Rituály

Čupíme okolo ohniska. Nafúkalo nám do uší, riskujeme zápaly a kadejaké nepríjemnosti. Chce sa mi prilepiť ti žuvačku na čelo, aj také, čo nepoviem. S. odmieta čierny špek, hoci bol z lásky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

Na majálese samé plačlivé scény. Všetko krátko dočasné. Tento rok bez páru milujúceho sa na lavičke. Modrá fajka je gýč. Cikať za svetla medzi ľuďmi a myslieť si, že nevidia naše biele zadky. Chýba mi plast. Džús došiel.

Na aute s modrou značkou sme menšinoví. Zdravia nás jónapot. Nie zo zdvorilosti.

Labello je dôkazom toho, keď sa povie, že staré, ale dobré. Ako všetky vína, ktoré sme ochutnali. Najlepšia bola Pálava. Aj Tramín, aj Muškát. Vlastne najlepšie je odísť s tebou medzi rady plné ešteniehrozna. Dotýkanie povolené. Roztrasené členky. Nezvyklosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kone so zapletenými vrkočmi, veľké a lesklé. Ich sedlá na záchode, keď si potrebujem súrne umyť ruky lepkavé od cukrovej vaty. Ružová. Kukurica medzi zubami. Vzduch presýtený jedlom, teplom. Naokolo stánky s vecami, ktoré ľudia kupujú, aby ich doma mohli odložiť na hromadu nepotrebností. Chcem hodnoty. V tento deň som túžila všetko zachytiť.

Keď chlapec povie nemusíš ma stále bozkávať na verejnosti, nemusíš mi stále hovoriť ľúbim ťa, mám nudný život, je to podľa mňa už zlé. Mlčala som. Milosrdná lož. Nestarať sa do vzťahov iných.

Nestíham si vyčistiť okuliare. Postarať sa o seba. Sestra už o piatej nie je v posteli. Nezávideniahodnosť. Vstávať skoro, aby sme to poobede mohli dospať. Rituály.

SkryťVypnúť reklamu

Nervnosť pred skúškou. Plechovica od kávy dávno prázdna. Papiere, na ktoré nemám chuť sa pozerať. Idem sa neučiť. Chcem byť zase na poli, čakať na zajace a srnky, ktoré neprídu. Ty si tam. Ty a jelení loj.

Hovorenie.

Takto sa žije dobre. Vedieť sa vypariť ako smrad. Občas treba ísť preč. Zmiznúť. Nech nikto nevie, čo je s nami. (My vieme). Snívať sny a byť radi, že sme sa zobudili, lebo toto je lepšie.


Gabriela Remisova

Gabriela Remisova

Bloger 
  • Počet článkov:  94
  •  | 
  • Páči sa:  0x

smiala si sa a tárala do vetra a ja som cítil, že je to presne to, na čo som tak dlho čakal... (Thákur) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu