v Líbyi predchádzalo

Ľudia veľmi rýchlo zabúdajú čo sa dialo pred pár rokmi, nie to ešte pred pár dekádami. Napr. invázia do Iraku 2003. Dôvod? Husajn vyvíja zbrane hromadného ničenia a chcel ich použiť. Možno si niekto spomenie na srdcervúce výlevy Busha a iných, aký je Husajn nebezpečný s jeho ZHN. Ako sa ukázalo, žiadne také zbrane tam neboli. Dôsledky? Žiadne, nikto nič, život išiel ďalej. Desiatky tisícov zavraždených (a počet stále rastie) zdá sa nikoho netrápi.
Poďme trošku dozadu, vojna v Iraku 1991, US sa snažili vyprovokovať vojnu za každú cenu. Dovtedy boli USA a Husajnov režim veľkými priateľmi, podobne ako nedávno navonok s Kaddáfim. Nasledoval konflikt a vzápäti na povrch začali vychádzať rôzne špinavosti, ktorých sa dopúšťali Iračania, média sprostredkovali dychvyrážajúce svedectvá o týchto ukrutnostiach (podobne ako v Líbyi). Najznámejšie je svedectvo kuvajtskej zdravotnej sestričky, ktorá pred americkým kongresom opísala ako irackí vojaci povraždili 312 kuvajtských detí tým, že ich povyhadzovali z inkubátorov. Toto malo toho času obrovský ohlas vo verejnosti. Niet divu, stačí sa pozrieť na toto divadlo. No kto by jej už len neveril? Predstavitelia US samozrejme nemohli takéto počínanie akceptovať a zapojili sa do vojny s cieľom "pomôcť civilistom". Avšak neskôr vyplávalo na povrch, že kuvajtská sestrička bola v skutočnosti dcérou kuvajtského vyslanca vo Washingtone a pred svedectvom podstúpila lekcie herectva PR firmou Hill & Knowlton. G.H.W.Bush sa na jej svedectvo odvolával, keď obhajoval vstup USA do vojny. Bez ohľadu na to aký bol Husajn, paralela so súčasným mediálnym dianím okolo Kaddáfiho je zrejmá. Nuž a následky tohto podvodu? Žiadne, život išiel ďalej. Akurát že sa Bushovi nepodarilo zvrhnúť Husajna, to však dokončil jeho syn o 10 rokov neskôr.
Tiež môžme spomenúť, a odporúčam pozrieť dokument CIA Influence on the Mass Media: How Disinformation Campaigns Work [1/3, 2/3, 3/3] o konfliktoch v Angole a Nikarague v 70-tych rokoch a ako funguje CIA a mediálna propaganda, vysvetlené bývalými reportérmi a CIA agentami, ktorí sa zúčastňovali týchto operácií. Máme tu CIA podporovanú a vyzbrojenú skupinu "bojujúcu za slobodu a demokraciu" (podobne ako v Líbyi), démonizovaný súčasný režim v krajine (ako v Líbyi), Reaganove anjelské herecké prejavy ako treba pomôcť a podporiť týchto "freedom fighters and lovers of freedom and democracy" (ako tie Obamove o Líbyi), ukrutnosti páchané týmito "freedom fightermi" (ako v Líbyi), vymyslené príbehy a reportáže, CIA šírená propaganda (ako o Líbyi), či už v Angole alebo Nikarague. Bývalý reportér Reuters to zakončil takto: "Čitateľ dostáva veľmi skomolené pohľady o tom, čo sa v skutočnosti deje [počas vojny]" a "Ľudia sú veľmi hlúpi ak veria všetkému, čo čítajú v novinách, každý, kto si ich kupuje, potrebuje prejť kurzom ako ich čítať." Tiež odporúčam prečítať toto (obidve časti) o CIA, hlavne to odporúčam pre tých naivných, ktorí sú presvedčení že v Líbyi to je o demokracii a zlom diktátorovi. CIA doslovne podporuje a učí nimi podporované skupiny ako terorizovať a týrať ľudí, vyvolať v nich strach a rozložiť takto celú spoločnosť, toto hovorí bývalý vysokopostavený agent (prečítaj napr. v druhej časti pár odstavcov začínajúc slovami If you want one example of...).
Poďme ešte ďalej, 60-te roky, studená vojna a napäté vzťahy medzi Kubou a USA. CIA navrhla podniknúť teroristické únosy a útoky a obviniť z nich Kubu, takto si vo verejnosti vybudovať podporu na vyhlásenie vojny voči tejto krajine. Toto je všetko zdokumentované, stačí do googlu napísať Operation Northwoods. Doslovne sa v materiáloch uvádza: "The desired resultant from the execution of this plan would be to place the United States in the apparent position of suffering defensible grievances from a rash and irresponsible government of Cuba and to develop an international image of a Cuban threat to peace in the Western Hemisphere." Navrhnutý postup? Okrem iného rozširovať cez médiá nepravdivé informácie, cez kubánskych spolupáchateľov vyvolať nepokoje pred kubánskou základňou, potopiť loď, čo by nasledovalo pohrebnými ceremóniami atď. Alebo vyhodiť do vzduchu americkú ľoď pri Guantáname a obviniť Kubáncov. Ďalej viď [link] a [pdf].
Faktom zostáva, že Kennedy dostal rozum a začal robiť čistky v CIA (okrem iného). Čo nasledovalo, vieme.
Po Kennedym nastúpil Johnson a hneď v 1964 nasledoval vietnamský útok v prístave Tonkin, čo sa ukázalo ako ďalšie klamstvo. Tradične nasledovali kecy prezidenta [tentokrát Johnsona] o pomoci v boji za slobodu Južného Vietnamu. Obete vojny: 58000 mŕtvych Američanov a cca 3 milióny Vietnamcov. Následky tohto klamstva? Žiadne, život išiel ďalej. Viď tiež toto.
Podobných prípadov je nespočet, avšak až na jednu výnimku - útok na dva mrakodrapy 11.9.2001, ten majú samozrejme na svedomí bradatí mudžahedíni z afganských jaskýň, ale to je už asi každému jasné.
Je naozaj naivné si myslieť, že CIA sa medzičasom pretransformovala na organizáciu mierumilovných služobníkov amerického ľudu túžiacich po celosvetovom mieri, že svet funguje už inak a jeho osud je riadný mieruchtivými mocnosťami. Nie je tomu tak a práve Kaddáfi to ostro kritizoval vo svojom jeden a pol hodinovom príhovore v OSN 23.9.2009, kde Bezpečnostnú radu OSN nazval pravými slovami tým čím je - Rada teroru, o tom ale inde.

Takže teraz tu máme Líbyu, kde bolo zavraždených už desiatky tisícov ľudí (počet každým dňom stúpa) a všetci sa tvária, akí sú nadšení, že sloboda a demokracia konečne zavítala aj do tejto krajiny a to aj keď čelia krutej pravde o tom, čo sa tam v skutočnosti deje. Neuveriteľné pokrytectvo.
Vezmime si, keď niekto postrieľa v bratislavskej častí 8 ľudí (čo je bezpochyby tragédia), títo ľudia sú veľmi zhrození a šokovaní, rozprávajú o masakri, vyhlasujú dni smútku a týždne dumajú ako niečomu podobnému predísť v budúcnosti. Dojemné. Keď však týmto istým ľuďom poviete a ukážete, že organizácia, ktorej sú členmi bombarduje a vraždí tisíce nevinných ľudí (Nie osem. Tísíce.) a aktívne sa podieľa na genocíde, ukážete im roztrhané telá takto zbombardovaních detí, hromady zranených a utýraných a iné úmyselné tie najodpornejšie neľudské zločiny páchané tými, ktorých podporujú, tak v tom momente ich mozog "vypína" a hľadajú akokoľvek absurdné odpovede ospravedlňujúce takéto konanie, prípadne sa tým vôbec ani radšej nezaoberajú. A to nehovoríme o nejakých ľuďoch, ktorí zhodou okolností boli na výlete si robiť rodinné fotky pri akejsi vojenskej základni, ktorá bola napadnutá a bombardovaná, to hovoríme o tisícoch ľuďoch, ktorí v pokoji prebývali vo svojich príbytkoch, školách, ktorí sa zúčastňovali na pre ľudí bežných každodenných činnostiach, hovoríme taktiež o ľuďoch, ktorí sú mučení neuveriteľnými spôsobmi práve tými, ktorých médiá označujú za ich osloboditeľov. To je všetko zdokumentované a dokázané, že sa deje v Líbyi. A to, že OSN proti tomuto nie je nič schopná spraviť, tiež o niečom svedčí. Navyše toto sa priamo dotýka SR, pretože SR je vo vojnovom stave s touto krajinou - inými slovami SR je za tieto zverstvá spoluzodpovedná a musí niesť následky.
Títo ľudia preto nemajú motiváciu si vyhľadávať pravdivé informácie, oni majú svoje "pravdivé" informácie každé ráno dennodenne servírované cez svoje obľúbené denníky a TV kanály. Oni sa nechcú dočítať, že ich organizácia "včera zavraždila v obytnej štvrti 30 detí, 30 žien a 20 mužov" a za akých okolností, oni si radšej vo svojom periodiku prečítajú, že ich organizácia "včera podnikla útok na vojenský cieľ proti podporovateľom diktátora". Oni sa nechcú dočítať, že v Benghází "teroristi odpornými spôsobmi lynčujú a vraždia obyvateľov", oni si radšej prečítajú, že "Benghází je oslobodené povstalcami". A vlastne prečo zaťažovať ľudí a seba detailami. Tieto tisíce zavraždených, to je ok, to nestojí za zmienku, keď však niekto zabije osem ľudí, alebo umrie 44 ľudí pri havárii nejakého lietadla, to má už každý z týchto pokrytcov obrovskú potrebu sa k tomu vyjadriť, každý má takmer slzy na krajíčku a médiá 3 dni počas celých 24 hodín nerozprávajú o ničom inom.

Wesley Clark je bývalý americký generál. Už v roku 2007 tvrdil, že bol informovaný, ako americká vláda destabilizuje blízky východ a v priebehu 5 rokov si podmaní 7 arabských krajín (vrátane Líbye).

Lindsey Williams v októbri 2010 povedal, že o 4-5 mesiacov bude kríza na Blízkom východe (jeho zdroj: člen elity, ktorá riadi dianie vo svete).
Bývalý generálny prokurátor USA Ramsey Clark prehlásil, že US sa snažili zabiť Kaddáfiho aj v r. 1986, bombardovali to isté jeho sídlo v Tripolise ako teraz, vtedy sa im ale podarilo zavraždiť "len" jeho adoptovanú dcéru. Nedávno syna a jeho tri deti. [čas 1:15]
Už v 80-tych rokoch CIA viedla proti Kaddáfimu silnú dezinformačnú kampaň, už vtedy vytvorili akúsi tieňovú vládu Líbye, a podporovali činy zamerané na destabilizáciu jeho pozície v krajine s cieľom zbaviť ho moci. O tom informoval Newsweek 3.8.1981. Do tohto môžme v kľude zahrnúť aj Lockerbie, o tom snáď ale inokedy.

Len nedávno 9.9.2011 talianska tlačová agentúra ANSA priniesla správu, podľa ktorej ohľadne súčasnej situácie v Líbyi premiér Berlusconi prehlásil: "Toto nemá nič spoločné s ľudovým povstaním. Líbyjský ľud má rád Kaddáfiho, ako som sa mohol presvedčiť, keď som bol v Líbyi." Tiež mal povedať, že "Mocní ľudia sa rozhodli nastoliť novú éru odstavením Kaddáfiho od moci". V júli povedal, že bol proti zásahu v Líbyi, ale "musel sa podvoliť". Dodal: "Akú som mal už len možnosť berúc do úvahy tlak zo strany USA, postoj prezidenta Georgia Napolitana a rozhodnutie parlamentu?". To len pre zaujímavosť, či sa takto naozaj vyjadril nie je dôležité. To isté platí aj o správe z Pakistanu, podľa ktorej CIA verbuje v Afganistane bojovníkov na boje v Líbyi. Ale vzhľadom na doteraz známe fakty, to znie pomerne dôveryhodne.

V súvislosti s Líbyou by sa hádam ešte patrilo dodať, že armáda USA/CIA vytvára falošné identity na sociálnych sietiach ako facebook a twitter. Jeden človek takto môže vystupovať pod mnohými rôznymi ID. Pritom všetko, vrátane IP adresy, nasvedčuje akoby sa jednalo o rozdielne osoby. Nemyslím, že je dôležité to tu nejak detailne rozoberať, každému je asi jasné na čo môže byť niečo také zneužité. Pre tých, ktorých to zaujíma viď google "us military fake personas", alebo toto video.
Aj tieto odkazy môžu byť užitočné: [video], [video]. Podobných je podstatne viac, to si môže už každý pohľadať.

Takže mierotvorci a zanietení šíritelia demokracie tentokrát narazili na krajinu, kde prevažná väčšina obyvateľstva stojí za svojim lídrom, ako teda zmeniť režim? Vyvolať demonštrácie nie je problém, ak sú peniaze. Ak obyvateľstvo nemá dôvod demonštrovať, tak si jednoducho zaplatia vlastných demonštrantov, a ak by ich bolo málo, dovezú si ďalších. Na takú demonštráciu nepotrebujú veľa ľudí, na začiatok stačí vyzbrojiť pár stoviek, o zvyšok sa postarajú ich médiá. "Demonštrantov" pošlú prepadnúť nejaké vojenské alebo vládne priestory a ak by niekto prišiel o život (nie je ale nutnosť), tak mediálna mašinéria sa môže začať. Ak by sa im však podarilo vyvolať skutočnú demonštráciu a polícia s armádou by neboli schopné neprimeraného zásahu, nie je nič jednoduchšie ako im k tomu pomôcť. A sme v rovnakej situácii. Ak líder situáciu ustojí, je pripravené humanitárne bombardovanie a invázia. Samozrejme s cieľom ochrániť civilistov. A ak sa civilisti naďalej bránia, na to tu sú "povstalci", ktorí cez teror nastolia strach, a ak ani to nepomôže, majme v pamäti, že týmto šialencom nerobilo problém vyvraždiť vo Vietname milióny ľudí, to sa môže v kľude opakovať. Ako som už minule písal, toto isté sa momentálne deje v Sýrii, kde miestna armáda a polícia bojuje proti ozbrojeným "demonštrantom" a prezident Assad sa vyjadril, ak bude Sýria napadnutá, odnesie si to Izrael. Takže ekonomický kolaps týmto psychopatom nestačí, zdá sa že chcú asi naozaj k tomu vyvolať ešte aj tretiu svetovú.

...pokračovanie nabudúce...

Jaroslav Rapčan

Jaroslav Rapčan

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

"Don’t confuse your opinion with the truth." Zoznam autorových rubrík:  MoneyLíbyaNekalé praktiky (ostatné)Nezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu