Optimizmus liek na moju chorobu :-)

Som vďačný a rád za každý deň života , človek je hneď šťastnejším a tým robí šťastnejších aj všetkých okolo seba:-) Nejde o to koľko rán inkasujete , ale koľko rán unesiete a znovu vstanete . Iba tak sa víťazí... http://www.tvregion.tv/sk/archiv/movie/optimizmus-liek-na-jeho-chorobu

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Každý ma nejaký ten osud o toto je ten moj v reportáži TV REGION ...

Aj keď reportáž mala byť len o kvapke krvi . Nechcel som zapájať seba , aby ma ľudia začali lutovať atď... chcel som skorej inšpirovať ostatných , aby sa darovalo a pomáhalo ak má niekto tu možnosť . Nakoniec som sa nechal premluviť a začal spontálne odpovedať ... je na každom osobne čo si z toho zoberie ... viacmenej je to , ale tak že človek váži život až vtedy až je sám na dne ...

Ja moj príbeh vidím takto :

Prekonal som 4 operácie ... na ktoré som pre šťastie chodil v drese fk senica :-) je toho veľa čo písať to by bolo nadlho ... aj ako mi blízky dodávali silu , keď ma prišli futbalisti pozrieť atď ... len najviac si spomínam keď mi bolo najhoršie a niekto mi stisol ruku cítil som neskutočnú energiu vtedy .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ostalo mi 50 cm tenkého čreva teda laicky povedané výživu zo stravy dokáže spracovať črevko len minimálne. (moje krátke "trúbky" majú aj za následok časté stolice )

Preto musím jesť pomenej a viackrát denne bezzvyškou dietou (potraviny ,ktoré nedraždia črevko či žalúdok. Cibuľa,cesnak ,ovocie a zelenina iba bez šupiek atd ... cukry nevie črevko spracovať , musím mať kalorické ale nemastné potraviny z veľkým obsahom železa a bielkovín ) , aby som ako tak prijímal živiny . Tekutiny možem piť iba medzi jedlami . Mal som 43 kg a bol som tak vyšťavený ako citrón , musel som čakal ako na spasenie na zavedenie hadičky na infúzie .

SkryťVypnúť reklamu

Mám nastavený svoj pravidelný režim či spánok alebo celkovo keď niekde chcem ísť napojím sa na

" nabíjačku" celý deň a až potom možem niekam ísť na ďaľší deň . (ak ho poruším je zle ) Pri chodení a státi sa hneď unavím preto musím šetrne hospodáriť z energiou . Hlavne krok po kroku a pozitívne .

Chválabohu infúzie pomáhajú , už pomaličky aj priberám ( všetky živiny,minerály,vitamíny možu putovať do môjho útleho tela) a moje telo ich rešpektuje , lebo ako vieme každý liek niečomu pomáha a niečomu škodí . Treba sa pečlivo starať o sterilzácii bytu či okolia hadičky , aby sa tam nedostala infekcia .

SkryťVypnúť reklamu

Mám kopec liekov (pečeň ,žalúdok,hemoglobín) probiotiká či rôzne doplnky stravy a bioliečbu na Crohnovu chorobu (podkožná inekcia ) aj pretože mám zase nález na Hrubom čreve telo musím užívať silný Methotrexate ( po ktorom mám nevoľnosti ) aby sa sa vyhol ďalšej operácii .

O dostupnosti liekov, problémoch s byrokraciou , poisťovňami a doplatkoch či zaopatrenie si za svoje to čo potrebujem všetko aj na infúzie škoda reči ... v tomto štáte bohužiaľ , ale ako vieme nič nefunguje ako by malo ...

Lekári na Antolskej sú úžasní ako sa o mňa starajú od chirurgov až po gastroenterológov . Dokonca moja špecialistka na syndróm čreva je hotový anjel :-) volá mi aj keď nemusí ako sa mi darí , zrušila dovolenku kvôli mne a pod. Časté kontroly a odbery v Bratislave sú nevyhnutnosť . Ale chodím tam rád .

SkryťVypnúť reklamu

Niektorí lekári by sa mohli inšpirovat ,že profesia sa nerobí pre peniaze , ale pre radosť že sa pomáha .

Čo mi ale podráža nohy najviac je , že ja bojujem zo všetkých síl z chorobou no na urádoch keď žiadate príspevok sa ku vám chovajú jak k handre a vrieskajú na vás citujem ...

... Vy chcete mínať peniaze daňových poplatníkov !!! (asi nevie že daňový poplatníci ich živia , ale tvária sa akokeby to dávali zo svojeho ) po tomto mám stále traumu z toho a musel som vyhľadať psychológa.

Neuvedomujú si , že oni míňajú mojou troškou energie čo mám .

Samozrejme posudkový doktor to odklepol , že mi príspevok na auto alebo dopravu na taxi či asistenciu nedajú (pritom sa bez auta nepohnem a teraz stále musím niekoho "otravovať " kade tade alebo sa prepravujem taxíkom ) aj keď mám na to nárok , splňam všetky podmienky a mám potrebné papiere či odporúčania mojich doktorov .

Ešteže mám priateľku ,ktorá obetuje kvôli mne celý svoj život . Snáď jej všetku tu lásku budem môcť niekedy vrátiť . Taktiež spomínanú pomocnú ruku v reportáži blízkym .

Teraz žijem z úspor , ktoré dochádzajú ... čo , ale bude ďalej neviem odvolal som sa . Som bojovník len tak sa nevzdám .

Ako aj pri plnom invalidnom dôchodku ,ktorý mi v Senici tiež nechceli schváliť , ale v Bratislave len krútili nad nimi hlavami , kedže je moja choroba tak špecifická , ale mám kvázi ruky a nohy pre nich ...

Čo ma , ale nezabije ma posilní . Nezaháľam som svojpomocný vo viacerých sférach života .

Kedže nemôžem aktívne športovať tak v rámci mojich možností vidím v športe poslanie ...

Napríklad pri našom fanklube Železná únia slušnou formou podporujeme svoj srdcový klub, napredovanie nás posúva všetkých ďalej. Mne kvázi pumpuje potrebné železo do krvi :-)

Aspoň zabúdam na problémy , som troška užitočný a snažím sa rozdávať pozitívnu energiu na všetky strany .

Tešme sa z maličkostí . Milujeme život , ľudí a oni budú milovať vás .

Ak sa postavím troška na nohy chcel by som sa angažovať a motivovať ľudí v nejakej charite , zbierkach ... to by ma naplňalo , alebo kvapka krvi čo organizovali kolegovia je obdivuhodný počin , kiežby takých firiem či organizácii bolo viac . Krvičky nie je nikdy dosť :-)

Jedno je isté ... Každý deň výjde slniečko ...

rastislav chrenko

rastislav chrenko

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

dobrý deň,som 28ročný seničan na invalidnom,minulý rok mi bolo odstránené takmer celé tenké črevo,budem bojovať s týmto hendikepom celý život aj keď to je ťažké,ale domáce infúzie mi snaď pomôžu ...snažím sa byť , ale stále pozitívne naladený a rozdávať ľudom radosť,som aktívny pri senickom fanklube a verne podporujem svoj klub,taktiež koníčky sú celkovo politika,reklama ,šport,štatistiky,cestovanie,hlavne verejný záujem a dianie mám v malíčku Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu