Lipšicove „DPHáčky“

Ministerstvo vnútra SR bolo osem rokom bez korupčného škandálu a v hodnotení verejnosti (aj tej odbornej) patrilo k najlepším, nehovoriac o medzinárodných oceneniach.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (97)

V predvolebnom článku denníka Plus 1 deň dostalo najlepšiu známku napríklad aj od Aliancie Fair Play. V prieskume agentúry MVK hodnotili aj občania, pričom s prácou ministerstva vnútra v januári tohto roku bolo spokojných 50,2 percenta ľudí, najviac zo všetkých ministerstiev. 

Čo sa zrazu za pár hodín zmenilo? Čo sa stalo, že z najlepšie hodnoteného rezortu je zrazu démon? Nič, len sa polícia začala pýtať tam, kde sa asi nemala. Motto „padni komu padni“ neplatí pre všetkých, najmä ak sa to týka politikov SaS a OĽaNO.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

K prvým útokom na vedenie rezortu ale aj Prezídia PPZ došlo už pred voľbami a to v čase, keď sa začalo preverovať účtovníctvo rodinnej firmy Igora Matoviča. Toto preverovanie si paradoxne Matovič odštartoval sám a to „odpočúvacou“ aférou s niekdajším šéfom Siete Radoslavom Procházkom, ktorého si nelegálne nahral počas prezidentskej kampane, obvinil ho z navádzania na trestný čin a následne nahrávku medializoval. Práve na základe Matovičových vlastných mediálnych výstupov vyšetrovateľ začal preverovať účtovníctvo všetkých dotknutých subjektov a teda politických strán, ktoré uverejňovali reklamu v Matovičových novinách, ale aj samotnú rodinnú firmu Igora Matoviča. Práve tá bola jediným subjektom, ktorý mal problém predložiť účtovníctvo. Keď konateľ tejto spoločnosti napriek niekoľkým žiadostiam a dohodnutým termínom s vyšetrovateľom nebol schopný mesiace účtovníctvo predložiť, prišiel pokyn prokuratúry (nie polície!) na jeho odobratie. Taký postup je legitímny pre každého, prečo by firma Igora Matoviča mala mať výnimku? Za to, že je politikom? A vtedy sa začala diskreditácia rezortu vnútra aj polície, na čele s farizejskou dvojicou - Igorom Matovičom a jeho obhajcom Danielom Lipšicom, ktorý sa tak dostal do konfliktu záujmov, keď sa ako politik stal advokátom svojho opozičného kolegu. Ako advokát hájil záujmy svojho klienta a ako politik napádal policajné vyšetrovanie.

SkryťVypnúť reklamu

Mediálny lynč, ktorý trvá už 6 mesiacov, voči vedeniu MV SR a PPZ odštartoval vymyslenou kauzou DPH okolo pána Chovanca a spoločnosti TTC. Začal to týždenník Trend a redaktorky Zuzana Petková a Xénia Makarová. Už v minulom blogu som spomínal prepojenie Lipišic – Tódová (Denník N), veľmi podobne je na tom aj s redaktorkami Trendu – Petkovou a Makarovou. Minimálne s prvou menovanou ho spája priateľstvo i politická orientácia, o čom svedčia aj jej statusy na sociálnych sieťach. Takže ako môže byť Trend nezávislým týždenníkom?

Aká je ale pravda...? Prípad TTC a obvineného Chovanca začala polícia preverovať v operatívnom spise už v roku 2007. Trestné stíhanie začalo počas môjho pôsobenia na rezorte vnútra a aj k obvineniu pána Chovanca došlo v čase, keď som bol opäť ministrom. Dnes je v prípade viac ako 60 obvinených, počet trestných spisov sa zvýšil a v troch prípadov už vyšetrovateľ prípad ukončil návrhom na podanie obžaloby. 

SkryťVypnúť reklamu

Napriek tomu „nezávislý“ týždenník Trend 5 týždňov pred voľbami kauzu účelovo vytiahol a zdôrazňoval, že kauzu TTC vyšetril Lipšic. Odvolával sa pritom na odposluchy a vymyslenú a nezákonnú výpoveď pána Chovanca. Tie odposluchy, ktoré vznikli v roku 2009 na základe uznesení vydaných políciou v čase, keď som bol prvé volebné obdobie ministrom vnútra. Exminister vnútra Daniel Lipšic (vtedy KDH) mal teda dva roky (2010-2012) na to, aby všetky tvrdenia voči mojej osobe vyšetril. Túto kauzu mohol už vtedy politicky použiť proti mne. Nestalo sa. Ani ma len nepredvolali na výsluch. A prečo? Pretože vedel, že celé je to nezmysel, prepojenie týchto ľudí na mňa je nereálne, všetky ďalšie dôkazy a výpovede zainteresovaných osôb tieto tvrdenia vyvrátili.

SkryťVypnúť reklamu

Napriek tomu sa v čase, keď sa začalo hovoriť o podozrivom účtovníctve rodinnej firmy a daňových podvodoch pána Matoviča a neskôr aj o podivnom predaji jeho firmy na bieleho koňa deň pred daňovou kontrolou, spustila diskreditačná kampaň voči mojej osobe, na čo im prišiel vhod vyššie spomínaný prípad okolo pána Chovanca. Všetky tieto informácie mal dávno predtým aj novinár Tom Nicholson, ktorý sa uvedenej kauze nevenoval práve preto, že všetci zainteresovaní všetky informácie vyvrátili. Asi si nebudeme nahovárať, že by Nicholson tieto informácie nepoužil z lásky k strane Smer. Našli sa ale aj ďalší novinári, ktorí patria k náruživým služobníkom pána Lipšica. Napríklad taký „nezávislý“ pán Vagovič, ktorý dnes píše o horeuvedených vymyslených obvineniach voči mne ako o faktoch. Venoval mi niekoľko článkov, kde písal, že som vystupoval v prípade košickej DPH, pričom vie, že je to lož!

Mimochodom aj kauzu Kovošrot spájanú s mojím menom prešetrovala polícia počas pôsobenia Lipšica ako ministra vo vláde, pričom bolo zistené, že k porušeniu zákona nedošlo. Túto kauzu začali preverovať v roku 2004 po tom, ako som ako poslanec upozornil vtedajšieho ministra spravodlivosti Daniela Lipšica na prípad vysoko postaveného funkcionára na ministerstve spravodlivosti, ktorý svojmu synovi- exekútorovi umožnil vytunelovať niekoľko miliónový majetok veľkej obchodnej spoločnosti. Nielenže sa vtedy tomu funkcionárovi nič nestalo a nikto nepykal, ale svoj hnev otočili proti mne za to, že som na problém poukázal. Ak by som bol súčasťou pravicovej vlády, novinári by ma označili za whistleblowera, v prípade Smeru sa to ale nenosí, všakže. 

V obidvoch prípadoch tvrdení voči mojej osobe bol ministrom vlády Lipšic, ktorý mohol dať akékoľvek tvrdenia prešetriť a potvrdiť. Nestalo sa nič. 

Pán Lipšic sa správa totiž účelovo. Na jednej strane je na čele kritikov v prípade kauzy Baštrnák z rokov 2012, ale že za jeho ministrovania sa vyplatilo firmám okolo pána Bašternáka viac ako 5 miliónov eur na vratkách DPH a nemal snahu urobiť žiadny úkon, ani čo i len daňovú kontrolu, nie to ešte vyšetrovanie, pre neho a jemu drukujúcich novinárov žiadny problém nepredstavuje.

Pán Lipšic sa v reakcii na môj blog Kto tu láme demokraciu?! sám priznal, že zmenu Trestného zákona predložil on. Vďaka vypusteniu paragrafu 273 Porušovanie záväzných pravidiel hospodárskeho styku, tak „oslobodil“ ľudí, ktorí spáchali najväčšiu lúpež na Slovensku - predaj SPP. Slovensko vtedy prišlo o 7,3 miliardy korún kvôli zmenám v kurze, polícia aj prokuratúra síce skonštatovala, že trestný čin sa stal, avšak kvôli Lipšicovej zmene zákona za to nikoho neodstíhali. Čo urobil, keď za jeho ministrovania zmizli z polície nahrávky, ktoré usvedčovali z korupcie jeho straníckeho kolegu a starostu Rače? Nič. Rovnako alibistický postoj zaujal, keď sa otvorila kauza prenájmu budovy Daňového riaditeľstva v Košiciach krajskému predsedovi SDKÚ. Len pokrčil plecami a spolu s Matovičom čušali a tvárili sa, akoby sa nič nestalo.

Osem rokov počas môjho pôsobenia na poste ministra na tomto rezorte neexistovalo ŽIADNE podozrenie, že by ktokoľvek zasahoval do akéhokoľvek vyšetrovania. Naopak, rezort vnútra bol (ako som už vyššie spomenul) v zákonoch ale aj opatreniach, ktoré prijímal, hodnotený ako jeden z najlepších. Keď polícia preverovala prípady z vládneho prostredia (za našej prvej a druhej vlády) bolo to v poriadku a pomaly sa o tom ani nepísalo...Dnes sú medzi obvinenými dvaja ministri z prvej Ficovej vlády a vicežupan za Smer bol počas druhej Ficovej vlády aj odsúdený. 

Akonáhle však polícia začala preverovať prípady OĽaNO a SaS, sme svedkami obrovských útokov na orgány činné v trestnom konaní a dokonca aj zastrašovania konkrétnych vyšetrovateľov či prokurátorov. Ide o bezprecedentný zásah do nezávislého vyšetrovania!!! Vyšetrovatelia sú procesne nezávislí a pracujú pod dozorom prokuratúry, ktorá je na Slovensku PÁNOM trestného konania. Ak pán Lipšic dnes hovorí o tom, ako sú vyšetrovatelia podriadení ministrovi vnútra, pravdepodobne hovorí o prípade z Gorily, keď niekdajší UBOK (dnes časť NAKA) obvinil exministra hospodárstva Pavla Ruska v roku 2012 v prípade privatizácie Paroplynového cyklu. Na čí pokyn? Toto obvinenie prokuratúra hneď zrušila s tým, že je nezákonné a neopodstatnené. Prečo vtedy nepodal trestné oznámenie na vyšetrovateľa za nezákonné uznesenie?? Lebo by ho musel podať proti sebe!

A tento pán Lipšic, aj so svojim klientom Matovičom, sú dnes najväčšími odborníkmi na pravdu. Celú diskreditačnú kampaň spustili s jediným cieľom: zastrašiť všetkých, ktorí by si dovolili vyšetrovať ich vlastné zlyhania. Či už to bolo odpočúvanie novinárov exministrom Galkom, fatálny pád Finančnej správy, ale aj sfalšovanú policajnú zápisnica o „našom človeku“ (téma, ktorej sa oplatí venovať jeden celý blog), vlúpanie sa na môj súkromný účet a teraz aj primitívnu krádež autorských práv fotografie, ktorú použili na svoj leták. Koľko ústavných zákonov musia ešte poslanci SaS a OĽaNO a ich asistenti porušiť, aby naši novinári nabrali konečne odvahu a hľadali skutočnú pravdu? Aby o intrigách a fabuláciách nepísali ako o faktoch?! Kedy sa „nezávislí“ novinári stanú skutočnými investigatívnmi novinármi a začnú verejnosť informovať OBJEKTÍVNE a nie podľa toho, s kým chodia na kávu?! Odpoveď: NIKDY! Kritizovať Smer je totiž „in“, v bratislavskej kaviarni ste za „kráľa“, voči Smeru sa môže porušovať čokoľvek, vrátane zákonov tejto krajiny, pretože je to „cool“ a čím väčšie klamstvo na Smeráka vymyslíte, tým viac vás potľapkávajú po pleci. A to len preto, že voľby nedopadli podľa predstáv SaS a OĽaNO a „nezávislých“ novinárov...

Robert Kaliňák

Robert Kaliňák

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Podpredseda vlády Slovenskej republiky a minister vnútra, už od svojho vstupu do politiky sa venujem bezpečnostnej problematike Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu