upratovanie - matka hluposti

Začiatok jesene je každoročne sprevádzaný čistením záhrad, lúk, ako aj okolia našich domovov. Snažíme sa pripraviť ten náš kúsok zeme na dôstojný odpočinok cez zimné mesiace. Však to robí aj sused, tak hádam nebudeme mať horšiu záhradu ako on. Tento rok sa do upratovania aktívne, s noblesou a s patričnou známkou komerčnosti zapája aj naša extrémna časť pravice. Je úžasné vidieť zanietenosť a chuť po poriadku v týchto špinavých časoch. Len aby sa to upratovanie neskončilo ešte väčším neporiadkom. Veď toľko brigádnikov na jednej záhradke nemusí vždy znamenať úspech.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Upratovanie je vec skvelá a vskutku aj dosť dôležitá. Nikdy by som si ale nebol pomyslel, že až taká dôležitá, aby som si pozval ochrancov zákona. Ale však „pomáhať a chrániť“ treba využiť v plnej miere. A ako občania tejto malebnej krajiny máme na to právo. Len koho chrániť pri tom upratovaní? To bude dilema. A taktiež komu pomáhať? Určite sa nechám prekvapiť.

Len či je to naozaj to pravé orechové. Už pri aj tak napätej situácii s občanmi, ktorým štát vždy všetko toleroval. Vždy odkladal, posúval, populisticky prehadzoval riešenia ako horúci zemiak. Je naozaj rozumné ísť a pochodovať za pánom v kanadách pod záštitou lásky k vlasti? Ďalšia masová bitka, pár výkrikov hrdosti a v neďalekom hostinci dobrá chladená dvanástka podporená pár pohárikmi s objemom 0,5 dcl? Okrem brigádnikov budú mať prácu aj zdravotníci a ochrancovia zákona nebudú ani stíhať nakladať do áut tých zanietených „Slovákov“. Ďalšia hanba a medzinárodný škandál. Bohužiaľ možno ani nie pre tú bitku.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kto môže za to, že to teraz vrie? Za to, že má každý plné ústa tejto menšiny? Každopádne asi každá vláda v histórii tohto štátu. Všetci, ktorí mohli, mali a nič neurobili a vlastne sa snažili nechať rozvíjať ich pažravosť a lenivosť. Pažravosť po lenivosti. Nečudo, že potom väčšina nenávidí menšinu, ktorá sama sebe zvolila cestu dekadencie vlastného života. Len sa zamyslime, či cesta nenávisti je skutočnou cestou. A či sa nám neukáže podobný obraz keď sotíme a kopneme do Róma, ktorému je to aj tak jedno. A malé rómske dieťa bude v kúte toho smradľavého chlieva čakať na koniec vojny. Veď ono zatiaľ nechápe prečo je pre ostatných zlé. Jemu ešte nedali knihu s tým strašným názvom - „Tento štát ťa bez práce uživí“. Ono má ešte možno zdravú ideu...

Marek Repiský

Marek Repiský

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

som ten... ale nie ten nie určite skôr niekto iný a hlavne ja. Ten, ktorý sa zobudí a po pár minútach má chuť znovu spať. a opačne... Slabý a silný zároveň. Zoznam autorových rubrík:  šanca pre myšlienkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu