Zbohom, Konská železnica!

Všade vo svete sú národné kultúrne pamiatky tým najhodnotnejším, čo môžu mestá ponúknuť občanom a turistom. Len v bratislavskom Novom Meste je to naopak.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Mestská časť je majiteľom historickej budovy Konskej železnice, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. A aby sme zvýraznili výnimočnosť tejto budovy, mestská časť ju má aj vo svojom erbe! Všade vo svete sa snažia, aby takéto pamiatky v čo najväčšej miere slúžili verejnosti.

Keďže sa budova celé roky využíva minimálne, rozhodla som sa predstaviť vedeniu mestskej časti a kolegom poslancom, projekt kultúrneho a komunitného inkubátora, ktorý by prinavrátil túto cennú pamiatku verejnosti. Podobný projekt zastrešujem aj v Petržalke, ale ako poslankyňa Nového Mesta a predsedníčka Komisie kultúry mám záujem, aby sa takýto projekt rozbehol aj v našej mestskej časti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No žiaľ, evidentne o takýto typ projektu mestská časť nemá záujem. Dôkazom toho je materiál o prenájme Konskej železnice, ktorý ide zajtra (13.6.2017) do zastupiteľstva.

Myslím si, že tomu akú funkciu má mať Konská železnica by mala predchádzať odborná a verejná diskusia. Ale zajtra sa bude rozhodovať len o prenájme. A tak si myslím, že tradične zvíťazí osobný záujem (jednotlivec alebo firma) pred záujmom verejnosti.

Ale ja ešte zabojujem. Pridá sa niekto?

 

Zuzana Rattajová

Zuzana Rattajová

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  41x

poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

59 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

727 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu