reklama

Situácia okolo okrádanej RTVS: Žaba je už uvarená

namiesto verejne známymi vecami, začnem to jedným takým osobným postrehom:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Bolo to asi pred rokom - myslím že sa blížila minulá jar - som si tak vymieňal pár správ s jedným týpkom, pracujúcim pre ertevesku a pre rôzne videofirmy.
Ja som si išiel svoje klasické (môj pravidelný čitateľ to už pozná) "...Ňuňéz kradne jak najatý, v miljónoch, Nikotínovci detto, Rezník aj s Mikom musia ísť do basy lebo to umožnili,.....",
no a on, chalan na druhej strane drátu, na moje prekvapenie, zo seba dostal zhruba toto:
"No jo, asi je to naozaj tak. Ja som teraz robil na jednom projekte, skoro celé som to odmakal sám, dostal som za to N tisícok, zatiaľčo šéfova firma za to od telky dostala 3N tisícok. Fakt je to nechutné, ako kradnú - ako sa na tom priživujú...."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Z taktických dôvodov nebudem upresňovať ani to N, ani 3N, ani meno pracovníka, ani meno šéfa (producenta tej relácie) alebo názov firmy, ani názov relácie, ani jej minutáž, ani počet dielov či žáner.
Upresním len toľko, že
- z okolností vyplývalo, že pracovný podiel samotného šéfa (jedného zo starých pák slovenského televízno-subdodávateľského priemyslu) rozhodne nemohol byť hoden odmeny 2N (67% zo sumy inkasovanej od telky)
- a že k realizácii dotyčného kontraktu dochádzalo najmä počas druhej/alfovej vlny, čiže aj počas núdzového (či ako sa volal) stavu, keď sa za určité zločiny (predpokladám že aj za vyciciavanie verejných zdrojov) majú udeľovať násobne vyššie sadzby trestov.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pointa však príde až teraz:
O niečo neskôr - po pár mesiacoch - som otázku ohľadom tej relácie a kešov nadhodil znovu: "Očuj, nejdeme už konečne spraviť poriadne vetry v tej telke??" . [Áno, som trochu naivný a občas sa naivne domnievam, že aj v počte púhych dvoch-troch-štyroch ľudí by sme mohli "povaliť nejaké veľké zvery, dostať ich do basy, vymôcť z nich tie zašántročené milióny, vyhnať zo štátnej telky produkčníkov tupých chujovín, dostať tam konečne normálnych ľudí a normálne relácie,....." a tak podobne - jednoducho mávam také revolučné nálady, lebo som už fakt nasratý...]
no a opäť raz som pridal aj tú svoju tézu "o lúpeživých ňuňézoch a ďalších podobných".
No a on, ten týpek, mi na to "nemyslím si, že by Nunez nejako špeciálne kradol .. a ani tí ostatní zrejme nekradnú". Aj jeho vlastný zážitok (N versus 3N eurášov), ktorý som mu vzápätí pripomenul, len mlhavo odpinkal kamsi bokom, zbagatelizoval.
Dosť ma to prekvapilo. Nemilo.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Keď si to však spojím s ostatnými indíciami
(trebárs
- s tým, že občas v titulkoch vídam mená ľudí, ktorí sú zamestnancami samotnej telky (s niektorými z nich som si kedysi tykal), pričom ide o relácie dodávané externými firmami, ktoré za ne dostávajú tučné keše, hoci z veľkej časti využívajú pracovníkov telky, jej štúdiá aj techniku
- alebo s tým, že po odchode skupiny redaktorov pred pár rokmi som sa pár z nich pokúsil skontaktovať (za účelom spoločného riešenia týchto kuleh), ich odozva však bola mľandravá až takmer nulová ... zrejme im vadila iba vriťvstrčenosť Rezníka Snsákom, zatiaľčo Miku mali za idola a pred jeho kradivosťou radšej zatvárali oči),
tak
mi z toho vychádza
práve to, čo tvrdím v nadpise - žaba je už vpodstate uvarená.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

V osadenstve telky (cca 1,5 tisíca interných a podobné číslo externých pracovníkov) počet takých, ktorí by mali Odhodlanie (naozajstné, veľké, nie len záprdkové) ísť riešiť stupídnu situáciu telky, je len malý. Podkriticky malé množstvo.
Žaba (týpek z druhého konca môjho drátu) a aj žaba (osadenstvo telky brané ako celok) je už viacmenej uvarená :-/

No a je tam ešte žaba ďalšia, veľká: žaba na prameni.
Tá má podobu práve tých nenažraných producentov, berúcich od telky Veľké prachy za Malé výkony (malé a ešte aj Stupídne, nehodné verejnoprávnej telky).
Vďaka tejto žabe naprameňovitej zostáva iba minimum priestoru a minimum kešov pre takých filmárov, ktorí by tam chceli tvoriť niečo seriózne. Napríklad osoba ako ja by v ertevieske nemala prakticky žiadnu šancu.
.

No... keď už je situácia takáto tristná
(a to som ešte nespomenul
- existenciu dvoch celoštátnych Bulvárnych teliek,
- mohutnú palebnú silu internetových trotlov všetkého druhu,
- veľkú zblbnutosť aj nevzdelanosť národa,
- atď, atď)
a keďže sa už pomaly začal proces vedúci k voľbe nového riaditeľa televízie,
tak mi z toho vychádza, že nemožno zostať len pasívnym pozorovateľom.

Zvažujem teda kandidatúru.
.

Tu to musím stopnúť.
Článok som totiž napísal niekedy koncom februára (keď voľbu riaditeľa ešte len čerstvo vyhlásili a keď začala plynúť trojmesačná lehota na podanie prihlášok) .. a ďalej v ňom ešte nasledovalo
- že zvažujem kandidatúru (na toho GR),
- uistenie ostatným (vtedy ešte len predpokladaným) kandidátom (čiže rezníkom, búzom, ťapákovým a pod. - celému tomu panoptiku), že sa nemusia báť. Že im nemusí stúpnuť pot do čielok, pretože to bude kandidatúra iba simulovaná - nespĺňam totiž podmienku mať za sebou niekoľko rokov v riadiacej funkcii, takže by som bol tak či tak vylúčený,
- a nejaké ďalšie.

K dokončeniu článku a jeho publikovaniu sa však dostávam až teraz, jeho koncovka teda bude trochu iná.

Simulované kandidovanie teda nepredvediem, ale kritické písanie o situácii vo verejnej telke, ako aj konkrétnych ľuďoch (o jej šéfoch, o producentoch, ..), bude z mojej strany určite pokračovať.

Dostal som pripomienku, že pri tom svojom svätom boji proti údajným zlodejom mám vraj konať tak, aby som nikomu neublížil. Čiže vpodstate že mám hryzkať len slabučko.
Môžem dotyčnému pripomínateľovi sľúbiť (čestne pioniersky :D ), že tichučký a slabučký a 'ne-ubližujúci' rozhodne byť nemienim, ale práve naopak, budem na nich hnusný. Napríklad - o kradnutí budem hovoriť ako o kradnutí, žiadne trápne dodržiavanie pre-žump-cie neviny a podobne.

O miernosti mluvy by sa dalo uvažovať, keby ich obvyklá úroveň predražovania sa merala len v percentách; oni však majú dobrý zvyk predražovať v desiatkach, alebo ešte radšej v stovkách percent, takže žiadnu miernosť ('neubližovanie') si nezaslúžia!

...
No a ešte drobnosť z aktuálneho okamihu:
Dnes som si na moment zapol prenos z verejného vypočúvania kandidátov na GR (snáď bude k dispozícii aj jeho záznam - nech si ho môžem pozrieť vo vhodnejšom čase), čo nevidím (za stolom, za ktorým sedela výsluchová komisia zložená z poslancov):
... Valová .. Laššáková .. Rjarjabek ....
Jednoducho, starý dobrý Házedes v plnej sile. Až ma z toho ovanul puch starých čias. Už tam vedľa nich chýbal len starý budzogáň Vlado **čiar, ich mentálny otec. (potom som sa ešte dočítal, že tam vraj sedeli aj dvaja reprezentanti fašounských strán)

To sme to teda dopracovali, keď nám o šéfovi verejnej inštitúcie spolu-rozhoduje takáto perepúť .. ooou maj gaaad.

.

.

Jano Richter

Jano Richter

Bloger 
  • Počet článkov:  121
  •  | 
  • Páči sa:  214x

nedávno som si s prekvapením uvedomil: Som vpodstate Upratovač/ka - snažím sa vykydať bordel, a to hneď v niekoľkých oblastiach zároveň. Ak mi s tým hilfnete, bude šanca že sa nám to aj naozaj podarí. ....... No a keď Dočistíme, tak sa znovu budem môcť stať tým, čím som chcel byť (a čiastkovo aj bol) odjakživa - technikom / konštruktérom / vymýšľačom, programátorom, filmárom / fotografom, fyzikom / matematikom / astronómom, a tak podobne, z každého trochu :) - - - - - - - - - - - - - lórem i psům, dolórez amulet .... skákal pes přes oves ... testujem aká dlhaaaa môže byť táto sekcia Omne .... no comment .... dezoláty všechných krajín spojte sa.. a páľte to hlbokého péčka!!! ... nepokradneš, nezabiješ, pomiluješ bližného svého .... skúška linkovania pomocou html: <a href="http://mnt.sk/">linkword</a> Zoznam autorových rubrík:  FacsimileProtikorupčnéKoronaOrbitalMapyHey, Stupid !Audio VideoDJ JRsamuel vraždaSúkromnéNezaradenéPaddockVoľba šéfa RTVS

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu