O istote výhry v Tipose

V podstate ide o banálny príbeh. Najprv neznámy slovenský zlepšovateľ ponúkol slovenskému Tiposu projekt stávkovej hry, kde by víťaz musel uhádnuť sedem čísel z dvanástich - spomínané čísla vybral onen neznámy mysliteľ na základe kľúčových postáv slovenských dejín (siedmich trpaslíkov a dvanástich zhavranených bratov, ktorí sú akýmsi jinom a jangom slovenskej podstaty).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Po počiatočnom nadšení z tohto zakorenenia českej hry v slovenskej pôde však vo vedení slovenskej firmy prevládli nízke pudy a rozhodli sa ukradnúť z českej Športky jej federálne know-how, ktoré síce bytostne pripomína know-how rakúskej, maďarskej, poľskej, nemeckej, britskej, americkej, talianskej, austrálskej, švédskej, kanadskej, brazílskej, japonskej, tureckej, belgickej, holandskej či írskej súťaže, ale toto sa dnes zrejme nehodí pripomínať. A tak sa stalo, že na víťazstvo je potrebný tzv. český variant šesť čísel zo 49, čo je oproti navrhovanému slovenskému variantu rozdiel priam priepastný, skoro až principiálny a určite je hoden aspoň miliardového ocenenia. (Navyše nemali by sme zabudnúť na zákernosť tohto českého variantu, lebo pri žiadnom významnom pozitívnom akte v slovenských dejinách sa s týmito číslami nedá stretnúť - s výnimkou prúserového roku 1849, čo iba posilňuje podozrenie o protislovenskom charaktere tohto know-how).
Navyše, čo nebolo zanedbateľné, nebolo by treba dnes už neznámemu zlepšovateľovi platiť žiadnu odmenu a podiel na zisku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A potom to už išlo z kopca - teda skôr naopak. Pretože suma, ktorú neboli slovenskí ministri financií (Schmögnerová, Mikloš, Počiatek, Mikloš) ochotní zaplatiť najprv českej firme v mimosúdnom vyrovnaní a neskôr ako dôsledok rozhodnutia súdov ani cyperskej firme Lemikon Limited, ktorá odkúpila pohľadávku od českej Športky, sa ustavične zvyšuje (z pôvodných vraj desať miliónov korún na približne jednu miliardu, z ktorých už bolo 400 miliónov nenávratne odídených na účet cyperskej firmy - kam sa z tohto účtu prerozdeľovali, sa možno len domnievať, tvrdiť to môže len samovrah).
A tak dnes jedna a tá istá firma súčasne aj hlási obavy z krachu, aj ich rozptyľuje, lebo ak stávkujúci prestanú tipovať, môže sa ísť pásť.

SkryťVypnúť reklamu

Čo by možno nebolo úplne blbé riešenie a nový Tipoštek by sa mohol začať stavať na zelenej lúke. Zatiaľ nespasenej.

Obrázok blogu
Róbert Kotian

Róbert Kotian

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  17x

som novinár na voľnej nohe - odkedy som odišiel zo Sme. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu