Piešťany, mesto možností

Piešťany majú obrovský potenciál, to asi nikomu nemusím vysvetľovať. Alokácia, príroda, kúpele... Hlavne kúpele.Avšak niečo tu nesedí, nie je to rozbehnuté na plný plyn, niečo tu chýba.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Trnavský samosprávny kraj vôbec nevyužíva (a obávam sa, že aj v minulosti iba málokrát využil) svoje kompetencie na rozvoj a mobilizáciu mesta, aby bolo pompézne a celosvetovo známe. Nehľadám ľahké riešenia, ani netvrdím, že existujú, ale vidiac súkromné iniciatívy, ktoré sa v tomto meste realizujú, verím, že Piešťany na to majú! Potrebujú k tomu ľudí ako sú organizátori festivalu CINEMATIK, GRAPE, TOPFEST a iných miestnych divadelných a hudobných podujatí každého druhu a pre každého.

Cinematik_1
Cinematik_1 

V stredu som navštívil CINEMATIK, ktorý mi vyrazil dych. Bol som nekonečne šťastný, že po mojich potulkách mestom som konečne mohol vidieť niečo, čo naozaj funguje, niečo čo má zmysel a má ozajstné grády. Pozrel som si film I am not your negro, bol silný, ale to je nadlho. Chcel som len povedať, že ak ľudia svoju prácu milujú, ak do toho vložia všetku svoju silu a energiu, dokážu úžasné veci. Veci, pre ktoré sa oplatí makať. Verím, že raz tak bude fungovať aj Trnavský kraj!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Konrad Rigo

Konrad Rigo

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Štátny tajomník Ministerstva kultúry SR. Roky som pracoval v kreatívnom priemysle ako managing director digitálnej agentúry. Študoval som na Ekonomickej univerzite v Bratislave na Fakulte medzinárodných vzťahov. Som ženatý a mám tri prekrásne deti. Zoznam autorových rubrík:  DigitalSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu