Ty mne, ja zas tebe a 300 tisíc Sk ostane v kešeni.

Najväčší „po mikulášsky“ a vianočný darček vo štvrtok na ostatnom mestskom zastupiteľstve v Liptovskom Mikuláši dostal sám primátor Ján Blcháč.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

 V úvode rokovania bol na návrh poslanca Jaroslava Lehotského (predsedu koaličného poslaneckého klubu) zaradený nový bod programu – vyplatenie odmeny primátorovi mesta. Nebolo by to nič neobvyklé, keby sa tak stalo po vyhodnotení hospodárskych výsledkov za rok 2008 a keby to bola aspoň trochu „normálna“ suma. Bombastických 300 000 Sk (9.958,17566 EUR) však ohúri mnohých občanov nášho tolerantného mesta. Veď je to 200 násobok vianočného príspevku (1 500 Sk), ktorý v týchto dňoch budú dostávať na prilepšenie od našej sociálnej vlády dôchodcovia. Isto nikoho neprekvapí, že primátor Ján Blcháč zdôrazňujúci na hovoroch s občanmi svoje sociálne cítenie je členom nemenovanej vládnej strany. A aby mohol prejsť od slov k činom, v rozpočte na rok 2009 popri iných „samozrejmých“ požitkoch má k dispozícii aj viac ako jeden milión Sk ( 33.858 EUR) na reprezentačné a finančné dary. V čase finančnej krízy dopadajúcej pomaly aj na Slovensko to nie je na zahodenie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Ani poslanec Jaroslav Lehotský neobišiel naprázdno. V novom nedemokratickom štatúte mesta bola vytvorená pracovná pozícia uvoľneného poslanca – člena mestskej rady – komunálneho a finančného manažéra. Na moju priamu otázku odpovedal, že ešte nevie kto to bude. Pritom aj vrabce na strechách čvirikajú, že to bude on. Samozrejme, ak ho ostatní poslanci na návrh primátora do tejto funkcie schvália. Primátor „na plný úväzok“ tak bude mať k dispozícii dvoch zástupcov primátora a dvoch „uvoľnených“ poslancov – manažérov. Nás, daňových poplatníkov to samozrejme bude niečo stáť a primátorovi Jánovi Blcháčovi sa bude ľahšie dýchať.

SkryťVypnúť reklamu

 Takéto a podobné veci sa určite dejú aj v iných samosprávach na Slovensku. Len novelizácia zákona o obecnom zriadení a jeho príslušných ustanovení môže vniesť jasné pravidlá a nastaviť hranice, ktoré nebude možné prekročiť. Kým sa toho dočkáme, bude len otázkou slušnosti a zodpovednosti konkrétnych osôb ako sa zachovajú. Veď nie všetkých môžeme hádzať do jedného vreca. V konečnom dôsledku najbližšie komunálne voľby nastavia zrkadlo aj mikulášskemu primátorovi.

 Jozef Repaský

poslanec MsZ v Liptovskom Mikuláši

Jozef Repaský

Jozef Repaský

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Aj keď život mi ukazuje, že nechať veci plynúť je najschodnejšia cesta, snažím sa ho predsa len trochu ovplyvniť. Mám pocit, že s malými neúspechmi sa mi to predsa len darí. Často hovorím priamo, čo si myslím. Bijem sa za pravdu a spravodlivosť. A tak mám nepriateľov aj priateľov. Verím, že tých druhých je viac. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaSpoločnosťFotografieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu