Warm-up

Je nedeľa, popoludnie, 15:05, vozidlá práve absolvovali zavádzacie kolo .. a fanúšikom práve stúpol tep aspoň na 150 ...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Áno, presne o štyri týždne nás čaká takéto niečo ... no a ja sa idem pokúsiť každú nedeľu o takomto čase vydať nový článok na motoršportovú tému. Uvidíme koľko týždňov mi para vystačí - či nezhasnem ešte pred prvými pretekmi sezóny alebo dokona hneď po tomto nultom dieli, že jo :D

Znalejší samozrejme pripomenú, že termín 20.marec sa týka iba série Formula 1 (tu je jej tohtoročný 23-pretekový kalendár), zatiaľ čo iné začínajú inokedy, prípadne už začali.
Napríklad taký NASCAR (jeho 36-členný kalendár) si dal zahrievačku už 6.februára (dosť bizarná vec, na superkrátkom okruhu v LA Coliseum) a prvé 'ostré' závodenie ide mať práve počas tohoto víkendu, v Daytone.
Sezóna IndyCar sa rozbehne o týždeň, vo floridskom St.Petersburgu, a absolvovať má 17 štácií. Popravde, mne by sa to viacej páčilo v trochu pomernejšom pomere - čiže keby mali Indy pretekov trochu viac než len polovicu počtu ich náprotivku .. detto by som Nascaru doprial o niečo väčší podiel okruhov (kľukatých tratí) namiesto oválov ... nnno - uvidíme v budúcnosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vyjadrím sa aj k udalostiam v Yas Marina (áno - kto k tomu ešte nepovedal svoj názor, nech sa okamžite hlási u s.Žinčicu) ; tie zrovna v týchto dňoch dostali následok v podobe vyhodenia M.Masiho.

Sem-tam očkom hodím aj na WTCR, vytrvalostné WEC, nižšie série spomenutých hlavných (F2,3, XFinity, a pod.), podľa toho čo sa kde zaujímavého stane.

No a budem si aj pravidelne prihrievať svoju vlastnú polievočku. Ak prihrievanie bude mať následky kladné, možno to povedie až ku špičkovej technologickej účasti slovenského elementu v F1 a ďalších sériách; ak nebude, tak si tú vec časom vynalieznu aj sami .. a našinec opäť raz utrie hubu, vďaka neprajnosti iných našincov.

SkryťVypnúť reklamu

Dobre, na zahrievacie kolo novej rubriky sme dlhí myslímže dosť - o kus dlhší než posledné 'preteky' v Spa - takže na dnes schluss. Stay tuned :)

.

Jano Richter

Jano Richter

Bloger 
  • Počet článkov:  111
  •  | 
  • Páči sa:  183x

nedávno som si s prekvapením uvedomil: Som vpodstate Upratovač/ka - snažím sa vykydať bordel, a to hneď v niekoľkých oblastiach zároveň. Ak mi s tým hilfnete, bude šanca že sa nám to aj naozaj podarí. ....... No a keď Dočistíme, tak sa znovu budem môcť stať tým, čím som chcel byť (a čiastkovo aj bol) odjakživa - technikom / konštruktérom / vymýšľačom, programátorom, filmárom / fotografom, fyzikom / matematikom / astronómom, a tak podobne, z každého trochu :) - - - - - - - - - - - - - lórem i psům, dolórez amulet .... skákal pes přes oves ... testujem aká dlhaaaa môže byť táto sekcia Omne .... no comment .... dezoláty všechných krajín spojte sa.. a páľte to hlbokého péčka!!! ... nepokradneš, nezabiješ, pomiluješ bližného svého .... skúška linkovania pomocou html: <a href="http://mnt.sk/">linkword</a> Zoznam autorových rubrík:  FacsimileProtikorupčnéKoronaOrbitalMapyHey, Stupid !Audio VideoDJ JRsamuel vraždaSúkromnéNezaradenéPaddockVoľba šéfa RTVS

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu