Video: Biela noc v Košiciach - Nuit Blanche

V noci z 2. na 3. októbra sa k celosvetovému konceptu Nuit Blanche (Biela noc) pripojili aj Košice. Návštevníci tak mali jedinečnú príležitosť prejsť sa Mestským parkom vysvieteným piatimi tisíckami svetielok, alebo vidieť netradičné spojenie zboru a vizuálneho umenia v priestoroch starej Mestskej plavárne. Zaujali i inštalácie v priestoroch obchodného domu Tesco - koncert čítačky čiarových kódov, svetelná šou mäsových výrobkov a mnoho ďalších prekvapivých umeleckých zážitkov. Celé mesto tak ožilo súčasným umením, svetlom a zvukmi. Košice získali z Paríža licenciu na toto podujatie ako jedno z mála miest mimo hlavných metropol. Prvá košická Biela noc /Nuit Blanche sprístupila Košičanom súčasné umenie v netradičnom priestore, no najmä v netradič­nom čase - v noci. Biela noc začala o 19.00 na námestí Maratónu mieru zapálením maratónskeho ohňa a pokračovala až do skorých ranných hodín.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pozývam Vás pozrieť si krátke video z dielne TV MENGAart, ktoré Vám priblíži atmosféru tejto unikátnej akcie. Ak to rýchlosť Vášho pripojenia dovolí, zapnite si HD rozlíšenie 720p. Ak Vás video zaujme a máte záujem sledovať záznamy z kultúrnych a spoločenských akcií v Košiciach a okolí, zapíšte sa prosím k odberu kanálu na:

http://www.youtube.com/user/TVMENGAART?feature=mhum

Rasťo Gallo

Rasťo Gallo

Bloger 
  • Počet článkov:  33
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Tatranec žijúci v Košiciach, strojár, fotograf a snaživý gitarista. https://www.facebook.com/mengaartphotography/ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromnéPoryvy

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu