ako dosiahnuť, aby sa do vás človel zamiloval.. (prudko vedecké)

Tak túto otázku si už určite aspoň niekto položil. Možno, že je správna odpoveď nie, ale treba sa na to pozrieť aj z toho vedeckého hľadiska. Láska je veda, ktorá má v sebe chémiu, biológiu, trošku matematiky, nejaký ten jazyk sa pritrafí, psychológiu atď atď... A ako každá veda aj táto by mala poznať odpovede na všetky možné otázky. Naozaj môžeme niekoho ,,donútiť“ k zaľúbeniu? Samozrejme teraz nehovoríme o tých zaručených radách v najrôznejších časopisoch ,,Ako ho zbaliť?“ alebo ,,Čo ju zaručene rozpáli?“. Pokiaľ ide o tú biológiu, rozhodne sú za všetkým hormóny. To bude asi tá povestná chémia a iskra.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu

Napríklad taký hormón oxytocín, ktorý zvyšuje u žien orgazmus, u mužov sexuálne vzrušenie pri dotykoch a u oboch pocit dôvery, ktorá je nevyhnutná pri trvalom vzťahu. Ďalej obmedzuje činnosť časti mozgu, ktorá má na starosti pocit strachu. Preto sa cítime tak fajn a bezpečne, ničoho sa nebojíme. Tiež sa v mozgu vypínajú oblasti, kde sa tvoria úsudky o druhých. Človek vidí svojho partnera priam dokonalého a zrejme preto sa vraví, že láska je fakt slepá. Pokiaľ nenosíte vo vrecku fľaštičku s oxytocínom, asi vám tieto informácie veľmi nepomohli. Síce by to bol určite pôsobivý spôsob, nie je jediný.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

  Jedna z možností ako uspieť v láske je, že spolu prežijete spoločne strach. Medzi pocitmi strachu a sexuálnou príťažlivosťou existuje zatiaľ nevyjasnená súvislosť. Druhý spôsob je možno opak: spoločný smiech. Pri ňom sa vytvára pocit blízkosti a pomáha prekonávať hanblivosť. Pomerne známy je aj priamy pohľad do očí, ktorý tiež vzbudzuje blízkosť, avšak iba ak je opätovaný. Ak nie je, môže obťažovať. Pri stretnutí s neznámym človekom nezáleží na tom, čo hovoríte, ale ako to hovoríte. Je dobré byť uvoľnený (najmä pokiaľ ide o ruky), prispôsobiť svoje gestá druhému, alebo zaujať postoj ktorý zvýrazňuje ženskosť alebo mužnosť. Lásku že vraj značne ovplyvňuje hudba. Na ženy by mala lepšie pôsobiť ľahšia rocková hudba určite lepšie ako avantgardný jazz alebo nedostatok hudby. Muži vraj potrebujú neustály obdiv od opačného pohlavia, dokonca ešte viac ako ženy. A jeden z ukazovateľov je aj šport, ktorý vytvára pocity eufórie a zvyšuje úroveň fenyletylamínu, ktorému sa hovorí aj molekula lásky.

SkryťVypnúť reklamu

 A čo si na nás všímajú? Pokiaľ ide o mužov, vraj je u žien pre nich na prvom mieste intelekt, na druhom krása, potom zmysel pre humor, štvrtú priečku obsadila láskavosť a piatu sexappeal. Ženy si zas všímajú na chlapoch najskôr pohľad, ďalej vnímajú vôňu tela a tiež si všímajú jeho ruky. Určite ste si všimli, že ľudia si vyberajú priateľov, ktorí sú im podobní. Rovnaký vek, vierovyznanie, vzdelanie, podobné osobné vlastnosti a názory. V láske je to tak trochu naopak. Ak máme v obľube rovnakosť, prečo nie sme všetci homosexuáli? Je možné, že dôvodom je, že ak sú si až príliš podobní, nemajú nedostatky, ktoré by bolo nevyhnutné navzájom vyvažovať, takže sa nikdy nemôžu stať závislými jeden na druhom. Protiklady sa zjavne priťahujú.

SkryťVypnúť reklamu

 Myslím, že každý vie ako zapôsobiť. U oboch pohlaví ,,postačí“ byť inteligentný, upravený, mať zmysel pre humor a osobitý štýl. A to je len základ. Keď toto všetko vieme, treba len použiť správnu kombináciu. Ale môj veľmi súkromný názor je, aj keď sa mi toto veľmi páči a preto to sem píšem, že najlepším spôsobom ako niekoho doživotne očariť je, keď si aj tak budeme robiť, čo chceme. V takom praveku žiadne takéto siahodlhé výskumy neboli a lásky mali určite dosť. S prirodzenosťou človek určite natrafí presne na tých, na ktorých potrebuje. Ale ak to niekto skutočne odskúša, nech dá vedieť ako dopadol.

Michaela Rašlová

Michaela Rašlová

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Budúca osobnosť dejepisných učebníc pre základné školy :D :D ....ale teraz som tu ešte len začiatočník Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu