Prvý komunitný portál na Slovensku

20. novembra bol spustený portál MojiZnami.sk. Je to ďalším dôkazom toho, že penetrácia slovenského internetu sa vyvíja tak dobre, že s veľkou pravdepodobnosťou je čas na to, aby sme mohli manažovať naše medziľudské vzťahy aj pomocou Internetu. Pre viacerých je to síce určite dosť divná myšlienka, ale predstavme si, že s jednym kliknutím môžeme informovať našich blízkych o dianiach okolo nás, nájsť známych z detstva, vytvoriť nové známosti, porozprávať sa s nimi a tak ďalej. Naozaj je čas aby sme žili aktívny virtuálny život?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Síceveľmi jednoduchou odpoveďou je, že v dnešnej dobe strácame kontakt soznámimi každodenne, ale je to pravda. Mohli by sme tvrdiť, že to jedôsledkom moderných technológií. Nestretávame sa, lebo na to užnenájdeme čas. Telefonojueme, mailujeme, chatujeme. Dokonca už aj vprofesionálnom živote využívame nové IT riešenia, ako onlinekonferencie či práca na dialku. Samozrejme, to všetko nám uľahčí život,ale na druhej strane má aj negatívny dopad na náš súkromný život, nanaše medziľudské vzťahy.

Slovenskýportál Mojiznami.sk a podobné úspešné zahraničné projekty chcú využiťtúto negatívnu tendenciu, ktorá je generovaná technologickým pokrokom, práve na účely zbližovania ľudí. Spojením online technológií aspoločenských faktorov vytvára také prostredie, v ktorom každý jedinec(užívateľ) má možnosť riadiť svoje vzťahy podľa vlastnej vôle. Je toindividuálne rozhodnutie každého, koľkých svojich priateľov pozve,koľko svojich fotiek uploaduje, s koľkými komunikuje každodenne, či sazapája do diskusií, atď. A v tom je sila tohto projektu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Človekje spoločenský tvor a keďže Internet čím ďalej tým viac sa stávarozhodujúcim medzičlánkom medzi nami a okolitým svetom budú také sajtydôležitou časťou nášho života.
 

Konrad Rigo

Konrad Rigo

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Štátny tajomník Ministerstva kultúry SR. Roky som pracoval v kreatívnom priemysle ako managing director digitálnej agentúry. Študoval som na Ekonomickej univerzite v Bratislave na Fakulte medzinárodných vzťahov. Som ženatý a mám tri prekrásne deti. Zoznam autorových rubrík:  DigitalSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu