Kráľovstvo krivých zrkadiel

Písmo: A- | A+

Veľmi ma zaujala správa o údajnej nahrávke, týkajúcej sa ministra zahraničia Mikuláša Dzurindu z viacerých hľadísk. Preto by som ju rád rozobral v tomto článku a porovnal s podobnou situáciou pri nahrávke pána poslanca Fica.

Veľmi dôležitý rozhovor, na ktorý by som rád poukázal a ktorý je podľa môjho názoru potrebný vidieť, je nasledovný. Poukazuje totiž na veľmi veľa nejasností:

Piatok pred 12hod. (doručenie obálky do centrály SMER-SD)

V prvom rade, nahrávka o Ficovi bola doručená denníku SME mailom. Bola ihneď publikovaná. nahrávka o Dzurindovy bola doručená v obálke s CD. List musí mat odosielateľa, ináč by ho pošta neposlala. Jasne musel byť doručený osobne a  obálka bola len obal. Čo ukazuje bezpečnostná kamera SMERU?  Koho spozoroval vrátnik? Je tu predpoklad že SMER ma záujem chrániť identitu posla. Dobre teda, ale obrazový záznam o doručení ukázať môže, nie? Tu začínam mať prvé pochybnosti o záhadnom zjavení sa obálky. Veci sa samé neobjavujú a nemiznú. Konkrétna osoba musela prísť do budovy a konkrétne osoby a bezpečnostné systémy museli tuto osobu zaznamenať. Ak by ju nezaznamenali, taká osoba by neexistovala.

VIDEO 1:04

V  nahrávke o Dzurindovy ďalej nasleduje konkrétne vymenovanie osôb s presnosťou guľometu. Nikto zatiaľ nebol schopný (dokonca ani ten čo poslal mailom) identifikovať osoby ktoré boli na stretnutí, ktorej sa týkala nahrávka o Ficovi okrem hlasu Fica. Zrazu v tejto nahrávke sú všetky osoby identifikované (p. Dzurinda, p. Kresánek, p. Miškovský, p. Vavrík) páska ešte neprešla ani kontrolou na polícii a prokuratúre. Zaujímavé, nie? Ďalšia skutočnosť je, že hlasy sa natoľko hádajú v statike, že obsah správy jasne počuť ale identifikácia je dosť zložitá. Toto isté tvrdil aj poslanec Róbert Fico o nahrávke, ktorá sa týkala jeho osoby avšak tu nahrávku odmietla ako podvrh. Táto nahrávka v horšej kvalite, ktorá sa týka Dzurindu, má byť pravá. Dve nahrávky zlých kvalít, ale len jedna je pravá....

VIDEO 1:23

Rozoberá sa v ňom dej telefonátu ako z mafstory. Treba povedať, že "dej"  je detailnejšie popísaný než vôbec nahrávka pripúšťa (Siemens, spaľovňa). Prečo je predhovor skriptovaný? Teraz nehovorím o nahrávke, ale ak máte priateľa alebo známeho v divadle alebo ste videli text divadelnej hry, prečítajte si úvod do deja a potom to porovnajte so slovným prejavom začínajúcim od 1:23. Ak odhaľujem podvod takéhoto rozsahu, tak predsa nezačínam úvod do deja ako v Shakespearovi. Podobne skriptované reči boli na ľudových súdoch. Ale toto bola skôr kritika slovného prejavu a nie pásky, takže ďalej.

VIDEO 3:20 Otázka E. Kordu

Korda: Akým spôsobom Vám to doručili?

Fico: V obálke.

Korda: Osobne alebo poštou?

Fico: Došla informácia z centrály SMERU, že mi sem došla nejaká obálka s disketou, tak som sa tu zastavil. Sme si to v noci pustili a boli sme prekvapení čo tam je nahraté.

Korda: Čiže neprišlo to poštou?

Fico: Nie.

Korda: Čiže to niekto priniesol osobne.

Fico: Áno

Korda: Viete, kto to priniesol?

Fico : Nie.

Tu treba gratulovať redaktorovi za tieto otázky. To, čo som písal na začiatku o strážnikovi a kamerovom systéme sa potvrdilo. Obálka neprišla poštou, lebo ak by došla, tak by bola zapísaná v knihe došlej pošty a teda pošta by mala záznam o tom kto ju poslal. Teda zostáva len možnosť že bola doručená anonymne. Tu len zostáva otázka, ako je možné že neexistuje kamerový záznam alebo prečo ho SMER-SD nechce uvoľniť. Napokon je tu aj otázka, koho videl bezpečnostný pracovník.

Ďalej je koniec rozhovoru s Kordom zaklincovaný vo vete o tom, že mu volali že má poštu. Tu si treba uvedomiť, že ak niekomu vo firme alebo nejakej strane príde pošta, tak mu nevolajú domov a už vôbec nie, ak je anonymná. Viete si predstaviť, že by nejakému šéfovi korporácie volal jeho podriadený, nech ide do práce, že na centre má anonymnú poštu? Koľko hercov a politikov dostáva výhražné anonymy.... To si niekto vážne myslí, že si to tí ľudia chodia okamžite preberať? Nie. Postup je taký, že ak dôjde anonym tak sa najprv pozrú, čo by v tej obálke mohlo byť. A ak je tam balíček s bielym práškom, alebo väčší balíček, tak tiež volajú políciu. Ak je tam len list alebo disketa, tak zodpovedný pracovník to prevezme, zistí obsah a potom volá šéfovi.

Tu najviac vidieť, ako je celý príbeh o anonymnej páske pritiahnutý za vlasy. A to hneď od hodiny doručenia.

VIDEO 4:35 sa redaktor pýta, odkiaľ v SMERE -SD vedia o tom toľko informácií, ktoré sa týkajú pásky.

Tu zisťujeme, že ak si pásku pozreli len večer ako tvrdí Fico, ako je potom možné, že si pozreli všetky parlamentné záznamy v rokoch 1998-2000. A prečo len za to obdobie? Som skeptický z týchto dôvodov. Ako je možné sa dostať v noci do parlamentu do uzamknutej miestnosti s nahrávkami záznamov a preštudovať si ich všetky do rána? Aj keby im to trvalo celú sobotu, keďže video je z nedele. Stále by nebolo možné si pozrieť všetky záznamy, ak jeden záznam trvá viac ako hodinu. Znamenalo by to totiž, že celá členská základňa Smeru vrátane poslancov, sympatizantov, ich rodín a známych by musela sedieť v parlamente a na niekoľkých desiatkach monitorov simultánne sledovať záznamy. Potom je tu ešte možnosť, že si zobrali len písomné prepisy ktoré čítali doma, čo je ešte nepravdepodobnejšie lebo dobre viem že čítanie obyčajnej knihy trvá dlhšie než pozeranie filmu, aj keby boli rovnako krátke. Vieme že CD neobsahovalo žiadne extra priložené informácie a je teda vylúčené aby v SMERE vedeli kde majú presne hľadať v záznamoch a akom časovom rozpätí.  Ako by sa do parlamentu mohlo dostať toľko ľudí a pohybovať sa bez dozoru? No a ak aj zoberieme, že každá strana ma vlastnú knižnicu zo zasadaní, tak stále by to trvalo viac než deň, zhromaždiť desiatky ľudí ktorí by sledovali stretnutia a sledovali slovo za slovom.

Preto vlastne ten redaktor s mikrofónom TA3 pri ústach pochoval celu nahrávku. Ak by sa objavila  nahrávka týždeň predtým, dalo by sa to časovo zvládnuť, ale všetky parlamentné diskusie od 1998 do 2000 v priebehu jednej noci alebo dňa považujem za vylúčené. Teda bez konkrétnych hesiel a detailov čo treba hľadať.

No a potom tu máme dátum 6. marec. Pre nezasvätených, to je dátum snemu SDKÚ a voľby v strane. Čiže ak je nahrávka pravdivá, prečo ju vytiahnuť na svetlo v deň volieb strany SDKÚ? Nedalo sa to spraviť týždeň predtým, ako to bolo pri nahrávke o Ficovi vo voľbách? Ktokoľvek tuto nahrávku teraz zverejnil, nechcel aby ju niekto analyzoval a už vôbec nie aby sa z nej vysvetľovali rôzne možnosti. Išlo o jednoduchý efekt bomby. Dopadnúť a vybuchnúť a zanechať čo najviac škody.

Záver

1.       SMER-SD  nepozná identitu človeka, ale nechce ukázať videozáznam s časovou známkou a dátumom na ktorom je.

2.       SMER-SD tvrdí, že pozná identitu ľudí na nahrávke aj bez sprievodného listu alebo policajnej expertízy.

3.       SMER-SD tvrdí, že dokázali prebrať záznamy parlamentných stretnutí od roku 1998 do roku 2000 bez toho aby vedeli čo majú hľadať  v priebehu jednej jedinej noci.

4.       Pán poslanec Fico vytýka Dzurindovi to, čo sám spravil. Žiada spravodlivosť a slušnosť a vo svojom prípade konal presne naopak.

Ak je nahrávka pravdivá, teoretická možnosť tu stále je, tak Dzurinda by mal odstúpiť. Ale prečo to od neho žiada človek, ktorý odmietol niečo také spraviť? Aký bol rozdiel, že jedna nahrávka bola falošná a druhá nie? Alebo že SMER je nad pravdou  a SDKÚ sa musí pravde podrobiť? Fico sa dovoláva pravdy a spravodlivosti, hoci on nespravil ani to nutné minimum vo svojom prípade v kauze svojej nahrávky.  Nie som voličom SDKÚ a bolo by mi aj tak nepríjemné, aby som videl sedieť Dzurindu na mieste, ak je nahrávka pravdivá teda jej význam. Tak presne mi je nepríjemné vidieť človeka (Fica), ktorý tvrdí, že je sociálny ale pritom len k firmám. Že je rodinne orientovaný, pritom ma nemanželský vzťah. Že mu záleží na Slovensku a Slovákoch, pritom jasne konal proti záujmom štátu a chráni ho len imunita. A nakoniec že je zástancom práva, ale len ak sa netýka jeho osoby.

Nakoniec na svetlo  prišla informácia že táto nahrávka má už svoj vek a je mediálne známa aj keď v neúplnej podobe.  Ak niekto prinesie nahrávku z nelegálneho odpočúvania čo určite bolo tak nech si nevymýšľa také príbehy typu jeden pán doniesol ale nie je video, bez sprievodného listu a že kompletný archív národnej rady sa podarilo preštudovať za jednu noc z piatka na sobotu .

Slovensko je kráľovstvo krivých zrkadiel. Neveríme nikomu, ale sme schopní voliť klamárov a zlodejov ak tvrdia, že budú konať v našom zaujme. Slepo odovzdávame hlasy za polievky a klobásy na mítingoch, poprípade ak sa preukáže nejaký ten tendrík, tak odpúšťame ako Ježiš Nazaretský. Ak môžeme niekoho potrestať, tak robíme všetko pre to, aby ho nikto potrestať nemohol. Národ sa delí na červených a modrých, ale obe strany konajú ako jeden, ak si chránia vlastne záujmy.

 

Piatok pred 12hod. (doručenie obálky do centrály SMER-SD)

 

V prvom rade, nahrávka o Ficovi bola doručená denníku SME mailom. Bola ihneď publikovaná. nahrávka o Dzurindovy bola doručená v obálke s CD. List musí mat odosielateľa, ináč by ho pošta neposlala. Jasne musel byť doručený osobne a  obálka bola len obal. Čo ukazuje bezpečnostná kamera SMERU?  Koho spozoroval vrátnik? Je tu predpoklad že SMER ma záujem chrániť identitu posla. Dobre teda, ale obrazový záznam o doručení ukázať môže, nie? Tu začínam mať prvé pochybnosti o záhadnom zjavení sa obálky. Veci sa samé neobjavujú a nemiznú. Konkrétna osoba musela prísť do budovy a konkrétne osoby a bezpečnostné systémy museli tuto osobu zaznamenať. Ak by ju nezaznamenali, taká osoba by neexistovala.

VIDEO 1:04

V  nahrávke o Dzurindovy ďalej nasleduje konkrétne vymenovanie osôb s presnosťou guľometu. Nikto zatiaľ nebol schopný (dokonca ani ten čo poslal mailom) identifikovať osoby ktoré boli na stretnutí, ktorej sa týkala nahrávka o Ficovi okrem hlasu Fica. Zrazu v tejto nahrávke sú všetky osoby identifikované (p. Dzurinda, p. Kresánek, p. Miškovský, p. Vavrík) páska ešte neprešla ani kontrolou na polícii a prokuratúre. Zaujímavé, nie? Ďalšia skutočnosť je, že hlasy sa natoľko hádajú v statike, že obsah správy jasne počuť ale identifikácia je dosť zložitá. Toto isté tvrdil aj poslanec Róbert Fico o nahrávke, ktorá sa týkala jeho osoby avšak tu nahrávku odmietla ako podvrh. Táto nahrávka v horšej kvalite, ktorá sa týka Dzurindu, má byť pravá. Dve nahrávky zlých kvalít, ale len jedna je pravá....

VIDEO 1:23

Rozoberá sa v ňom dej telefonátu ako z mafstory. Treba povedať, že "dej"  je detailnejšie popísaný než vôbec nahrávka pripúšťa (Siemens, spaľovňa). Prečo je predhovor skriptovaný? Teraz nehovorím o nahrávke, ale ak máte priateľa alebo známeho v divadle alebo ste videli text divadelnej hry, prečítajte si úvod do deja a potom to porovnajte so slovným prejavom začínajúcim od 1:23. Ak odhaľujem podvod takéhoto rozsahu, tak predsa nezačínam úvod do deja ako v Shakespearovi. Podobne skriptované reči boli na ľudových súdoch. Ale toto bola skôr kritika slovného prejavu a nie pásky, takže ďalej.

VIDEO 3:20 Otázka E. Kordu

Korda: Akým spôsobom Vám to doručili?

Fico: V obálke.

Korda: Osobne alebo poštou?

Fico: Došla informácia z centrály SMERU, že mi sem došla nejaká obálka s disketou, tak som sa tu zastavil. Sme si to v noci pustili a boli sme prekvapení čo tam je nahraté.

Korda: Čiže neprišlo to poštou?

Fico: Nie.

Korda: Čiže to niekto priniesol osobne.

Fico: Áno

Korda: Viete, kto to priniesol?

Fico : Nie.

Tu treba gratulovať novinárovy za tieto otázky. To, čo som písal na začiatku o strážnikovi a kamerovom systéme sa potvrdilo. Obálka neprišla poštou, lebo ak by došla, tak by bola zapísaná v knihe došlej pošty a teda pošta by mala záznam o tom kto ju poslal. Teda zostáva len možnosť že bola doručená anonymne. Tu len zostáva otázka, ako je možné že neexistuje kamerový záznam alebo prečo ho SMER-SD nechce uvoľniť. Napokon je tu aj otázka, koho videl bezpečnostný pracovník.

Ďalej je koniec rozhovoru s Kordom zaklincovaný vo vete o tom, že mu volali že má poštu. Tu si treba uvedomiť, že ak niekomu vo firme alebo nejakej strane príde pošta, tak mu nevolajú domov a už vôbec nie, ak je anonymná. Viete si predstaviť, že by nejakému šéfovi korporácie volal jeho podriadený, nech ide do práce, že na centre má anonymnú poštu? Koľko hercov a politikov dostáva výhražné anonymy.... To si niekto vážne myslí, že si to tí ľudia chodia okamžite preberať? Nie. Postup je taký, že ak dôjde anonym tak sa najprv pozrú, čo by v tej obálke mohlo byť. A ak je tam balíček s bielym práškom, alebo väčší balíček, tak tiež volajú políciu. Ak je tam len list alebo disketa, tak zodpovedný pracovník to prevezme, zistí obsah a potom volá šéfovi.

Tu najviac vidieť, ako je celý príbeh o anonymnej páske pritiahnutý za vlasy. A to hneď od hodiny doručenia.

VIDEO 4:35 sa novinár pýta, odkiaľ v SMERE -SD vedia o tom toľko informácií, ktoré sa týkajú pásky.

Tu zisťujeme, že ak si pásku pozreli len večer ako tvrdí Fico, ako je potom možné, že si pozreli všetky parlamentné záznamy v rokoch 1998-2000. A prečo len za to obdobie? Som skeptický z týchto dôvodov. Ako je možné sa dostať v noci do parlamentu do uzamknutej miestnosti s nahrávkami záznamov a preštudovať si ich všetky do rána? Aj keby im to trvalo celú sobotu, keďže video je z nedele. Stále by nebolo možné si pozrieť všetky záznamy, ak jeden záznam trvá viac ako hodinu. Znamenalo by to totiž, že celá členská základňa Smeru vrátane poslancov, sympatizantov, ich rodín a známych by musela sedieť v parlamente a na niekoľkých desiatkach monitorov simultánne sledovať záznamy. Potom je tu ešte možnosť, že si zobrali len písomné prepisy ktoré čítali doma, čo je ešte nepravdepodobnejšie lebo dobre viem že čítanie obyčajnej knihy trvá dlhšie než pozeranie filmu, aj keby boli rovnako krátke. Vieme že CD neobsahovalo žiadne extra priložené informácie a je teda vylúčené aby v SMERE vedeli kde majú presne hľadať v záznamoch a akom časovom rozpätí.  Ako by sa do parlamentu mohlo dostať toľko ľudí a pohybovať sa bez dozoru? No a ak aj zoberieme, že každá strana ma vlastnú knižnicu zo zasadaní, tak stále by to trvalo viac než deň, zhromaždiť desiatky ľudí ktorí by sledovali stretnutia a sledovali slovo za slovom.

Preto vlastne ten novinár s mikrofónom TA3 pri ústach pochoval celu nahrávku. Ak by sa objavila  nahrávka týždeň predtým, dalo by sa to časovo zvládnuť, ale všetky parlamentné diskusie od 1998 do 2000 v priebehu jednej noci alebo dňa považujem za vylúčené. Teda bez konkrétnych hesiel a detailov čo treba hľadať.

No a potom tu máme dátum 6. marec. Pre nezasvätených, to je dátum snemu SDKÚ a voľby v strane. Čiže ak je nahrávka pravdivá, prečo ju vytiahnuť na svetlo v deň volieb strany SDKÚ? Nedalo sa to spraviť týždeň predtým, ako to bolo pri nahrávke o Ficovi vo voľbách? Ktokoľvek tuto nahrávku teraz zverejnil, nechcel aby ju niekto analyzoval a už vôbec nie aby sa z nej vysvetľovali rôzne možnosti. Išlo o jednoduchý efekt bomby. Dopadnúť a vybuchnúť a zanechať čo najviac škody.

Záver

1.       SMER-SD  nepozná identitu človeka, ale nechce ukázať videozáznam s časovou známkou a dátumom na ktorom je.

2.       SMER-SD tvrdí, že pozná identitu ľudí na nahrávke aj bez sprievodného listu alebo policajnej expertízy.

3.       SMER-SD tvrdí, že dokázali prebrať záznamy parlamentných stretnutí od roku 1998 do roku 2000 bez toho aby vedeli čo majú hľadať  v priebehu jednej jedinej noci.

4.       Pán poslanec Fico vytýka Dzurindovi to, čo sám spravil. Žiada spravodlivosť a slušnosť a vo svojom prípade konal presne naopak.

Ak je nahrávka pravdivá, teoretická možnosť tu stále je, tak Dzurinda by mal odstúpiť. Ale prečo to od neho žiada človek, ktorý odmietol niečo také spraviť? Aký bol rozdiel, že jedna nahrávka bola falošná a druhá nie? Alebo že SMER je nad pravdou  a SDKÚ sa musí pravde podrobiť? Fico sa dovoláva pravdy a spravodlivosti, hoci on nespravil ani to nutné minimum vo svojom prípade v kauze svojej nahrávky.  Nie som voličom SDKÚ a bolo by mi aj tak nepríjemné, aby som videl sedieť Dzurindu na mieste, ak je nahrávka pravdivá teda jej význam. Tak presne mi je nepríjemné vidieť človeka (Fica), ktorý tvrdí, že je sociálny ale pritom len k firmám. Že je rodinne orientovaný, pritom ma nemanželský vzťah. Že mu záleží na Slovensku a Slovákoch, pritom jasne konal proti záujmom štátu a chráni ho len imunita. A nakoniec že je zástancom práva, ale len ak sa netýka jeho osoby.

Nakoniec na svetlo  prišla informácia že táto nahrávka má už svoj vek a je mediálne známa aj keď v neúplnej podobe.  Ak niekto prinesie nahrávku z nelegálneho odpočúvania čo určite bolo tak nech si nevymýšľa také príbehy typu jeden pán doniesol ale nie je video, bez sprievodného listu a že kompletný archív národnej rady sa podarilo preštudovať za jednu noc z piatka na sobotu .

Slovensko je kráľovstvo krivých zrkadiel. Neveríme nikomu, ale sme schopní voliť klamárov a zlodejov ak tvrdia, že budú konať v našom zaujme. Slepo odovzdávame hlasy za polievky a klobásy na mítingoch, poprípade ak sa preukáže nejaký ten tendrík, tak odpúšťame ako Ježiš Nazaretský. Ak môžeme niekoho potrestať, tak robíme všetko pre to, aby ho nikto potrestať nemohol. Národ sa delí na červených a modrých, ale obe strany konajú ako jeden, ak si chránia vlastne záujmy.

Skryť Zatvoriť reklamu