Za Senicu naše mesto :-)

V Senici žijem od malička.Mám toto mesto nesmierne rád , preto by som sa pred voľbami vyjadril aký mám z tohto mesta subjektívny pocit.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V prvom rade by som chcel povedať,že nechcem nikoho ovplyvňovať koho by mal voliť či nevoliť.Je to každého osobné rozhodnutie a ani sa vlastne ľudom nečudujem že voľby odignorujú po všetkých lapsusoch v politike čo sa za posledné obdobie deje.


Ja si tzv. občiansku povinnosť splním , pretože mi záleží na osude tohoto mesta.Trošku do politiky vidím, je to moj koníček.

Mal som úprimne iného kandidáta , ktorého by som rád videl za primátora.Myslím , že veľa Seničanov zdieľa podobné pocity.

Ale nezábúdajme aj z postu zodpovedného poslanca parlamentu sa dajú efektívne riešiť problémy mesta.

Primátora máme teda na výber... Parízek(dlhoročná skúsenosť) vs. Grimm(neznáma nádej pre zmenu).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hurban sa vzdal kandidatúry v prospech Grimma(čo je za tým môžme len polemizovať).

Každopádne mi nestačí argument budem voliť Grimma , iba preto , že nechcem Parízka.
Proti pánovi Grimmovi nemám nič.Z počutia viem , že je to slušný človek,bol riaditeľom Základnej školy,je člen mestského parlamentu i dobrý muzikant.Jeho program nebudem komentovať-Kto chce si nájde.Kto ho pozná vie čo asi od neho čakať.
Ja nepoznám osobne ani jedného kandidáta.Viem,ale ako fungovalo mesto doteraz.

Nech si vravi každý kto chce čo chce...
Primátor Parízek počas štyroch volebných období spravil pre mesto veľa. Napriek tomu sa dostáva často pod paľbu kritiky zo strany aktivistov a opozície. A napriek rôznym obvineniam vždy stáli súdy na jeho strane.
Stále platí prezumpcia ne-viny, dokonca aj na Slovensku. Ak by súdy dali za pravdu aktivistom, bolo by to jasné. Ale takto ? Pivové reči má každý , záväzné sú však rozhodnutia súdov – pokiaľ žijeme v právnom štáte.
Parízek počas tých rokov, čo bol v čele senickej radnice, sa snažil vytvoriť zo Senice mesto, ktoré by bolo moderné, lepšie pre život. Nie vždy sa mu to podarilo, ale jeho práca je viditeľná. Opozícia je však proti. Čo teda ponúka?
Aktivisti Novej Senice, čo je protiparízkovská opozícia, majú viaceré dobré myšlienky. Problém však vidím v tom, že nie sú schopní tieto myšlienky pretaviť aj do praxe. Skôr ako konštruktívna opozícia, stavili všetko na jednu „protiparízkovskú“ kartu a negujú väčšinu jeho krokov. To by nebol až taký problém, ako „strážny pes“ sa zaslúžili o viacero prospešných vecí – napríklad zmarenie výstavby senickej bioplynky. Problémom však je, že tých konštruktívnych riešení z ich strany je málo.
Prečo napríklad nepostavili protikanditáta? Logicky, ak mám problém s primátorom, budem sa ho snažiť vo voľbách poraziť so svojím programom. Aktivisti Novej Senice v týchto voľbách naozaj prekvapili tým, že sa nepokúsili zabojovať o primátorskú stoličku..

SkryťVypnúť reklamu

V týchto dňoch vyšla pekná informačno-ilustračná kniha o Senici čo sa podarilo zrealizovať a vybudovať v našom meste .Odporúčam pozrieť.Určite by sa dalo vždy žít v našom meste lepšie,vždy je čo zlepšovať.Je na každom z nás aký ma pohľad na to ako funguje toto mesto.Sto ľudí sto chutí...

Preto je aj dôležité koho si zvolíme za poslancov do volebných obvodov..Z vlastnej skúsenosti viem ,že by sa dalo pracovať efektívnejšie a pružnejšie reagovať na rôzne podnety tým že by sa nastavil systém občan-poslanec -primátor cez nejaký systém.Preto som z radosťou prijal fakt ,že každý volebný obvod bude mať sumou jedného Eura na počet občanov v danom obvode zriadený účet,aby sa ihned daný problém dal vyriešiť.Jedno majú predsa všetci spoločné... Každému predsa ide o to isté-o dobro občanov mesta:
Ja ako občan tohto mesta vidím toto:

1, Vybudoval sa priemyselný park ,ktorý bude slúžiť ešte X generáciám a prinášať prácu občanom v tejto tažkej dobe.Minimálne každý rok sem prišla jedna firma, čo je pre ďalší vývoj mesta dobrá cesta budúcnosti.

2, Najväčším problémom mesta je, ako isto všetci vieme i nadávame, doprava.Mesto vraj urobilo všetko preto , aby sa zrealizoval obchvat.Postavili sa kruhové objazd,cesty 3tried ,nové parkoviská atď.,aby sa neúnosná situácia aspoň dočasne zmenila.

Cesty prvej triedy sú v kompetencii štátu. Cesty druhej triedy zase kraju.Krajský poslanec Parízek by o tom niečo mohol vedieť.

SkryťVypnúť reklamu

3,Mesto vypracovalo skvelé projekty a získalo peniaze z Europskych fondov na opravu škôl, čoho výsledkom je, že všetky naše školy sú vynovené a budúcnosť mládeže je tak z pohľadu vybavenia škôl optimistickejšia.Taktiež ma ako občana teši cyklotrasa,kopec nových ihrísk hlavne pre deti.

4.Ako zaritý športový fanúšik som hrdý na toto mesto.Tak mi nedá rozobrať aj túto tému...

Máme v malej Senici dva najpopulárnješie športy na solídnej Slovenskej úrovni.

Futbal hráme o špicu už 6 rokom. Koncepčne sa pracuje s futbalovou mládežou s podmienkami čo by nám inde mohli závidieť.Máme utulný štadion ,ktorý sa neustále buduje.

Hokejisti v druhej lige tiež bavia divákov.Taktiež sa pomaličky začalo s rekonštrukciou mantinelou,ozvučenia atd.

Nedovolím si povedať aká je presne podpora mesta vo všetkých športoch.

SkryťVypnúť reklamu

Ekonomika,ale nepustí.Bohužiaľ šport na Slovensku celkovo je iba o nadšencoch či majiteľoch srdciaroch.To platí aj pre menej propagované športy v meste za čo patrí každému hold.

5,Kultúra si myslím tiež už rozhýbala v meste aj v Sociálnej oblasti pre znevýhodnených občanov veľa združení v meste robí úžasnú robotu.

6,Najviačšie pozitívum je fakt, že veľa mladých ľudí vytvára v tomto meste rôzne aktivity ,aby sme sa tu mali lepšie.

 Za všetkých spomeniem SenicaPlus, Nedbám Entertainment,Stonožka či Element... samozrejmeje ich viac ale...
Klobúk dole pred týmito ľudmi čo sa tomu venujú.

V štýle motta : Kto chce hľadá spôsob - Kto nechce hľadá dôvod.

Takže ak pôjdete k voľbám dajte hlas mladej krvi za poslancov.Kandiduje veľa schopných.

Senica ich potrebuje.Toto je cesta tohto mesta-Svetlá inšpiratívna budúcnosť.

Lebo je kvázi jedno kto bude primátor mesto robia ľudia svojimi činmi aj mimo politiky!!!Ďakujem za pozornosť :-)

rastislav chrenko

rastislav chrenko

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

dobrý deň,som 28ročný seničan na invalidnom,minulý rok mi bolo odstránené takmer celé tenké črevo,budem bojovať s týmto hendikepom celý život aj keď to je ťažké,ale domáce infúzie mi snaď pomôžu ...snažím sa byť , ale stále pozitívne naladený a rozdávať ľudom radosť,som aktívny pri senickom fanklube a verne podporujem svoj klub,taktiež koníčky sú celkovo politika,reklama ,šport,štatistiky,cestovanie,hlavne verejný záujem a dianie mám v malíčku Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu