všetko je inak

Detstvo s rodičmi, prvé školské lásky, pár hlúpostí cez strednú, možno vysoká, určite práca, láska a deti, šťastný dôchodok a vnúčatá. Detstvo bez rodičov, prvé školské depresie, výtržnosti a zločiny cez strednú, vysoká je pre iných ja som debil, práca nie- byť nezamestnaný je super, o lásku už nejde a s deťmi sú starosti, dôchodku sa nedožijem a vnúčat tiež.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Čo hnalo optimizmus vpred a prečo dnes už stagnuje? Konzumný svet, ktorý nám vyhovuje? Jasné- vám, mne, každému. A prečo aj nie. Máme v podstate všetko. Len seba nie... . Máme čas na premýšľanie? Jednoduchú chvíľku pre myseľ? Pre seba? Pre iných?

Koľko stratených životov už tento svet zažil? Veľa. Koľko ľudí chcelo len žiť a nemohli. Za fašizmu , za socializmu alebo len tak, že niekomu vadili. Vždy nejaká banda obmedzencov.

Tí prví sa ani tak na myšlienky nepozerali. Bezhlavé zabíjanie všetkého. Jatky. A kopec mladých im ešte dnes fandí. Už nežije veľa tých fanatikov. Jedného práve našli. László Csatáry. Hm už je to aj tak jedno. Dúfam len, že sa mu pohol v hlave ten umŕtvený pocit ľudskosti, keď sa dožil takého pekného veku. Asi preto žije tak dlho. Asi pekný trest.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tí druhí šli rovno za myšlienkami. Teda proti nim. Celkom rozumné názory vsunuté do totality, ktorá zdehonestovala akúkoľvek šancu na slobodné myšlienky. Ale čo, aj tak je to zase len jedno. Kopec ľudí hovorí- vtedy bolo lepšie. Komu išlo v novembri 1989 o slobodu a lepšie životy a komu o prestíž? Aj to je už dnes jedno, ja som tam nebol.

Zo všetkých strán. Informácie, ktoré ničia mysle. Hlúpe reality show, ktoré pozerá drvivá väčšina divákov. A medzi nimi húf, ktorí ich ešte aj kritizujú za primitívnosť. Smiešne. Smiať sa na osudoch. Myšlienky majú cenu smogu a dokonca aj jeho význam.

Akým smerom smerujeme mládež. Akým smerom smerujeme my? Necháme deti vyznávať choré odkazy, ničiť a ubíjať kultúru. Pravdu necháme bokom a uzavrieme svoju myseľ do väzenia len preto aby sme neboli divní. Kto dnes chce aby vytŕčal v dave? Spomeňme si.

Marek Repiský

Marek Repiský

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

som ten... ale nie ten nie určite skôr niekto iný a hlavne ja. Ten, ktorý sa zobudí a po pár minútach má chuť znovu spať. a opačne... Slabý a silný zároveň. Zoznam autorových rubrík:  šanca pre myšlienkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu