5* hotel na nule a ministerský plán

Dva metre pod zemou, zima, tma a ruksak stále zbalený. Takto vyzerá realita plánov, ktoré sa plnia mŕtvymi Rusmi.

5* hotel na nule a ministerský plán
Náš 5* hotel na frontovej línii (Zdroj: Marcel Rebro)
Písmo: A- | A+

Sme v pivnici, dva metre pod zemou. Na „toaletu“ chodíme po dvoch. Jeden vždy sleduje oblohu, či sa tam neobjaví niečo nebezpečné. Toaleta je naozaj v úvodzovkách. Latrína dostala zásah, takže používame rozbitý dom v susedstve. Má dve izby.

„Dámy vľavo, páni vpravo,“ povie Janka a pousmeje sa.

V noci si kúrime propánovým ohrievačom. Do ponožiek dávame chemické ohrevy. Veliteľ FPV dronistov „ČPU“ spomínal teplotu okolo 15 až 20 stupňov. Nepovedal však, či plus alebo mínus.

Janka sa zohrieva pri propánovom kúrení
Janka sa zohrieva pri propánovom kúrení (zdroj: Marcel Rebro)

Spíme komplet oblečení. Je zima, ale ešte dôležitejšie je byť stále pripravený na rýchly presun.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Na nule sedíš vždy na zbalenom ruksaku,“ vysvetľuje jeden z dronistov.

"Spíme" komplete oblečení
"Spíme" komplete oblečení (zdroj: Marcel Rebro)

Chalani sa striedajú po šiestich dňoch. Veliteľ „Claude“ tu teraz ostane osemnásť. Jeden vlastný turnus, jeden za kolegu na dovolenke a potom znovu svoj. Pýtame sa, či to nie je priveľa.

"Ani nie. Nový minister obrany dal plán - mesačne zabiť 50 rusov. Tak musíme makať," smeje sa.

Ak chceš pomôcť obrancom Ukrajiny a ľuďom, ktorí tu fungujú v podmienkach, aké si doma ani nevieme predstaviť, môžeš podporiť zbierku na prieskumné drony:

https://donio.sk/drony-pre-ua

ĎAKUJEME

NEZLOMNÍ - Jana Čavojská a Marcel Rebro

Marcel Rebro

Marcel Rebro

Prémiový bloger
  • Počet článkov:  299
  •  | 
  • Páči sa:  18 896x

Som fotograf na voľnej nohe, blogger, fundraiser, dobrovoľník v Ukrajine. Rád sa smejem. Aj cez slzy. Spolu s Janou Čavojskou sme založili OZ NEZLOMNÍ. Robíme to čo vieme a dokážeme a čo považujeme za dobré a potrebné. Zoznam autorových rubrík:  UkrajinaKomentárePríbehy fotografieReportážSmiech cez slzyBiely NenecRuský svet

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Karol Galek

Karol Galek

128 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

109 článkov
reklama
SkryťZatvoriť reklamu