Polemika o nechutnosti

Môj otec vraví, že by som mala na blogu písať o politike. Najprv som sa bránila, keďže mám pocit, že o nej iní rozprávajú dosť. Večné vyčíňanie politikov ma skôr unavuje, než aby ma nútilo čosi napísať. To, čo ma primälo zabrdnúť do tejto témy nie sú tendre, čudné zákony, či iné klenoty našej vlády, ktorým nerozumiem natoľko, aby som do nich takto verejne mohla strkať nos, ale prachobyčajný údiv nad tým, ako veľmi môže jeden človek pošliapať svoju vlastnú hrdosť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Včera som si v novinách prečítala zaujímavý článok. Pán Slota chce vyhodiť pani Belousovovú zo strany, lebo vraj: „Pani Belousovová má v poslednom čase veľmi nechutné vystúpenia, ktoré nie sú zlúčiteľné s vystúpeniami člena SNS.“ Musím sa priznať, že mi to mierne vyrazilo dych. Kde sa podobná opovážlivosť pána Slotu povedať čosi také na adresu pani Belousovovej berie, je mi záhadou. Nie je veľkým tajomstvom, že pán Slota požíva alkohol rád a vo veľkom množstve. Aj by som povedala, že mi je to ukradnuté, nech len pije, keď mu je tak lepšie, no väčšinu z nás by z roboty vyhodili, akonáhle by sme do nej prišli tak povediac nacenganí. To ale nieje prípad pána Slotu. Vulgárne reči, urážanie Maďarov či homosexuálov, nie je práve toto trochu nechutné? Snažila som sa na internete dopátrať, aké že to mal pán Slota vystupovanie pani Belousovovej na mysli. Popri tejto snahe som naďabila na mnoho zaujímavých videí. Ako pani Belousovová tvrdí, že študenti, ktorí prišli protestovať proti vlasteneckému zákonu tam boli nasilu dovlečení učiteľmi, či o tom, ako pani Belousovová dala facku pánovi Matovičovi. Ej veru, krásne to vzory tí politici, len čo je pravda.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Často je mi zaťažko prekusnúť podobné politické úlety, no väčšinou sa prekonám, pretože si nechcem pokaziť deň nejakými neokrôchancami zo SNS. Tentoraz je to sústo zrejme priveľké. Ako v sebe niekto taký ako pán Slota môže nájsť vôbec morálne právo na to, aby o niekom, o komkoľvek, vyhlásil,že sú jeho vystúpenia nechutné? Ak by mu ostala aspoň štipka hrdosti, zbalil by si po všetkých tých pekných vystúpeniach, ktoré stihol za svoju plodnú kariéru vystrojiť, svojich pár sliviek a šiel sa váľať kamsi na Nový Zéland. Bolo by lepšie nám a koniec koncov aj jemu. Takto sa tu my trápime s jeho nestráviteľnými výrokmi, zatiaľ čo on je nešťastný, lebo sa snaží udržať nad hladinou loď, ktorá sa jedného pekného dňa chtiac nechtiac aj tak potopí. Takže pán Slota, vy tým kameňom nehádžte, vy nie ste celkom bez viny.

Aneta Richterová

Aneta Richterová

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Neznášam rozdeľovanie uhoriek do pohárov. Vždy sa mi zdá, že je v jednom viac ako v druhom, čo akosi neviem stráviť. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu