Tak toto ma ani vo sne nenapadlo: opäť eurofondy

Tak to ma ani vo sne nenapadlo, že by niekto mohol spochybňovať list rektorov upozorňujúci rezortne zodpovedného ministra na vážne problémy s hodnotením projektov dlhodobého strategického výskumu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)

Nenapadlo ma, že miesto zachraňovania eurofondov pre Slovensko bude niekto konšpirovať o "iniciátorovi", či autorovi listu... Čo sú to za úvahy? List je predsa podpísaný plnými menami, za ním si stojíme a dali sme k tomu aj jasné vyhlásenie pre médiá.

Koalične nezhody? Čo to má spoločné s odbornosťou hodnotenia projektov a napĺňaním cieľov operačného programu? ‎Listom sme sa predsa obrátili na príslušného rezortného ministra. Ten má všetky potrebné karty v ruke na opravu. Má celý úrad. Dokonca dva.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Opakujeme, ak sa urýchlene neopraví hodnotenie projektov vypracovaných a predložených na výzvu Dlhodobý strategický výskum (v oblastiach špecializácie podľa vedecko-výskumných kapacít), Slovensko s vysokou pravdepodobnosťou príde o možno aj miliardu eur.

Momentálne najvyššou prioritou musí byť záchrana eurofondov. Teda korektná a vysoko odborná práca. Je to aj otázka reputácie Slovenska a zodpovednosti voči občanom.

V prvom rade treba urýchlene zaistiť, aby aspoň jedna z dvoch ohrozených výziev na výskum bola vyhodnotená korektne a začalo sa cez ňu čerpať. Na opätovné vyhlasovanie už vyhlásenej a uzavretej výzvy niet času zvlášť, ak hrozí, že predchádzajúca výzva (Podnikové výskumno-vývojové centrá) nebude preplatená Európskou komisiou, lebo asi nie je vyhodnotená a zazmluvnená správne. Preto aspoň druhá musí byť vyhodnotená správne, v zmysle operačného programu dohodnutého s Európskou komisiou. Inak Slovensko nielenže príde o preplatenie výdavkov týchto projektov, ale zároveň nenaplní záväzný finančný rámec čerpania ku koncu budúceho roka a príde o veľa, veľmi veľa peňazí.

SkryťVypnúť reklamu

A to by, veru, veľmi pro-Slovenské nebolo.

Robert Redhammer

Robert Redhammer

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vzdelanie má hodnotu, je to investícia. Lepšie vzdelanie je lepšia investícia a lepšia budúcnosť. Zlepšujme vzdelávanie, naše deti si to zaslúžia.Ctím si odkaz Banskej akadémie v Banskej Štiavnici, jednej z prvých technických univerzít na svete (1762-1918). Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu