Verbálna šikovnosť versus chrapúnstvo

Písmo: A- | A+

Aj na polícii pracujú len ľudia, nie bezchybní roboti a preto chápem, že sa tu aj pri najlepšej vôli, výcviku a technickom vybavení budú vždy stávať pochybenia. Nepovažujem však za normálne, že vás polícia bezdôvodne ohrozuje na živote a minister na tlačovke oznámi, že policajti strieľajú na autá často, záznam už skartovali a vám sa ospravedlňovať nebude. Žijeme v slušnej demokratickej krajine alebo tu už má opäť pravdu len teror moci?

Robert Kaliňák, rovnako ako jeho menovec a predseda strany, je inteligentný a talentovaný komunikátor.  Za svoju verbálnu zručnosť a schopnosť vykorčuľovať z akéhokoľvek „prúseru" si len prednedávnom odniesol ocenenie Strieborná huba.

Robert Kaliňák, ešte pár dní dozadu vážny kandidát na premiéra tejto krajiny, však už podľa môjho názoru dávno zabudol, že jeho úlohou ako ministra vnútra je ochraňovať ľudí.  Viac ako občanov tejto  krajiny totiž pravidelne „ratuje" dobré meno Smeru a svoju ministerskú stoličku.  Zahladí streľbu na auto študentov, šarmantne zdôvodní zdĺhavé vyšetrovanie pravidelných útokov extrémistov na bar v Nitre, spochybní brutálnosť zásahu v Moldave. Keď treba pustí sa do Hedvigy a verejne ju označí za klamárku ešte pred ukončením vyšetrovania, neváha hroziť 5 ročným väzením novinárovi, ktorý verejne publikuje informáciu, že systém je nedokonalý a mohol  v prezidentských voľbách hlasovať viackrát.  S prehľadom dokáže ustať medzinárodný „trapas", keď výbušniny zo Slovenska do Írska nepašujú teroristi ale polícia, i to, že diktuje novinárom Pravdy, čo majú napísať.

Robo je skrátka sympaťák, ktorý to vždy zvládne. Silný štát musí mať predsa silných lídrov, ktorí chyby nerobia. A ak by náhodou chybu urobili, odskáče si ten nešťastník, ktorý im skrížil cestu. Také sú jednoducho zvyklosti silného sociálneho štátu na Slovensku. Nezabúdajme však, že už zajtra môžeme byť na mieste týchto obetí aj my sami.

 

Skryť Zatvoriť reklamu