Do 5. ročníka turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá 2020 sa zapojil rekordný počet turistov

5. ročník turistickej výzvy 7 kopcvo 3 jazerá zaznamenal rekordné počty. Pre 6 ročník sme si opäť pripravili atraktívne ciele pre turistov, cyklistov aj rodiny s deťmi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Celkovo sa do 5. ročníka výzvy 7 kopcov 3 jazerá 2020 zapojilo 1706 účastníkov. Je to vôbec najvyšší počet za všetky ročníky.

Z nich 659 splnilo viac ako 5 cieľov. Sem sme zarátali aj tých, ktorí si kvôli Covid obmedzeniam uplatnili alternatívne ciele. Tie sme navrhli po druhom obmedzení pohybu v okresoch.

Veľký Rozsutec Malá fatra
Veľký Rozsutec Malá fatra (zdroj: Slovensko z neba CBS studio)

Na “kompletku” všetky ciele splnilo 87 účastníkov. Navyše 53 z nich sa podarilo splniť aj 11 bonusový cieľ. Obmedzenia v Česku a na hraniciach však mnohých zastavili na 9 cieľoch. Takých bolo 138. Všetkým gratulujeme. Super výkon.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Za najnáročnejšie ciele ste označili Čiernu HoruSpišské plesáVolovec a Baníkov. Levočáky a Volovec kvôli vzdialenostiam, Baníkov a Spišské plesá kvôli technickej náročnosti. Milé však je, že Baníkov a Spišské plesá zároveň väčšina z vás označila ako najkrajšie ciele. Nesmieme opomenúť ani Slovenský raj a Zejmarskú tiesňanu.

K najnavštevovanejším cieľom patrili oba Inovce. Považský aj Pohronský. Možno preto, že sú celoročne ľahko dostupné.

Najmenej návštev dosiahla moravská Soláň, ale pri miere cezhraničných obmedzení sa niet čo čudovať.

V tomto roku sme opäť zaznamenali nárast rodín s deťmi. Teší nás, že vyťahujete deti do prírody a k športu. V podpore rodín budeme aj naďalej pokračovať. Nebjte sa vytiahnuť von aj seniorov, rodičov. Možno im tým zmeníte život.

SkryťVypnúť reklamu

Výzva 7 kopcov 3 jazerá bude aj naďalej o zážitkoch. Chceme tak zvýrazniť koncept nesúťaženia, užívania si prírody, turistiky, budovania vzťahov a objavovania krásnych kútov Slovenska. A toto leto pre Slovensko výnimočné.

Vstupujeme do 6 ročníka 2021. Veríme, že nám udržíte priazeň aj naďalej. Opäť sme pripravili atraktívne ciele. Každý z nich má odporúčané turistické trasy, cyklotrasy i nenáročné výletné ciele pre rodiny s deťmi. Je iba na vás, či si zvolíte kondične exponovaný výstup alebo výlet. Trasy pre ciele zverejníme v priebehu decembra.

Reštartnisa, o.z.

Reštartnisa, o.z.

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Na všetky boľačky sveta vrátane gaučovania predpisujeme endorfíny. REŠTARTNI SA nakazíme ťa dobrou náladou, pohybom a zdravým životným štýlom Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu