Chyby

My ľudia sme skutočne nepoučiteľný. Chyby , všetci ich robíme. No často krát i napriek tomu že nás ostatný na to vopred upozornia nemyslíme na následky...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mám chuť ujsť zo svojho života. Nie umrieť , to určite nie ! Len priviesť zmenu . Vstať ráno s pocitom že som nový človek bez všetkých tých chyb ktoré som urobila. Bez všetkých omylov , a vecí ktorými som sklamala svojich najbližších a aj samu seba . Proste začať od znova. Alebo len všetkým povedať : dnes je nový deň tak ma nesúďte podľa včerajška.

No to sa nedá . Za noc problémy neprejdú ako by sme častokrát dúfali . Každý sme si zodpovedný za svoje činy . Čo sme si navarili to si aj zjeme . Pred problémami a následkami chýb sa ujsť nedá. Musíme ich prijať so vztýčenou hlavou a nájsť riešenie. Nie, nieje to ľahká výzva. A ani nikdy nebude. Život je najťažšia škola. Všetci ľudia sme jeho učňami , a naučíme sa jedine ak to prežijeme . Schybíme , zamyslíme sa nad sebou a prímeme zmenu.
Koniec koncov , všetko zlé je predsa len na niečo dobré . I keď si to uvedomíme niekde inde a oveľa dalej, niektorý možno vôbec lebo sú zaslepený sami sebou. No na takéto veci sa treba pozerať s nadhľadom. Ako na situáciu nielen na mňa v nej . Možno že to čo je pre mňa v tejto chvíli zlé ( I keď sa podľa mna nedá povedať že je niečo vyslovene zlé alebo dobré ) pre niekoho je to až úplná výhra. Napríklad , vypadne vám na ulici z vrecka 5 euro. Ste sami na seba nahnevaný že ste boli taký nemotorný a lenivý si ich dať do peňaženky , možno si odopriete čosi čo ste si práve chceli kúpiť , no nijako viac vám o neublíži. Žobrák ktorý sa tadiaľ prechádza pár minút po vás ich nájde. Už pár dní sa poriadne nenajedol a tak veľmi sa poteší že si ihneď ide niečo kúpiť. 
A teraz sa na tú situáciu pozrite. Bola dobrá alebo zlá ? Vidíte ? Nejde to . Všetko v sebe ukrýva obe strany . Treba zmeniť len uhol pohľadu. A keď sa to jednoducho nedá lebo druhú stranu nepoznáme ? Tak si len povedzme , že tam niekde , sa niečo deje, možno v budúcnosti , si uvedomíme že presne takto to malo byť. 
Učme sa z chýb , nech ich už neopakujeme. Buďme úprimný ! Priznajme sa ako často niesme, a čo je najhoršie , tak ani sami k sebe. Presviedčame sa o opaku aj keď vieme ako to v skutočnosti je . No bojíme sa to prijať. Či už kôli následkom alebo sklamaniu , je toho mnoho. No neutekajme. Riešme ! Sami pred sebou sa ajtak nikdy neskryjeme a nájde nás to možno v najhoršej chvíli , keď už bude neskoro priznať si pravdu a bude nás to zožierať omnoho dlhšie ako než by sme to urobili hneď. A tak žime chvíľou prítomnou a nie tou ktorá ,, príde neskôr" !

Rebeka Pázmányová

Rebeka Pázmányová

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladé dievča hľadajúce pravdu v živote , unesená jeho farbami a nadšená z každého nového dňa . Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu