Strana a vláda dovolila čokoľvek, len aby nemusela urobiť nič pre to, aby sa na ozaj zamyslela ako vytiahnuť seba aj pospolitý ľud z totálnej žumpy. Tú zabudnutú rétoriku plnú silných slov mi vo všetkom pripomína vláda Róberta Fica. Samí hrdinovia, ktorí nevedia, akú víziu by asi tak Slovákom ponúkli a tak sa vyhrážajú záchranou pracovných miest, ktoré nemôžu zachrániť a balíčkami, v ktorých sú zabalené darčeky pre Širokých a iných „schopných“ manažérov schopných všetkého. Za svet nevie táto vláda prísť na to, ako to urobiť, aby sa jej darilo napriek tomu, že ju manažujú úplní pomätenci. Povedzme si nahlas, tejto vláde sa darilo doposiaľ naozaj napriek tomu, že nič nerobila a nie vďaka tomu, že by niečo robila. Predseda stále niekoho zachraňuje a ostatní nástenkári vylepujú obrázky pre verejnosť. Takú obrovskú bezradnosť v ekonomike, v schopnosti urobiť čin, rozhodnutie, ktoré nakopne nejaký ekonomický motor, si pamätám spred tridsiatich rokov. Krajinu manažovali stolári, krajčíri a iní somári a teraz sú pri moci ich deti.
Do minulého roka ťahali slovenskú ekonomiku automobilky a výroba spotrebnej elektroniky. Bol to prvý krok, ktorý nakopol Slovenský ekonomický motorček. Žiaden motor! To len pár nešťastníkov si začalo myslieť, ako je na tom Slovensko dobre. Prišiel Fico a začal rozhadzovať – širokorozchodná zbytočnosť, jadrová zbytočnosť, zbytočné diaľničné mýto. Megalomanské projekty, ktoré neprinesú Slovensku úžitok, okrem pár pracovných miest a biznisu pre vládnych kamošov. Žiaden koncept.
Začiatkom roka zažilo Slovensko plynovú krízu, ktorá ho stála viac ako sto miliónov EUR denne. Pokiaľ by vláda počúvala hlas volajúci po iných zdrojoch energie, mohla oveľa lepšie chrániť svojich občanov pred hrozbami nedostatku elektrickej energie a plynu. Vláda má desiatky štúdií a analýz, ktoré jej hovoria o desiatkach miliárd, ktoré sa váľajú v lesoch a na poliach šíreho Slovenska. Isté je, že ich nechce počúvať. Stačí sa pozrieť na to, ako Nemecko dne šliape za zelenými energiami a ako významne nemecká ekonomika akceleruje na vývoji a výrobe nových technológií, ktoré produkujú zelenú energiu skrytú v slnku, vetre a v zemi. Aj Nemecká sociálna demokracia sa pred rokmi bránila zeleným energiám s argumentami, že sú nedostatočné a drahé. Cena technológií ale časom klesla, ako to už býva a cena energií prudko stúpla, čomu nemôže zabrániť ani tisíc Ficov. Kúzlo zelených energií nie je len v tom, že šetria životné prostredie, ale významným spôsobom ženú ekonomiku dopredu a vytvárajú nečakane veľký potenciál zamestnanosti. Barack Obama s prekvapením zistil, ako ďaleko sú Nemci v znižovaní nákladov na energie a v produkcii zelených energií. A rozhodol sa, že sa od Nemecka budú Američania učiť. Podľa Petra Strucka (predseda parlamentnej skupiny sociálnych demokratov), získa zelený sektor kvôli súčasnej kríze pre nemeckú ekonomiku na význame. „Behom niekoľkých rokov toto odvetvie predbehne automobilový priemysel“ Potom by na výrobe moderných zelených technológií pracovalo viac ľudí ako v automobilovom sektore. Pre toho, kto si to nevie predstaviť (napríklad pre ministra hospodárstva) to znamená asi toľko: vývoj a výroba technológií pre elektrárne na biomasu, pre veterné elektrárne, vývoj a výroba tepelných čerpadiel, výroba turbín pre malé vodné elektrárne, vývoj a výroba fotovoltických článkov, pestovanie hmoty na produkciu biomasy (zamestnanosť), vývoj a výroba nových technológií do výrobných hál, do administratívnych budov, výstavba nízkoenergetických, alebo pasívnych domov, zateplovanie budov... Všetky zelené technológie a energie vieme vyvážať. Nemci dnes exportujú aj energie, aj technológie aj know-how. My chceme stavať tepelnú elektráreň v Trebišove. Táto vláda – to sú proste komunisti kovaní z ruskej rudy.