BUDOVATEĽ SPOLOČENSTVA III

Komunita – spoločenstvo ľudí, by sa malo identifikovať predovšetkým tým, že všetci účastníci prejavujú úsilie na dosiahnutie jednoty.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

 

 Cvič sa v službe iným

 

Mnohí cvičia iných, aby im slúžili, ale oni sami nie sú zvyknutí slúžiť. Mnohí slúžia len preto, aby si sami sebe niečo dokázali, a to nie je pravá služba. Budovateľ spoločenstva je človek, ktorý je pripravený slúžiť, a nie sa dať obsluhovať, a ktorý slúži v malých aj vo veľkých veciach.

Zrelú osobnosť spoznáte nie na základe veľkých vecí, ktoré robí, ale na základe maličkostí. Keď niekde prídete, určite nájdete ľudí, ktorí budú ochotní hneď na vás klásť ruky a modliť sa za uzdravenie. Ale bude len málo takých, ktorí potom pôjdu poukladať stoličky na miesta. Zrelú osobnosť nepoznáme podľa veľkých chariziem, ale podľa drobných služieb, ktoré je ochotná konať.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

Podporuj charizmy, nádej a silu iných

 

Tvorca komunity je človek, ktorý posilňuje v iných charizmy, nádej a silu. Pravý vodca - a my všetci sme v komunite vodcami, lebo v spoločenstve musí každý dávať a nielen prijímať - je človek, ktorý v tebe posilňuje a rozvíja tvoje charizmy, tvoju nádej a silu. Niekedy sa v spoločenstve stretávame s vodcami, ktorí si myslia, že sú syntézou všetkých chariziem. Pravý vodca je ten, ktorý má charizmu syntézy, čiže charizmu koordinovať charizmy všetkých.

 

 Prinášaj radosť

 

Budovateľ spoločenstva je človek, ktorého prítomnosť spôsobuje radosť. Sú medzi nami jednot­livci, ktorých prítomnosť nám skutočne prináša radosť. Niekedy je obťažné prejavovať radosť, najmä keď sa človek necíti úplne zdraví, keď ho trápia nejaké telesné neduhy. Tu by mal človek siahnuť a duchovnú pomoc. Existuje početná literatúra, ktorá popisuje spôsoby uzdravovania. Ďalším významným nástrojom je modlitba. S používaním týchto pomôcok človek nadobudne presvedčenie, ktoré ho duchovne posilní čo sa prejaví i na jeho pozitívnej komunikačnej schopnosti. 

Skryť Vypnúť reklamu

 

 Hľadaj v spoločenstve svoju úlohu

 

V spoločenstve sa nesmieš pýtať, čo ti spoločenstvo dáva, ale musíš sa pýtať: Aká je moja úloha v tomto spoločenstve? Prečo ma Pán priviedol práve do tohto spoločenstva? Čo chce odo mňa, aby som tomuto spoločenstvu dal? Nech sa nám spoločne darí budovať spoločenstvo.

 

Alojz Reguly

Alojz Reguly

Bloger 
  • Počet článkov:  72
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Aktívne pracujúci dôchodca. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu